Complete Results

Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Andrew Patterson          10 Desert Edge                   10.93     1.0
  2  Alex Maiz                 12 Desert Edge                   10.99     1.0
  3  Aiden Cunningham          11 Valley Vista                  11.13     1.0
  4  Sidney-Michael Thomas     12 Valley Vista                  11.22     1.0
  5  Obinna Eleazar            12 Valley Vista                  11.37     1.0
  6  Tanner Burke              12 Raymond S Kellis              11.54     1.0
  7  Chris Jensen              10 Youngker                      11.58     1.0
  8  Michael Ortiz Jr.         10 Desert Edge                   11.74     1.0
     Keith McKaney             11 Desert Edge                      FS     1.0


Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Alex Maiz                 12 Desert Edge                   11.13    -1.5
  2  Sidney-Michael Thomas     12 Valley Vista                  11.41    -0.5
  3  Aiden Cunningham          11 Valley Vista                  11.45    -0.5
  4  Andrew Patterson          10 Desert Edge                   11.50    -1.2
  5  Keith McKaney             11 Desert Edge                   11.72    -0.8
  6  Obinna Eleazar            12 Valley Vista                  11.76    -0.6
  7  Tanner Burke              12 Raymond S Kellis              11.76    -0.5
  8  Michael Ortiz Jr.         10 Desert Edge                   11.86    -0.5
  9  Chris Jensen              10 Youngker                      11.93    -0.8
 10  Timothy Rodriguez          9 Coconino                      11.94    -1.4
 11  Jordan Grant               9 Trivium Preparatory Acade     11.95    -1.2
 12  Greg Dotstry              12 Youngker                      11.96    -1.2
 13  Joshua Brown              11 Raymond S Kellis              11.96    -0.5
 14  Jacob Holguin              9 Arizona Lutheran              12.02    -0.6
 15  Devin Mckenzie             9 Agua Fria Union               12.03    -0.5
 16  Zion Price                10 Agua Fria Union               12.03    -0.6
 17  Jamaari Willis            12 Buckeye Union                 12.08    -0.5
 18  David Cambaango           10 Independence                  12.08    -0.9
 19  Kameron Toms              10 Lee Williams                  12.13    -1.5
 20  Dylan King                12 Estrella Foothills            12.17    -0.8
 21  Caleb Anderson            12 Raymond S Kellis              12.22    -1.2
 22  Zach Lothian              12 Arizona Lutheran              12.24    -0.8
 23  Tanell Brown              10 Agua Fria Union               12.25    -1.4
 24  Christion Martinez        12 Lee Williams                  12.27    -1.4
 25  Javon Runnels             12 Independence                  12.37    -0.5
 26  Isaac Mack-Alston         12 Independence                  12.38    -0.9
 27  Quinlan Popham            10 Estrella Foothills            12.42    -0.9
 28  Jaquan Timmons            10 Dysart                        12.45    -1.2
 29  Jordan Arellano           11 Lake Havasu                   12.48    -0.5
 30  Kenny Abraham             11 Estrella Foothills            12.57    -1.2
 31  Chasen Hampton            10 Arete Preparatory Academy     12.59    -0.6
 32  Donnie Simms              11 Lee Williams                  12.59    -0.9
 33  Valentin Gbafore           9 Independence                  12.59    -1.5
 34  George Albers             11 Tonopah Valley                12.60    -1.5
 35  Justin Davis               9 Lake Havasu                   12.62    -1.4
 36  Jonathan HagEstad         11 Willow Canyon                 12.64    -1.2
 37  Jameson Hernandez         11 North Pointe Preparatory      12.68    -0.5
 37  Noah Burt                  9 Willow Canyon                 12.68    -0.5
 39  Christian Mutengela        9 Morenci                       12.70    -0.5
 40  Pierre Spears              9 Trivium Preparatory Acade     12.73    -0.5
 41  Arrelin Angel             11 Morenci                       12.76    -1.5
 42  Jalen Williams-Fuller     11 Agua Fria Union               12.78    -0.9
 42  Moritz Struempfel         12 Lake Havasu                   12.78    -1.2
 44  Ruben Valle               12 Morenci                       12.79    -1.4
 45  Zackery Francis           12 Coconino                      12.79    -1.2
 46  Andrew Carson             11 North Pointe Preparatory      12.84    -0.6
 47  Tredevyante Hinchey       12 Dysart                        12.86    -1.2
 48  Edgar Villarreal           9 North Pointe Preparatory      12.97    -1.2
 49  Prince Robertson           9 Tonopah Valley                13.00    -1.5
 50  CJ McClure                11 Tonopah Valley                13.00    -0.8
 51  Joseph Schindewolf        11 Dysart                        13.03    -1.5
 52  Ali Al-Taee               11 North Pointe Preparatory      13.04    -0.8
 53  Kayden Edwards            11 Willow Canyon                 13.06    -1.2
 54  Christopher Akpede        10 Arete Preparatory Academy     13.14    -1.4
 55  Antonio Hurtado           11 Lake Havasu                   13.17    -0.9
 56  Jasper Zamora              9 Trivium Preparatory Acade     13.20    -0.8
 57  Kris Hernandez            12 Raymond S Kellis              13.22    -1.4
 58  McBride Cade              10 Morenci                       13.24    -0.9
 59  Blue Rodriguez             9 Trivium Preparatory Acade     13.28    -1.2
 60  Nigel Jones               12 Dysart                        13.31    -0.5
 61  Eli Barreras              12 Coconino                      13.40    -0.5
 62  George Garcia              9 Yuma Catholic                 13.50    -1.4
 63  Jesse Medina               9 Yuma Catholic                 13.65    -0.5
 64  Kaiona Bautista           10 Lee Williams                  13.68    -1.2
 65  Jay Schroeder              9 Arizona Lutheran              14.23    -0.6
     Logan Hansen              10 Arete Preparatory Academy       DNS    -0.6
     Timothy Croskey           10 Buckeye Union                   DNF    -1.5
     Gabriel Baez               9 Yuma Catholic                   DNS    -0.8
     Robert Clayborn           12 Estrella Foothills              DNS    -0.6
     Jordan Creer              11 Youngker                        DNS    -1.2
     Carter Palmer              9 Coconino                        DNS    -0.8
     Malakai Dotstry           11 Youngker                         FS    -0.9
     Darvon Hubbard            12 Willow Canyon                   SCR    -1.2
     Skyler Bryant             11 Tonopah Valley                  DNS    -1.5


Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Cliffonte McDowell        10 Desert Edge                   23.05     1.1
  2  Obinna Eleazar            12 Valley Vista                  23.07     1.1
  3  Aiden Cunningham          11 Valley Vista                  23.69     1.1
  4  Tanner Burke              12 Raymond S Kellis              23.70     1.1
  5  Timothy Rodriguez          9 Coconino                      23.88     1.1
  6  Jamison Heyn              12 Arizona Lutheran              24.01     1.1
     Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory        DNS     1.1
     Tommy Stone               11 Independence                    DNS     1.1
     Alex Maiz                 12 Desert Edge                     DNS     1.1


Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Alex Maiz                 12 Desert Edge                   22.44    -1.2
  2  Tommy Stone               11 Independence                  23.34    -0.7
  3  Cliffonte McDowell        10 Desert Edge                   23.47    -0.6
  4  Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory      23.62    -0.6
  5  Jamison Heyn              12 Arizona Lutheran              23.76     0.0
  6  Aiden Cunningham          11 Valley Vista                  23.77    -1.8
  7  Obinna Eleazar            12 Valley Vista                  23.78    -0.3
  8  Tanner Burke              12 Raymond S Kellis              23.82     0.0
  9  Timothy Rodriguez          9 Coconino                      23.87    -1.4
 10  Marques Miller            10 Desert Edge                   23.97    -1.4
 11  Jace Valdez Crowley       10 Valley Vista                  24.01    -1.2
 12  Justin Redmon             11 Buckeye Union                 24.03     0.0
 13  Devin Mckenzie             9 Agua Fria Union               24.17    -0.6
 14  Jamaari Willis            12 Buckeye Union                 24.17    -0.4
 15  Kelvin Patrick            12 Willow Canyon                 24.20    -0.3
 16  Jordan Grant               9 Trivium Preparatory Acade     24.23    -1.8
 17  Zion Price                10 Agua Fria Union               24.34    -0.6
 18  Zack Tempert              12 Lee Williams                  24.35    -1.2
 19  Dion Hafner               10 Willow Canyon                 24.39    -0.7
 20  David Cambaango           10 Independence                  24.40    -0.4
 21  Cody Pellaton              9 Lake Havasu                   24.53    -0.4
 22  Jihad Marks               11 Desert Edge                   24.70    -1.8
 23  Dylan King                12 Estrella Foothills            24.77    -0.3
 24  Peyton Ortiz              10 Independence                  24.82    -0.6
 25  Christopher Akpede        10 Arete Preparatory Academy     24.88    -0.6
 26  Jaquan Timmons            10 Dysart                        24.93    -0.6
 27  Tanell Brown              10 Agua Fria Union               24.96    -0.7
 28  Zavier Reeves             12 Youngker                      24.97    -1.2
 29  Tanner McNeese            12 Coconino                      25.00    -0.6
 30  Caleb Anderson            12 Raymond S Kellis              25.02    -0.7
 31  Christion Martinez        12 Lee Williams                  25.06    -0.6
 32  Chasen Hampton            10 Arete Preparatory Academy     25.10     0.0
 33  Dean Harman                9 Estrella Foothills            25.16    -0.6
 34  Jordan Arellano           11 Lake Havasu                   25.30    -0.7
 35  Moritz Struempfel         12 Lake Havasu                   25.35    -1.8
 36  Christopher Granados Clem 11 North Pointe Preparatory      25.40    -0.4
 37  Fred Garcia               10 Dysart                        25.44    -0.6
 38  Jalen Williams-Fuller     11 Agua Fria Union               25.50    -1.2
 39  Noah Burt                  9 Willow Canyon                 25.69    -0.7
 40  Matthew-Paul Preston-Dick  9 Youngker                      25.75    -1.2
 41  Jameson Hernandez         11 North Pointe Preparatory      25.77    -0.6
 42  Arrelin Angel             11 Morenci                       25.77    -0.3
 43  Mario Martinez             9 Yuma Catholic                 25.94     0.0
 44  Eli DeHerrera             11 Coconino                      26.06    -0.6
 45  Philip Savilia            11 Tonopah Valley                26.12    -1.2
 46  CJ McClure                11 Tonopah Valley                26.13    -1.4
 47  Kaiona Bautista           10 Lee Williams                  26.17    -1.8
 48  Andrew Carson             11 North Pointe Preparatory      26.26    -1.8
 49  Paxton Ortega             11 Trivium Preparatory Acade     26.26    -1.4
 50  Shawn Hamilton Wells      11 Raymond S Kellis              26.36    -1.2
 51  Joseph Schindewolf        11 Dysart                        26.57    -1.8
 52  Jonathan Merino           12 Morenci                       26.66    -0.3
 53  Donnie Simms              11 Lee Williams                  26.75    -0.4
 54  Zackery Francis           12 Coconino                      26.82    -0.4
 55  Mario Esquivel            12 Morenci                       26.86    -1.4
 56  Payton Beilke              9 Arizona Lutheran              26.92     0.0
 57  Nigel Jones               12 Dysart                        27.02    -0.6
 58  Kris Hernandez            12 Raymond S Kellis              27.13    -0.3
 59  Austin Rush                9 Yuma Catholic                 27.47    -0.6
 60  Brock Gashler             10 Trivium Preparatory Acade     28.10     0.0
 61  Marcus Grijalva            9 Morenci                       28.15    -0.7
 62  Dylan Spencer              9 Trivium Preparatory Acade     28.98    -0.3
     Joesph Wallace            11 Independence                    DNS    -0.3
     Jacob Schafer             12 Lake Havasu                     DNS    -1.4
     Ean Chavez                11 Yuma Catholic                   DNS    -1.4
     Jacob Holguin              9 Arizona Lutheran                DNS    -0.4
     Skyler Bryant             11 Tonopah Valley                  DNS    -1.2
     Darvon Hubbard            12 Willow Canyon                   DNS    -0.6
     Chris Jensen              10 Youngker                        DNS    -1.8
     Logan Hansen              10 Arete Preparatory Academy       DNS     0.0
     Kyell Marsh                9 Tonopah Valley                  DNS    -0.7
     Jordan Creer              11 Youngker                        DNS    -0.4
     Noah Pope                 11 Estrella Foothills              DNS    -1.4


Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tommy Thompson            11 Valley Vista                  50.62        
  2  Jamari Vanorsby           12 Valley Vista                  50.73        
  3  Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory      52.18        
  4  Jamison Heyn              12 Arizona Lutheran              52.39        
  5  Justin Corona             12 Independence                  53.35        
  6  Justin Redmon             11 Buckeye Union                 53.63        
  7  Tommy Stone               11 Independence                  53.95        
  8  Steven Ortiz Jr.          10 Desert Edge                   54.69        
     Joesph Wallace            11 Independence                    DNS        


Varsity Boys 400 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jamari Vanorsby           12 Valley Vista                  50.58        
  2  Tommy Thompson            11 Valley Vista                  50.61        
  3  Tommy Stone               11 Independence                  51.02        
  4  Jamison Heyn              12 Arizona Lutheran              51.16        
  5  Joesph Wallace            11 Independence                  51.96        
  6  Justin Corona             12 Independence                  52.26        
  7  Steven Ortiz Jr.          10 Desert Edge                   52.40        
  8  Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory      52.48        
  9  Justin Redmon             11 Buckeye Union                 52.55        
 10  Trenton Givens            10 Valley Vista                  52.94        
 11  Tayshawn Steward          12 Agua Fria Union               53.02        
 12  Brian Gomez               10 Trivium Preparatory Acade     53.62        
 13  Chasen Hampton            10 Arete Preparatory Academy     53.70        
 14  Gabriel Munoz             11 Buckeye Union                 54.67        
 15  Zavier Reeves             12 Youngker                      54.76        
 16  Cody Pellaton              9 Lake Havasu                   55.01        
 17  Tanner McNeese            12 Coconino                      55.02        
 18  Kelvin Patrick            12 Willow Canyon                 55.08        
 19  Dion Hafner               10 Willow Canyon                 55.15        
 20  Jamel Jenkins              9 Desert Edge                   55.16        
 21  August Hubbard            10 Trivium Preparatory Acade     55.31        
 22  Desmond Brooks            12 Valley Vista                  55.56        
 23  Christopher Granados Clem 11 North Pointe Preparatory      55.66        
 24  Kaleb Boren                9 Dysart                        55.82        
 25  Braedon Nickel             9 Lake Havasu                   56.77        
 26  Craig Smith               11 Youngker                      56.81        
 27  Jameson Hernandez         11 North Pointe Preparatory      56.86        
 28  Bishop Burdine            11 Estrella Foothills            56.94        
 29  Brian Tas                 12 Estrella Foothills            57.32        
 30  Jihad Marks               11 Desert Edge                   57.38        
 31  Cole Wade                 12 Lake Havasu                   57.62        
 32  Samuel Smith               9 Willow Canyon                 57.99        
 33  Allan Can                  9 Agua Fria Union               58.21        
 34  Christopher Akpede        10 Arete Preparatory Academy     58.28        
 35  Noah Burt                  9 Willow Canyon                 58.75        
 36  Cole Ingrassi              9 Lee Williams                  58.99        
 37  Adam Sierra               11 Buckeye Union                 59.05        
 38  Amareyon Williams          9 Trivium Preparatory Acade     59.76        
 39  Michael Johnson           11 Coconino                      59.86        
 40  Ali Al-Taee               11 North Pointe Preparatory    1:00.01        
 41  Zachary Dauch              9 Raymond S Kellis            1:00.07        
 42  Payton Beilke              9 Arizona Lutheran            1:00.35        
 43  Jasper Zamora              9 Trivium Preparatory Acade   1:00.36        
 44  Marcus Grijalva            9 Morenci                     1:00.81        
 45  Kaiona Bautista           10 Lee Williams                1:00.90        
 46  Micheal Lucero            11 Dysart                      1:00.91        
 47  George Albers             11 Tonopah Valley              1:01.08        
 48  Benjamin Lopez            10 Dysart                      1:02.09        
 49  Collin Kiberd             11 Coconino                    1:02.21        
 50  McBride Cade              10 Morenci                     1:04.03        
 51  Jonas Gomez Villa         11 Dysart                      1:04.35        
 52  D'Andre Davis              9 Youngker                    1:06.53        
 53  Paul Bland                10 Lee Williams                1:07.22        
     Fernando Ruiz             11 Yuma Catholic                   DNS        
     Jacob Schafer             12 Lake Havasu                     DNS        
     Michael Garcia             9 Yuma Catholic                   DNS        
     Logan Hansen              10 Arete Preparatory Academy       DNS        
     Dylan King                12 Estrella Foothills              DNS        
     Tristin Sanchez Clark     10 Agua Fria Union                 DNS        
     Cliffonte McDowell        10 Desert Edge                     DNS        
     Steven Williams            9 Youngker                        DNS        
     Bailey McCauslin          11 Coconino                        DNS        
     Mohammed Alshemery        12 Independence                    DNS        
     Jacob Alarcon             12 Buckeye Union                   DNS        
     Noah Salazar              12 Lee Williams                    DNS        
     Noah Pope                 11 Estrella Foothills              DNS        
     Philip Savilia            11 Tonopah Valley                  DNS        


Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Joshua Hansen             11 Lake Havasu                 2:04.48        
  2  Adam Whitehead            11 Arete Preparatory Academy   2:05.30        
  3  Benjamin Adames           12 Independence                2:09.58        
  4  Justin Tharp              11 Valley Vista                2:09.95        
  5  Cayden Robles             12 Lee Williams                2:11.14        
  6  Keeton Sanchez            10 Youngker                    2:11.34        
  7  Matthew Vazquez           11 Valley Vista                2:11.50        
  8  Marcos Cordova            11 Estrella Foothills          2:11.83        
  9  Demitri Davis              9 Agua Fria Union             2:12.90        
 10  Daniel Hanson             10 Dysart                      2:13.12        
 11  Colton Rizzo              11 Lake Havasu                 2:13.44        
 12  Cesar Garcia               9 Agua Fria Union             2:13.67        
 13  Angel Arroyo Briones      11 Dysart                      2:14.06        
 14  Jackson Schaumberg         9 Arizona Lutheran            2:14.36        
 15  Abdelhalim Salih          11 Independence                2:14.50        
 16  Paul Vega-Soto            12 Desert Edge                 2:17.74        
 17  Chaz Miller                9 Willow Canyon               2:17.98        
 18  William Faire             12 Buckeye Union               2:18.07        
 19  Arthur Rodriguez          10 Estrella Foothills          2:18.72        
 20  Justin Corona             12 Independence                2:19.31        
 21  Trey Williams             11 Desert Edge                 2:20.03        
 22  Mitchell Jacobson          9 Coconino                    2:20.22        
 23  Giovonny Cervantes        10 Arete Preparatory Academy   2:20.65        
 24  Carlos Celaya             10 Dysart                      2:20.73        
 25  Taylor West               10 Lee Williams                2:20.85        
 26  Zachary Dauch              9 Raymond S Kellis            2:20.86        
 27  Aidan Malone              10 Estrella Foothills          2:21.43        
 28  Desmond Brooks            12 Valley Vista                2:23.04        
 29  Nathaniel Pena             9 Desert Edge                 2:24.02        
 30  Helaman Forsyth           10 Arete Preparatory Academy   2:24.46        
 31  Judah Hernandez           11 Raymond S Kellis            2:26.24        
 32  Raul Vega-Soto            12 Desert Edge                 2:26.27        
 33  Shane Malloy              12 Coconino                    2:26.64        
 34  Nicholas Perry            10 Willow Canyon               2:27.02        
 35  Alan Quintanilla Rueda     9 Independence                2:27.48        
 36  Hector Carrero            11 Raymond S Kellis            2:29.36        
 37  Carson Gerber              9 Willow Canyon               2:30.64        
 38  David Hernandez            9 Trivium Preparatory Acade   2:30.88        
 39  August Weinstein          10 Arizona Lutheran            2:32.30        
 40  Darius Walls               9 Lake Havasu                 2:34.29        
 41  Marcos Linares Soler      12 Estrella Foothills          2:36.02        
 42  Lorenzo Hernandez          9 Tonopah Valley              2:36.11        
 43  Donavynn Howard           10 Youngker                    2:36.62        
 44  Francisco Cano             9 Trivium Preparatory Acade   2:38.29        
 45  Christian Moeller          9 Arete Preparatory Academy   2:38.59        
 46  Manuel Avila              11 Tonopah Valley              2:39.18        
 47  Brandon Pereyra           10 Trivium Preparatory Acade   2:39.86        
 48  Bruce Denneny             12 Youngker                    2:40.04        
 49  Devin Deupree              9 Yuma Catholic               2:43.18        
 50  Gabriel Tannhauser        11 Trivium Preparatory Acade   2:44.65        
 51  Roberto Lopez             12 Dysart                      2:48.99        
 52  Hunter Barnes             10 Tonopah Valley              2:53.23        
 53  Austin Doten              10 Yuma Catholic               2:58.53        
     Jule Brashear             11 Lake Havasu                     DNS        
     Jacob Peterson             9 Lee Williams                    DNS        
     Alejandro Montano         12 Agua Fria Union                 DNS        
     Chris Peterson-Roberts    10 Youngker                        DNS        
     Andrew Cardiff            11 Lee Williams                    DNS        
     Jerimiah Jensen            9 Coconino                        DNS        
     Dax McGill                 9 Tonopah Valley                  DNS        
     Christopher McCumber       9 Buckeye Union                   DNS        
     Octavio Talavera Torres   12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Aiden Perry               11 Arizona Lutheran                DNS        
     Connor Williams           11 Willow Canyon                   DNS        
     Jonathan Treat            10 Raymond S Kellis                DNS        
     Sebastian Gallardo        10 Yuma Catholic                   DNS        


Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Adam Whitehead            11 Arete Preparatory Academy   4:28.09        
  2  Joshua Hansen             11 Lake Havasu                 4:45.85        
  3  Joseph Martinez           12 Valley Vista                4:48.33        
  4  David Hermosillo          11 Valley Vista                4:49.16        
  5  Oscar Gonzales             9 Agua Fria Union             4:50.12        
  6  Jordan Mares              11 Morenci                     4:53.78        
  7  Luis Acuna Esquivel       11 Dysart                      4:54.74        
  8  Chris Martinez            12 Agua Fria Union             4:55.11        
  9  Brian Gomez               10 Trivium Preparatory Acade   4:55.99        
 10  Paul Vega-Soto            12 Desert Edge                 4:57.78        
 11  Cole Walters              11 Dysart                      4:59.40        
 12  Maximus Lancaster         11 Dysart                      5:01.28        
 13  Angel Arroyo Briones      11 Dysart                      5:01.37        
 14  Taylor Taliman            12 Coconino                    5:02.36        
 15  Chaz Miller                9 Willow Canyon               5:02.37        
 16  Kyle Bove                 11 Estrella Foothills          5:04.94        
 17  Nicholas Polasky          11 Lee Williams                5:08.38        
 18  Nathan Pierce             10 Raymond S Kellis            5:08.39        
 19  Wayne McColgan            12 Independence                5:09.15        
 20  Allan Can                  9 Agua Fria Union             5:09.40        
 21  Spencer Marino            12 Lake Havasu                 5:12.07        
 22  Christopher McCumber       9 Buckeye Union               5:13.32        
 23  Corbyn Van Hoose          11 Valley Vista                5:14.63        
 24  Bradley Burdick           11 Desert Edge                 5:16.46        
 25  Marcus Scott              10 Youngker                    5:17.19        
 26  Giovonny Cervantes        10 Arete Preparatory Academy   5:17.26        
 27  Alan Quintanilla Rueda     9 Independence                5:18.53        
 28  Brenic Beggs              11 Estrella Foothills          5:19.07        
 29  Helaman Forsyth           10 Arete Preparatory Academy   5:19.23        
 30  Dante Deanda              11 Morenci                     5:20.59        
 31  Zachary Hansen            10 Lake Havasu                 5:21.31        
 32  Elijah Davis               9 Lee Williams                5:22.00        
 33  Brandon Morrison          10 Valley Vista                5:23.78        
 34  Joshua Lumpkin             9 Lake Havasu                 5:26.33        
 35  Hector Carrero            11 Raymond S Kellis            5:26.37        
 36  Hunter Serrano            11 Lee Williams                5:26.78        
 37  Raul Vega-Soto            12 Desert Edge                 5:27.26        
 38  Brandon McAuliffe         12 Willow Canyon               5:28.20        
 39  Judah Hernandez           11 Raymond S Kellis            5:29.18        
 40  Ashton Rodriguez           9 Desert Edge                 5:31.00        
 41  Jaidyn Padilla             9 Estrella Foothills          5:33.25        
 42  Adin Scott                 9 Coconino                    5:33.42        
 43  Edmundo Zuniga Reyes      11 Independence                5:34.69        
 44  John Wessley Young        11 Yuma Catholic               5:35.15        
 45  Robert Adams              10 Willow Canyon               5:39.98        
 46  William Newman            10 Estrella Foothills          5:40.52        
 47  Bryce Camba               10 Willow Canyon               5:44.57        
 48  Jacob Willard             10 Youngker                    5:49.06        
 49  Lorenzo Hernandez          9 Tonopah Valley              5:49.13        
 50  Gavin Moore                9 Youngker                    5:50.90        
 51  Manuel Avila              11 Tonopah Valley              5:50.91        
 52  Octavio Talavera Torres   12 North Pointe Preparatory    5:52.18        
 53  Damian Dukey              10 Youngker                    6:00.09        
 54  Wilson Zhen-Chen           9 Yuma Catholic               6:28.29        
 55  Brian Ruiz                12 Tonopah Valley              6:29.77        
 56  Minh Nguyen               12 North Pointe Preparatory    6:30.27        
 57  Christian Moeller          9 Arete Preparatory Academy   6:48.25        
 58  Ricardo Rubio              9 Yuma Catholic               7:12.74        
 59  Cade Melton                9 North Pointe Preparatory    8:03.41        
 60  Steven Soto                9 North Pointe Preparatory    8:55.19        
     Jerimiah Jensen            9 Coconino                        DNS        
     Jonathan Treat            10 Raymond S Kellis                DNS        
     Benjamin Adames           12 Independence                     DQ        
     Ignacio Gutierrez         10 Yuma Catholic                   DNS        
     Alejandro Montano         12 Agua Fria Union                 DNS        
     Jacob Peterson             9 Lee Williams                    DNS        
     Adrian Benitez             9 Tonopah Valley                  DNS        


Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Joseph Martinez           12 Valley Vista               10:29.43        
  2  Benjamin Adames           12 Independence               10:30.81        
  3  Jordan Mares              11 Morenci                    10:43.61        
  4  David Hermosillo          11 Valley Vista               10:46.50        
  5  Luis Acuna Esquivel       11 Dysart                     10:48.64        
  6  Oscar Gonzales             9 Agua Fria Union            10:55.83        
  7  Kyle Bove                 11 Estrella Foothills         11:04.26        
  8  Cole Walters              11 Dysart                     11:04.76        
  9  Taylor Taliman            12 Coconino                   11:06.95        
 10  Humberto Delgado          11 Valley Vista               11:10.88        
 11  Hunter Serrano            11 Lee Williams               11:11.71        
 12  David Ramirez             10 Youngker                   11:22.53        
 13  Jacob Crofford            10 Agua Fria Union            11:22.62        
 14  Matthew Gomez             11 Estrella Foothills         11:38.06        
 15  Ivan Martinez             11 Agua Fria Union            11:38.29        
 16  Corbyn Van Hoose          11 Valley Vista               11:45.27        
 17  Nathan Pierce             10 Raymond S Kellis           11:45.39        
 18  Elijah Davis               9 Lee Williams               11:46.06        
 19  Cameron Toothaker-Lopez   10 Coconino                   11:46.17        
 20  Spencer Marino            12 Lake Havasu                11:50.10        
 21  Jace Oltersdorf            9 Desert Edge                11:58.50        
 22  Zachary Hansen            10 Lake Havasu                11:59.25        
 23  Dante Deanda              11 Morenci                    12:01.15        
 24  Joshua Lumpkin             9 Lake Havasu                12:01.72        
 25  Brenic Beggs              11 Estrella Foothills         12:08.49        
 26  Jacob Naranjo             11 Youngker                   12:33.35        
 27  Robert Adams              10 Willow Canyon              12:38.91        
 28  Derek Wirachowsky         11 Lake Havasu                12:39.57        
 29  Bryce Camba               10 Willow Canyon              12:42.99        
 30  Shane Malloy              12 Coconino                   12:44.48        
 31  Sebastian Perusina        11 Youngker                   12:48.66        
 32  John Wessley Young        11 Yuma Catholic              12:49.35        
 33  Brandon McAuliffe         12 Willow Canyon              13:00.34        
 34  Alan Quintanilla Rueda     9 Independence               13:17.73        
 35  Alex Angermuller          12 Lee Williams               13:20.46        
 36  Nicholas Polasky          11 Lee Williams               13:20.49        
 37  Marcos Linares Soler      12 Estrella Foothills         13:41.79        
 38  Trent Lopez               12 Desert Edge                14:12.51        
 39  Wayne McColgan            12 Independence               14:43.31        
 40  Edmundo Zuniga Reyes      11 Independence               14:44.11        
     Ricky Rios                11 Agua Fria Union                 DNS        
     Isaac Lindsey              9 Willow Canyon                   DNS        
     Ignacio Gutierrez         10 Yuma Catholic                   DNS        
     Wilson Zhen-Chen           9 Yuma Catholic                   DNS        
     Luke Kiecker              12 Arizona Lutheran                DNS        
     August Weinstein          10 Arizona Lutheran                DNS        
     Alexander Singh            9 Youngker                        DNS        


Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Tyson Givens              10 Valley Vista                  15.66     1.8
  2  Joshua Wagner             12 Valley Vista                  16.39     1.8
  3  Zack Tempert              12 Lee Williams                  16.76     1.8
  4  Matthew Willis             9 Desert Edge                   16.82     1.8
  5  Chris Marcus              12 Lee Williams                  17.01     1.8
  6  Trenton Givens            10 Valley Vista                  17.01     1.8
  7  Paul Davis                12 Lake Havasu                   17.03     1.8
     Nicholas Gustin           12 Independence                    DNS     1.8
     Corde Long                11 Raymond S Kellis                DNS     1.8


Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Corde Long                11 Raymond S Kellis              15.95    -1.6
  2  Tyson Givens              10 Valley Vista                  16.14    -1.0
  3  Joshua Wagner             12 Valley Vista                  16.85    -1.6
  4  Zack Tempert              12 Lee Williams                  17.04    -1.0
  5  Chris Marcus              12 Lee Williams                  17.37    -1.6
  6  Matthew Willis             9 Desert Edge                   17.37    -1.0
  7  Nicholas Gustin           12 Independence                  17.43    -0.9
  8  Trenton Givens            10 Valley Vista                  17.60    -0.9
  9  Paul Davis                12 Lake Havasu                   17.74    -0.9
 10  John Leeds                12 Coconino                      18.29    -1.0
 11  Amir Smith                 9 Desert Edge                   18.34    -0.9
 12  Justin Davis               9 Lake Havasu                   19.08    -1.6
 13  Orlando Reza              11 Desert Edge                   19.26    -1.0
 14  Nathaniel Pena             9 Desert Edge                   19.27    -1.0
 15  Brenton Szymanski          9 Lake Havasu                   19.28    -0.9
 16  Nicholas Santisteban      12 Valley Vista                  20.06    -1.0
 17  Elijah Cortez             12 Independence                  20.43    -0.9
 18  Dean Harman                9 Estrella Foothills            21.83    -0.9
 19  Riley Leeds               10 Coconino                      22.06    -1.6
 20  Jacob Harding              9 Estrella Foothills            22.56    -0.9
     Sean Hutchison            12 Coconino                        SCR    -1.6
     Zaire Riley                9 Yuma Catholic                   SCR    -1.6
     Bryce Anderson            11 Estrella Foothills              SCR    -1.6
     Sufyan Sharif             12 Agua Fria Union                 SCR    -1.0


Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tyson Givens              10 Valley Vista                  43.06        
  2  Zack Tempert              12 Lee Williams                  43.53        
  3  Izaya Rooks               10 Yuma Catholic                 43.62        
  4  Corde Long                11 Raymond S Kellis              43.62        
  5  Nicholas Gustin           12 Independence                  43.72        
  6  John Leeds                12 Coconino                      44.50        
  7  Adrian Kelley             10 Desert Edge                   45.16        
  8  Chris Marcus              12 Lee Williams                  45.33        
  9  Matthew Willis             9 Desert Edge                   46.90        


Varsity Boys 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tyson Givens              10 Valley Vista                  42.86        
  2  Zack Tempert              12 Lee Williams                  43.32        
  3  Corde Long                11 Raymond S Kellis              44.33        
  4  Adrian Kelley             10 Desert Edge                   44.37        
  5  Nicholas Gustin           12 Independence                  44.48        
  6  John Leeds                12 Coconino                      44.92        
  7  Izaya Rooks               10 Yuma Catholic                 45.27        
  8  Matthew Willis             9 Desert Edge                   45.42        
  9  Chris Marcus              12 Lee Williams                  45.53        
 10  Paul Davis                12 Lake Havasu                   46.14        
 11  Dominic Vasquez           10 Buckeye Union                 46.21        
 12  Elijah Cortez             12 Independence                  46.90        
 13  Orlando Reza              11 Desert Edge                   47.08        
 14  Zachary Taylor             9 Buckeye Union                 47.20        
 15  Jacob Harding              9 Estrella Foothills            47.96        
 16  Justin Davis               9 Lake Havasu                   48.36        
 17  Amir Smith                 9 Desert Edge                   48.44        
 18  Dean Harman                9 Estrella Foothills            48.59        
 19  August Hubbard            10 Trivium Preparatory Acade     49.25        
 20  Ethan Landingin           10 Trivium Preparatory Acade     49.37        
 21  Nicholas Santisteban      12 Valley Vista                  49.38        
 22  Joshua Wagner             12 Valley Vista                  51.21        
 23  Adin Scott                 9 Coconino                      52.09        
 24  Dylan Griffith            10 Agua Fria Union               52.82        
 25  Cooper Harris              9 Estrella Foothills            53.15        
 26  Takis Jackson             10 Agua Fria Union               53.82        
 27  Riley Leeds               10 Coconino                      56.62        
     Zaire Riley                9 Yuma Catholic                   DNS        
     Tre Lewis                 11 Agua Fria Union                 DNS        
     Sufyan Sharif             12 Agua Fria Union                 DNS        
     Alexzander Thompson        9 Lake Havasu                      DQ        
     Sean Hutchison            12 Coconino                        DNS        
     Pierre Spears              9 Trivium Preparatory Acade       DNF        
     Bryce Anderson            11 Estrella Foothills              DNS        
     Trenton Givens            10 Valley Vista                    DNS        
     Dylan Spencer              9 Trivium Preparatory Acade       DNS        


Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Valley Vista                                 43.21
       Aiden CunninghamObinna EleazarSidney-Michael ThomasJace Valdez Crowley 
  2  Desert Edge                                  44.03
       Keith McKaneyAndrew PattersonMichael Ortiz Jr.Alex Maiz 
  3  Yuma Catholic                                46.03
       Ean ChavezMario MartinezZaire RileyRakai Malone 
  4  Coconino                                     46.38
       Zachary YubetaTanner McNeeseKade OwenTimothy Rodriguez 
  5  Buckeye Union                                46.64
       Jamaari WillisJustin RedmonKeavon ZavalaTimothy Croskey 
  6  Estrella Foothills                           46.85
       Robert ClaybornNoah PopeBishop BurdineQuinlan Popham 
  7  Agua Fria Union                              46.99
       Jalen Williams-FullerZion PriceTanell BrownDevin Mckenzie 
  8  Lee Williams                                 47.01
       Kameron TomsDonnie SimmsChris MarcusChristion Martinez 
  9  Lake Havasu                                  47.41
       Cody PellatonBrenton SzymanskiCole WadeJordan Arellano 
 10  Dysart                                       47.68
       Joseph SchindewolfJaquan TimmonsTredevyante HincheyElijah Goodloe 
 11  Arizona Lutheran                             48.99
       Jamison HeynPayton BeilkeZach LothianJacob Holguin 
 12  Trivium Preparatory Academy                  50.81
       Brock GashlerAmareyon WilliamsEthan LandinginBlue Rodriguez 
     Raymond S Kellis                               DNS
       Caleb AndersonJoshua BrownTanner BurkeKris Hernandez 
     Tonopah Valley                                 DNS
       CJ McClureSkyler BryantPrince RobertsonGeorge Albers 
     Youngker                                       DNS
       Malakai DotstryGreg DotstryZavier ReevesJordan Creer 
     Independence                                   DNF
       Javon RunnelsTommy StoneIsaac Mack-AlstonJoesph Wallace 
     Morenci                                        DNS
       Ruben ValleArrelin AngelMcBride CadeChristian Mutengela 
     Willow Canyon                                  DNF
       Micah EstradaDarvon HubbardDion HafnerKelvin Patrick 


Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Valley Vista                               3:30.85
       Justin TharpJace Valdez CrowleyObinna EleazarTommy Thompson 
  2  Independence                               3:36.59
       Justin CoronaJoesph WallaceBenjamin AdamesTommy Stone 
  3  Agua Fria Union                            3:41.73
       Tanell BrownZion PriceTayshawn StewardAllan Can 
  4  Estrella Foothills                         3:43.27
       Quinlan PophamDylan KingBrian TasSean Gillespie 
  5  Lake Havasu                                3:43.65
       Braedon NickelCody PellatonJacob SchaferBrenton Szymanski 
  6  Lee Williams                               3:43.92
       Zack TempertKameron TomsChris MarcusCayden Robles 
  7  Arete Preparatory Academy                  3:45.63
       Christopher AkpedeLogan HansenAdam WhiteheadChasen Hampton 
  8  Dysart                                     3:46.29
       Tredevyante HincheyKaleb BorenElijah GoodloeDaniel Hanson 
  9  Youngker                                   3:47.63
       Zavier ReevesChris JensenGreg DotstryCraig Smith 
 10  North Pointe Preparatory                   3:48.64
       Ali Al-TaeeChristopher Granados ClementeJameson HernandezJacob Edwards 
 11  Morenci                                    3:55.14
       Ruben ValleJonathan MerinoChristian MutengelaMario Esquivel 
 12  Willow Canyon                              3:55.59
       Dion HafnerChaz MillerTryston OliverKelvin Patrick 
 13  Coconino                                   3:57.46
       Collin KiberdBailey McCauslinMichael JohnsonTanner McNeese 
 14  Trivium Preparatory Academy                4:09.65
       Jordan GrantEthan LandinginPierre SpearsDylan Spencer 
     Yuma Catholic                                  DNS
       Austin RushIgnacio GutierrezIzaya RooksRakai Malone 
     Buckeye Union                                   DQ
       Timothy CroskeyGabriel MunozJamaari WillisJustin Redmon 
     Desert Edge                                    DNS
       Keith McKaneyAlex MaizAndrew PattersonSteven Ortiz Jr. 


Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Valley Vista                               8:36.90
       Justin TharpMatthew VazquezTommy ThompsonDesmond Brooks 
  2  Agua Fria Union                            8:45.13
       Demitri DavisOscar GonzalesAllan CanTayshawn Steward 
  3  Lee Williams                               8:54.50
       Andrew CardiffNicholas PolaskyTaylor WestCayden Robles 
  4  Dysart                                     8:55.45
       Angel Arroyo BrionesCarlos CelayaMaximus LancasterDaniel Hanson 
  5  Lake Havasu                                8:56.30
       Joshua HansenZachary HansenSpencer MarinoColton Rizzo 
  6  Estrella Foothills                         8:56.42
       Brenic BeggsKyle BoveMarcos CordovaMatthew Gomez 
  7  Youngker                                   8:58.34
       Marcus ScottChris Peterson-RobertsDavid RamirezKeeton Sanchez 
  8  Desert Edge                                9:10.63
       Trey WilliamsBradley BurdickJamel JenkinsCaleb DeShazer 
  9  Coconino                                   9:53.14
       Cameron Toothaker-LopezMitchell JacobsonAdin ScottShane Malloy 
 10  Trivium Preparatory Academy               10:33.46
       Francisco CanoDavid HernandezBrandon PereyraGabriel Tannhauser 
     Willow Canyon                                   DQ
       Bryce CambaNicholas PerryCarson GerberChaz Miller 
     Arizona Lutheran                               DNS
       August WeinsteinJackson SchaumbergAiden PerryLuke Kiecker 


Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Dawson Buckley            12 Coconino                   45-06.00        
  2  Kristopher Ashton         11 Lee Williams               42-11.75        
  3  Pablo Torres              12 Lake Havasu                42-08.00        
  4  Andy Rumary               11 Valley Vista               41-06.50        
  5  Ishmael Hart              11 Estrella Foothills         40-07.50        
  6  Matthew Bernal            12 Yuma Catholic              40-07.00        
  7  Anthony Cano              11 Independence               39-08.00        
  8  Brandon Vega              12 Lake Havasu                38-08.00        
  9  Itzak Figueroa            12 Agua Fria Union            38-07.00        
 10  Zach Allen                10 Lee Williams               38-02.00        
 11  Matthew McClure           12 Willow Canyon              38-01.25        
 12  Marc Jones                10 Estrella Foothills         37-11.50        
 13  Salvador Flores           12 Independence               37-08.25        
 14  Daquarius Wright          12 Agua Fria Union            37-06.50        
 15  Max Garcia                10 Desert Edge                36-11.25        
 16  Kade Owen                 12 Coconino                   36-09.75        
 17  Cameron Stirling          10 Lake Havasu                35-10.00        
 18  Dylan Cook                12 Arizona Lutheran           35-08.50        
 19  Wagner Beau               12 Morenci                    35-06.50        
 19  Akinidad Gadallah         11 Independence               35-06.50        
 21  Mauricio Valles           10 Dysart                     35-02.75        
 22  Sergio Ledesma             9 Youngker                   34-11.00        
 23  Joany Reyna               12 Independence               34-10.50        
 24  Zach Esparza              11 Morenci                    34-07.75        
 25  Jacob Bernal              10 Yuma Catholic              34-06.00        
 26  Jesus Murillo             12 Agua Fria Union            33-10.75        
 27  Joel Diaz Hernandez       10 Buckeye Union              33-10.25        
 28  Zion Bjorn Gamilla        11 Trivium Preparatory Acade  33-09.50        
 29  Daniel Lopez              11 Tonopah Valley             33-04.00        
 30  Jessie Leyva               9 Desert Edge                33-00.50        
 31  Ethan Mascarenas          11 Youngker                   32-10.25        
 32  Noah Quinn                12 Estrella Foothills         32-08.75        
 33  Krystian Jameson          12 Lake Havasu                32-08.25        
 33  Ethan Ladd                11 Buckeye Union              32-08.25        
 35  Trenton Foster            11 Valley Vista               32-07.50        
 36  Canyon Wells              12 Coconino                   32-05.75        
 37  Roderick Roberts          10 Desert Edge                32-03.75        
 38  Brannon Weatherby         10 Yuma Catholic              32-01.25        
 39  Jared Cardiff              9 Lee Williams               31-08.50        
 40  Jalen Beard-Gray          11 Agua Fria Union            31-04.75        
 41  Matthew Christensen       11 Valley Vista               31-03.75        
 42  Benjamin Seifert          10 Youngker                   31-00.00        
 43  Abel Aguirre              10 Dysart                     29-08.00        
 44  Damien Silveira           10 Desert Edge                29-07.00        
 45  Joseph Semien             10 Willow Canyon              29-03.75        
 46  Angel Guerrero            12 Dysart                     29-01.25        
 47  Jesus Izaguirre           10 Dysart                     29-00.50        
 48  Jesus Ellin               10 Yuma Catholic              28-10.25        
 49  Christian Jones           12 Morenci                    28-08.00        
 50  Brody Lindemann            9 Valley Vista               28-06.75        
 51  Jerico Sanchez             9 Morenci                    28-06.25        
 52  Josiah Cunningham         10 Arizona Lutheran           27-08.00        
 53  Chris Mitchell            12 Willow Canyon              26-11.00        
 54  Jay Schroeder              9 Arizona Lutheran           25-08.75        
 55  Carlos Espinoza           11 Tonopah Valley             23-11.00        
 56  Joshua Park                9 Lee Williams               22-04.50        
 57  Daniel Dorathy             9 Trivium Preparatory Acade  21-05.00        
 58  Juan Villalobos            9 Arete Preparatory Academy  21-03.50        
     Jack Spano                10 Arete Preparatory Academy       DNS        
     David Vargas              12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Leroy Williams            10 Buckeye Union                   DNS        
     Collin Mayfield           10 Youngker                        DNS        
     Connor Christensen        11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Esteban Calvillo           9 Tonopah Valley                  DNS        
     Nijel Rosado              12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Jason Beltran             11 Tonopah Valley                 FOUL        
     Nicholas Aquino           11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Jordan Hort               12 Willow Canyon                   DNS        
     Marcellus Phillips        11 Coconino                        DNS        
     Joseph Greene              9 Trivium Preparatory Acade      FOUL        


Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Shaun Wahlstrom           12 Estrella Foothills           139-02        
  2  Pablo Torres              12 Lake Havasu                  128-09        
  3  Dawson Buckley            12 Coconino                     127-04        
  4  Dylan Cook                12 Arizona Lutheran             119-07        
  5  Max Garcia                10 Desert Edge                  117-04        
  6  Joshua Castro             11 Desert Edge                  117-03        
  7  Salvador Flores           12 Independence                 116-02        
  8  Ishmael Hart              11 Estrella Foothills           115-03        
  9  Jessie Leyva               9 Desert Edge                  110-09        
 10  Matthew McClure           12 Willow Canyon                105-03        
 11  Daniel Lopez              11 Tonopah Valley               101-06        
 12  Matthew Christensen       11 Valley Vista                 101-01        
 13  Chris Martinez            12 Agua Fria Union               99-11        
 14  Zion Bjorn Gamilla        11 Trivium Preparatory Acade     99-11        
 15  Jason Beltran             11 Tonopah Valley                96-01        
 16  Kristopher Ashton         11 Lee Williams                  95-11        
 17  Anthony Cano              11 Independence                  94-10        
 18  Joseph Semien             10 Willow Canyon                 94-01        
 19  Damien Silveira           10 Desert Edge                   93-11        
 20  Carlos Espinoza           11 Tonopah Valley                93-06        
 21  Jesus Murillo             12 Agua Fria Union               92-08        
 22  Francisco Gonzalez        11 Estrella Foothills            91-06        
 23  Brandon Vega              12 Lake Havasu                   91-05        
 24  Corwin Plunkett           10 Lake Havasu                   90-00        
 25  Jack Spano                10 Arete Preparatory Academy     88-05        
 26  Connor Christensen        11 North Pointe Preparatory      86-07        
 27  Zach Allen                10 Lee Williams                  86-06        
 28  Ethan Mascarenas          11 Youngker                      85-03        
 29  Brandon Franken           12 Independence                  84-04        
 30  Wagner Beau               12 Morenci                       84-01        
 31  Zach Esparza              11 Morenci                       83-05        
 32  Itzak Figueroa            12 Agua Fria Union               82-04        
 33  Cameron Lawseth           10 Yuma Catholic                 81-06        
 34  Austin Riderner           11 Youngker                      81-05        
 35  Jared Cardiff              9 Lee Williams                  80-04        
 36  Akinidad Gadallah         11 Independence                  77-06        
 37  Canyon Wells              12 Coconino                      76-05        
 38  Angel Guerrero            12 Dysart                        74-09        
 39  Santino Servant            9 Willow Canyon                 72-06        
 40  Kevin Urbina              10 Dysart                        70-06        
 41  Mauricio Valles           10 Dysart                        69-07        
 42  Krystian Jameson          12 Lake Havasu                   68-08        
 43  Esteban Calvillo           9 Tonopah Valley                64-04        
 44  Juan Villalobos            9 Arete Preparatory Academy     60-03        
 45  Jesus Izaguirre           10 Dysart                        60-01        
 46  Aiden Zimmer              10 Youngker                      59-11        
 47  Chris Alvarez             10 Youngker                      57-08        
 48  Joseph Greene              9 Trivium Preparatory Acade     56-04        
 49  Joseph Hill                9 Willow Canyon                 55-01        
 50  Josiah Cunningham         10 Arizona Lutheran              50-11        
 51  Daniel Dorathy             9 Trivium Preparatory Acade     44-05        
     Randy Gonzalez            12 Yuma Catholic                   DNS        
     Daquarius Wright          12 Agua Fria Union                 DNS        
     Trenton Foster            11 Valley Vista                    DNS        
     Andy Rumary               11 Valley Vista                    DNS        
     Gabe Maldonaldo           11 Valley Vista                   FOUL        
     Brennan Motes             12 Coconino                        DNS        
     Austin Hughes-Wood        10 Estrella Foothills              DNS        
     Joel Diaz Hernandez       10 Buckeye Union                   DNS        
     Nicholas Aquino           11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Gideon Patrick            10 Yuma Catholic                   DNS        
     Nijel Rosado              12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Isaak Castro              11 Yuma Catholic                   DNS        
     Joshua Park                9 Lee Williams                    DNS        
     David Vargas              12 North Pointe Preparatory        DNS        


Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Shaun Wahlstrom           12 Estrella Foothills           142-00        
  2  Elijah Goodloe            12 Dysart                       129-02        
  3  Tyler Henry               12 Desert Edge                  123-07        
  4  Christian Conroy          12 Estrella Foothills           116-07        
  5  Josh Ormond               11 Willow Canyon                112-03        
  6  Bryce McCaulley           10 Estrella Foothills           109-06        
  7  Max Garcia                10 Desert Edge                  107-06        
  8  Chris Martinez            12 Agua Fria Union              106-04        
  9  Joseph Schindewolf        11 Dysart                       104-00        
 10  Brody Lindemann            9 Valley Vista                 101-04        
 11  Nate Beebe                12 Lake Havasu                   98-10        
 12  Damien Silveira           10 Desert Edge                   98-05        
 13  Jaden Mariano              9 Valley Vista                  98-04        
 14  Gabe Maldonaldo           11 Valley Vista                  96-00        
 15  Jesus Murillo             12 Agua Fria Union               95-09        
 16  Joseph Semien             10 Willow Canyon                 90-09        
 17  Moritz Struempfel         12 Lake Havasu                   87-01        
 18  Brandon Vega              12 Lake Havasu                   86-02        
 19  Marquis Payne              9 Valley Vista                  84-08        
 20  Jay Schroeder              9 Arizona Lutheran              83-06        
 21  Noah Quinn                12 Estrella Foothills            82-05        
 22  Matthew McClure           12 Willow Canyon                 81-05        
 23  Josiah Cunningham         10 Arizona Lutheran              62-00        
     Cole Wade                 12 Lake Havasu                     DNS        
     Matthew Wolfe             10 Desert Edge                     DNS        


Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Andrew Cardiff            11 Lee Williams                6-04.00        
  2  Jonathan Merino           12 Morenci                     5-10.00        
  2  Joshua J Jackson          12 Valley Vista                5-10.00        
  2  Keavon Zavala             12 Buckeye Union               5-10.00        
  5  Rakai Malone              11 Yuma Catholic               5-10.00        
  6  Jackson Schaumberg         9 Arizona Lutheran            5-10.00        
  6  Jaylon Johnson            10 Desert Edge                 5-10.00        
  8  Brennan Motes             12 Coconino                    5-08.00        
  9  Kade Owen                 12 Coconino                    5-06.00        
 10  Brenton Szymanski          9 Lake Havasu                 5-04.00        
 10  August Hubbard            10 Trivium Preparatory Acade   5-04.00        
 12  Kayden Edwards            11 Willow Canyon               5-04.00        
 12  Carter Price               9 Valley Vista                5-04.00        
 14  Andrew Mendoza             9 Buckeye Union               5-04.00        
 15  Amir Smith                 9 Desert Edge                 5-00.00        
 15  Maddox Lawien              9 Valley Vista                5-00.00        
 17  Cayden Robles             12 Lee Williams                5-00.00        
 18  Austin Hughes-Wood        10 Estrella Foothills          5-00.00        
 19  Nicholas Santisteban      12 Valley Vista                5-00.00        
 20  Micah Sasaki              10 Willow Canyon               5-00.00        
 21  Jule Brashear             11 Lake Havasu                 4-10.00        
 21  Patrick Bontrager         10 Estrella Foothills          4-10.00        
 21  Nathan Parra              10 Youngker                    4-10.00        
 24  Jacob Harding              9 Estrella Foothills          4-10.00        
 24  Josh Fort                 10 Youngker                    4-10.00        
     Jason Sabet               12 Desert Edge                     DNS        
     Pablo Torres              12 Lake Havasu                     DNS        
     Jonathan Allred            9 Lee Williams                    DNS        
     Pierre Spears              9 Trivium Preparatory Acade       DNS        
     Craig Smith               11 Youngker                        DNS        
     Aiden Carter              10 Desert Edge                      NH        
     Bishop Burdine            11 Estrella Foothills               NH        
     Jasper Zamora              9 Trivium Preparatory Acade       DNS        


Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Timothy Ellis             12 Valley Vista               15-06.00        
  2  Luke Hagaman              12 Coconino                   14-06.00        
  3  Bryant Palmer             12 Coconino                   12-00.00        
  4  Ezekiel Trezzo            12 Valley Vista               11-06.00        
  5  Michael Jones             12 Valley Vista               11-00.00        
  6  Grant Hagaman             10 Coconino                   10-06.00        
  6  Elijah Cortez             12 Independence               10-06.00        
  8  Ryan Balboni              11 Lake Havasu                10-00.00        
  9  Andrew Mendoza             9 Buckeye Union              10-00.00        
 10  Miguel Angel Loya         11 Yuma Catholic               9-06.00        
 11  Zachary Bird              11 Valley Vista                9-06.00        
 12  Sean Gillespie            12 Estrella Foothills          9-06.00        
 13  Micah Sasaki              10 Willow Canyon               9-00.00        
 13  Tanner Horvath            11 Lake Havasu                 9-00.00        
 15  Josh Fort                 10 Youngker                    9-00.00        
 16  Cameron Isham             10 Youngker                    8-06.00        
     Caleb DeShazer            12 Desert Edge                     DNS        
     Nathan Parra              10 Youngker                         NH        
     Timothy Bodine            10 Yuma Catholic                   DNS        
     Gabriel Baez               9 Yuma Catholic                   DNS        
     Devon Meza                 9 Desert Edge                     DNS        
     Matthew-Paul Preston-Dick  9 Youngker                         NH        
     Carter Palmer              9 Coconino                        DNS        
     Jacob Castro               9 Yuma Catholic                   DNS        
     Colby Phillip             11 Agua Fria Union                  NH        
     Marcieux Davis-Jones      11 Estrella Foothills              DNS        
     Raul Rodriguez            12 Lake Havasu                     DNS        


Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Keith McKaney             11 Desert Edge                21-01.00        
  2  Malakai Dotstry           11 Youngker                   20-09.50        
  3  Bryce Henson              12 Valley Vista               20-07.00        
  4  Sidney-Michael Thomas     12 Valley Vista               20-02.00        
  5  Elias Aldaco              10 Valley Vista               19-11.00        
  6  Marques Miller            10 Desert Edge                19-10.00        
  7  Kade Owen                 12 Coconino                   19-03.00        
  8  Dominic Vasquez           10 Buckeye Union              18-06.50        
  9  Christian Mutengela        9 Morenci                    18-05.00        
 10  Clyde Brown               11 Buckeye Union              18-02.25        
 11  Justin Davis               9 Lake Havasu                18-01.00        
 12  Jacob Holguin              9 Arizona Lutheran           17-07.50        
 13  Cade Cantrell             10 Lee Williams               17-07.00        
 14  Jamel Jenkins              9 Desert Edge                17-06.00        
 15  Bishop Burdine            11 Estrella Foothills         17-03.50        
 16  Brennan Motes             12 Coconino                   17-03.00        
 17  Alejandro Vasquez         11 Agua Fria Union            17-03.00        
 18  Sean Gillespie            12 Estrella Foothills         17-01.00        
 19  Payton Beilke              9 Arizona Lutheran           16-11.50        
 20  Zaire Riley                9 Yuma Catholic              16-10.00        
 21  Jeremy Peterson           12 Agua Fria Union            16-09.00        
 22  Tredevyante Hinchey       12 Dysart                     16-09.00        
 23  Elijah Goodloe            12 Dysart                     16-05.50        
 24  Mario Martinez             9 Yuma Catholic              16-05.00        
 25  Micah Estrada             11 Willow Canyon              16-02.50        
 26  Zach Lothian              12 Arizona Lutheran           16-01.00        
 27  Grant Hagaman             10 Coconino                   16-00.00        
 28  Carlos Celaya             10 Dysart                     15-10.00        
 29  Amir Smith                 9 Desert Edge                15-08.50        
 30  Jovaughn Kemmer           11 Buckeye Union              15-07.50        
 31  Jarrin Young              12 Estrella Foothills         15-05.25        
 32  Philip Savilia            11 Tonopah Valley             15-03.00        
 33  Shawn Hamilton Wells      11 Raymond S Kellis           14-10.50        
 34  Austin Rush                9 Yuma Catholic              14-10.00        
 35  Brock Gashler             10 Trivium Preparatory Acade  14-09.50        
 36  Adonis Hernandez          10 Raymond S Kellis           14-08.50        
 37  Andrew Marquez            10 Lee Williams               14-07.50        
 38  Francisco Cano             9 Trivium Preparatory Acade  13-10.00        
 39  Pedro Ramirez             10 Lee Williams               13-05.00        
 40  Kaiona Bautista           10 Lee Williams               13-03.50        
 41  Braedon Nickel             9 Lake Havasu                13-02.00        
     Joshua Brown              11 Raymond S Kellis                DNS        
     Corde Long                11 Raymond S Kellis                DNS        
     Timothy Croskey           10 Buckeye Union                   DNS        
     Paxton Ortega             11 Trivium Preparatory Acade       DNS        
     Sufyan Sharif             12 Agua Fria Union                 DNS        
     August Hubbard            10 Trivium Preparatory Acade       DNS        
     Andres Aguilar            10 Coconino                         ND        
     Eriyon Ward               12 Agua Fria Union                  ND        
     Joshua J Jackson          12 Valley Vista                    DNS        
     Paul Davis                12 Lake Havasu                      ND        
     Kyell Marsh                9 Tonopah Valley                  DNS        
     Jacob Schafer             12 Lake Havasu                     DNS        
     Daniel Hanson             10 Dysart                           ND        


Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Bryce Henson              12 Valley Vista               42-07.00        
  2  Paul Davis                12 Lake Havasu                40-11.00        
  3  Elias Aldaco              10 Valley Vista               39-09.00        
  4  Jaylon Johnson            10 Desert Edge                39-05.00        
  5  CJ McClure                11 Tonopah Valley             38-05.50        
  6  Jamison Heyn              12 Arizona Lutheran           38-03.50        
  7  Brennan Motes             12 Coconino                   37-05.00        
  8  Brian Tas                 12 Estrella Foothills         36-02.50        
  9  Daruis Johnson            10 Buckeye Union              36-02.00        
 10  Dominic Vasquez           10 Buckeye Union              34-07.50        
 11  Noah Moriel               10 Buckeye Union              34-06.00        
 12  Paxton Ortega             11 Trivium Preparatory Acade  33-09.00        
 13  Aiden Carter              10 Desert Edge                33-05.00        
 14  Brock Gashler             10 Trivium Preparatory Acade  31-07.00        
 15  Jarrin Young              12 Estrella Foothills         31-02.50        
 16  Andres Aguilar            10 Coconino                   30-11.00        
 17  Draike Morales             9 Yuma Catholic              30-07.00        
 18  Joseph Flores             12 Coconino                   30-06.50        
 19  Adonis Hernandez          10 Raymond S Kellis           29-05.00        
 20  Manuel Serrano             9 Lake Havasu                29-04.25        
 21  Dallin Widowski           10 Trivium Preparatory Acade  29-00.50        
     Sufyan Sharif             12 Agua Fria Union                 DNS        
     Jeremy Peterson           12 Agua Fria Union                 DNS        
     Joshua Brown              11 Raymond S Kellis                 ND        
     Avin Wolfe                10 Coconino                         ND        
     Shawn Hamilton Wells      11 Raymond S Kellis                DNS        
     Isaiah Soto                9 Lake Havasu                     DNS        


Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Riley Roberts             11 Agua Fria Union               12.64     1.3
  2  Terri Jeffery             11 Youngker                      12.82     1.3
  3  Jaida Steward              9 Agua Fria Union               13.13     1.3
  4  Aliyah Moore              10 Valley Vista                  13.21     1.3
  5  Neveah Cole               10 Agua Fria Union               13.32     1.3
  6  Tyraneisha Miles          10 Desert Edge                   13.36     1.3
  7  Summer Evans              10 Lake Havasu                   13.43     1.3
  8  Kayala Campbell           12 Buckeye Union                 14.50     1.3
     Briana Arellano            9 Dysart                          DNS     1.3


Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Riley Roberts             11 Agua Fria Union               12.76    -0.3
  2  Jaida Steward              9 Agua Fria Union               13.14    -0.4
  3  Terri Jeffery             11 Youngker                      13.18    -0.6
  4  Aliyah Moore              10 Valley Vista                  13.51    -0.7
  5  Neveah Cole               10 Agua Fria Union               13.51    -0.9
  6  Briana Arellano            9 Dysart                        13.66    -0.4
  7  Kayala Campbell           12 Buckeye Union                 13.72    -0.1
  8  Summer Evans              10 Lake Havasu                   13.80    -0.7
  9  Tyraneisha Miles          10 Desert Edge                   13.82    -0.8
 10  Breanna Puente            11 Buckeye Union                 14.03    -0.8
 11  Mariah Hughes             10 Valley Vista                  14.05    -0.1
 12  Tyya Skaggs               11 Agua Fria Union               14.06    -0.4
 13  Melony Trejo              12 Youngker                      14.08    -0.8
 14  Kendra Park               10 Lake Havasu                   14.15    -0.9
 15  Joy Imohi                 10 Trivium Preparatory Acade     14.28    -0.1
 16  Jacie Washington          11 Estrella Foothills            14.33    -0.9
 17  Samyia Davis              10 Desert Edge                   14.33    -0.3
 18  Darleen Bland             12 Lee Williams                  14.36    -0.7
 19  Jazmyn Washington          9 Desert Edge                   14.43    -0.3
 20  Zoe Henderson             11 Willow Canyon                 14.44    -0.8
 21  Elyce Palmer               9 Coconino                      14.62    -0.8
 21  A'Jah Stallworth          11 Youngker                      14.62    -0.6
 23  Alexandria Wilson          9 Raymond S Kellis              14.65    -0.4
 24  Alaina Wong               11 Dysart                        14.66    -0.7
 25  Jasmine Ganados           10 Dysart                        14.70    -0.3
 26  Kaelyn O'Toole            10 Willow Canyon                 14.71    -0.9
 27  Amelia Brackett           10 Lee Williams                  14.90    -0.1
 28  Jocsellys Nieves          12 Youngker                      14.90    -0.7
 29  Anicka Johnson             9 Desert Edge                   15.00    -0.7
 30  Robin Anderson            11 Coconino                      15.04    -0.1
 31  Ayannah Glesmann          10 North Pointe Preparatory      15.04    -0.7
 32  Christa Davis             10 Lake Havasu                   15.12    -0.6
 33  Tiana Davis               11 Lee Williams                  15.15    -0.4
 34  Valerie Young              9 Lee Williams                  15.19    -0.3
 35  Lakeisha Silversmith      12 Mingus Mtn.                   15.27    -0.6
 36  Aileen Torres             11 Tonopah Valley                15.36    -0.4
 37  Natalia Quinones           9 Arizona Lutheran              15.40    -0.9
 38  Lauren Garitee            12 Lake Havasu                   15.42    -0.4
 39  Milan Nelson              11 Coconino                      15.54    -0.3
 40  Madelyn Kremer            12 Arete Preparatory Academy     15.58    -0.9
 41  Lily Imai                 11 Yuma Catholic                 15.58    -0.8
 42  Samantha Reyes Diaz       10 Valley Vista                  15.65    -0.1
 43  Raven Barnes              12 Tonopah Valley                15.78    -0.7
 44  Erika Arellano            11 Dysart                        15.79    -0.9
 45  Alexis Walls               9 Tonopah Valley                15.93    -0.6
 46  Ashlyn Williams            9 Willow Canyon                 16.05    -0.3
 47  Alexi Andrews              9 Yuma Catholic                 16.07    -0.8
 48  Tabitha Trevino            9 Arizona Lutheran              16.24    -0.9
 49  Samantha Gould            12 Valley Vista                  16.25    -0.4
 50  Yisabelle Peralta         10 Trivium Preparatory Acade     16.27    -0.1
 51  Chloe Stoops              10 Arete Preparatory Academy     16.82    -0.3
 52  Nicole O'Leary             9 Arete Preparatory Academy     17.95    -0.4
     Bianca Kusheba            10 Trivium Preparatory Acade       DNS    -0.6
     Maya Alley                12 North Pointe Preparatory        DNS    -0.3
     Alyssa Siwabessy          10 Trivium Preparatory Acade       DNS    -0.9
     Dior Anderson              9 Estrella Foothills              DNS    -0.6
     Amaya Yeo                  9 Estrella Foothills              DNS    -0.6
     Emily Martinez            10 Yuma Catholic                   DNS    -0.6
     Claire Walker              9 Coconino                        DNS    -0.8
     Sophia Marquez            12 Yuma Catholic                   DNS    -0.1


Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Riley Roberts             11 Agua Fria Union               26.00     1.9
  2  Indiah Fields              9 Willow Canyon                 26.08     1.9
  3  Jaida Steward              9 Agua Fria Union               26.69     1.9
  4  Terri Jeffery             11 Youngker                      26.97     1.9
  5  Reanna Campbell            9 Desert Edge                   27.43     1.9
  6  Allison Veloz             12 Willow Canyon                 27.60     1.9
  7  Mariah Hughes             10 Valley Vista                  27.69     1.9
  8  Neveah Cole               10 Agua Fria Union               27.86     1.9
  9  Mercedes Sadie Serrano    12 Lee Williams                  28.95     1.9


Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Indiah Fields              9 Willow Canyon                 26.52    -0.6
  2  Riley Roberts             11 Agua Fria Union               26.66    -0.8
  3  Jaida Steward              9 Agua Fria Union               27.26    -1.5
  4  Terri Jeffery             11 Youngker                      27.42    -0.8
  5  Neveah Cole               10 Agua Fria Union               27.77    -1.6
  6  Reanna Campbell            9 Desert Edge                   27.85    -0.5
  7  Allison Veloz             12 Willow Canyon                 28.16    -0.8
  8  Mariah Hughes             10 Valley Vista                  28.53    -0.5
  9  Mercedes Sadie Serrano    12 Lee Williams                  29.75    -0.8
 10  Hope Schlinger             9 Valley Vista                  29.92    -1.5
 11  Kendra Park               10 Lake Havasu                   29.95    -0.5
 12  Jazmyn Washington          9 Desert Edge                   30.02    -0.8
 13  Kayala Campbell           12 Buckeye Union                 30.19    -1.6
 14  Kyra Horton               11 Valley Vista                  30.20    -1.6
 15  Summer Evans              10 Lake Havasu                   30.21    -0.6
 16  Kailyn Banks               9 North Pointe Preparatory      30.29    -0.8
 17  Alexandria Wilson          9 Raymond S Kellis              30.36    -1.5
 18  Maria Mack                 9 Lake Havasu                   30.72    -0.5
 19  Anicka Johnson             9 Desert Edge                   30.75    -0.6
 20  Oluwatimilehin Balogun    11 Agua Fria Union               30.83    -0.6
 21  Myah Ritter               12 Valley Vista                  31.22    -1.5
 22  Matilyn Keele             10 Lake Havasu                   31.33    -0.8
 23  Aryal Cordova             12 Youngker                      31.44    -0.5
 24  Kiara Windfield           12 Desert Edge                   31.52    -1.5
 25  Ayannah Glesmann          10 North Pointe Preparatory      31.53    -0.5
 26  Amelia Brackett           10 Lee Williams                  31.58    -0.8
 27  Nyakuich Koang             9 Dysart                        31.69    -1.6
 28  Tiana Davis               11 Lee Williams                  31.69    -0.6
 29  Ryanna Begay               9 Coconino                      31.99    -1.5
 30  Alyssa Siwabessy          10 Trivium Preparatory Acade     32.08    -1.5
 31  Dakota Baskin              9 Willow Canyon                 32.14    -1.5
 32  Daija Burrell             12 Estrella Foothills            32.20    -0.8
 33  Raven Barnes              12 Tonopah Valley                32.25    -0.8
 34  Aileen Torres             11 Tonopah Valley                32.32    -0.6
 35  Natalia Quinones           9 Arizona Lutheran              32.70    -0.6
 36  Cianya Murillo            12 North Pointe Preparatory      32.79    -0.8
 37  Madelyn Kremer            12 Arete Preparatory Academy     33.01    -1.6
 38  Abigail Chacon            10 Coconino                      33.36    -1.6
 39  Yisabelle Peralta         10 Trivium Preparatory Acade     33.38    -1.6
 40  Keyara Morgan             11 Youngker                      33.43    -0.8
 41  Sarah Estes               11 Trivium Preparatory Acade     33.87    -0.6
 42  Ileanazul Arrizon         11 Yuma Catholic                 34.19    -0.8
 43  Alexis Walls               9 Tonopah Valley                34.72    -0.5
 44  Samantha Silva            11 Youngker                      36.29    -0.8
 45  Nicole O'Leary             9 Arete Preparatory Academy     36.49    -0.5
 46  Isabella Lucido           10 Trivium Preparatory Acade     38.56    -0.6
     Emily Martinez            10 Yuma Catholic                   DNS    -1.6
     Brianna Puente            11 Buckeye Union                   DNS    -0.8
     Clara Hoelzel             11 Raymond S Kellis                DNS    -0.8
     Mollie King               10 Lee Williams                    DNS    -0.8
     Alexi Andrews              9 Yuma Catholic                   DNS    -0.5
     Angie Enriquez            11 Estrella Foothills              DNS    -0.8
     Briana Arellano            9 Dysart                          DNS    -1.5


Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Reanna Campbell            9 Desert Edge                 1:02.33        
  2  Dailynn Evans             11 Lake Havasu                 1:06.06        
  3  Alexis Hecker             11 Lee Williams                1:06.50        
  4  Jasmine Ganados           10 Dysart                      1:07.19        
  5  Kailyn Banks               9 North Pointe Preparatory    1:08.00        
  6  Darleen Bland             12 Lee Williams                1:08.07        
  7  Anyssa Valencia            9 Agua Fria Union             1:08.76        
  8  Zoe Henderson             11 Willow Canyon               1:10.85        
  9  Eliana Wroclawsky         12 Estrella Foothills          1:11.66        


Varsity Girls 400 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Reanna Campbell            9 Desert Edge                 1:03.86        
  2  Dailynn Evans             11 Lake Havasu                 1:04.56        
  3  Darleen Bland             12 Lee Williams                1:04.76        
  4  Jasmine Ganados           10 Dysart                      1:06.61        
  5  Kailyn Banks               9 North Pointe Preparatory    1:06.69        
  6  Alexis Hecker             11 Lee Williams                1:07.03        
  7  Eliana Wroclawsky         12 Estrella Foothills          1:08.03        
  8  Anyssa Valencia            9 Agua Fria Union             1:09.02        
  9  Zoe Henderson             11 Willow Canyon               1:09.07        
 10  Sariah Gesmundo           10 Trivium Preparatory Acade   1:09.45        
 11  Oluwatimilehin Balogun    11 Agua Fria Union             1:09.87        
 12  Brook Lander               9 Lee Williams                1:11.03        
 13  Dakota Baskin              9 Willow Canyon               1:11.07        
 14  Myah Ritter               12 Valley Vista                1:11.24        
 15  Amanda Murphy             10 Trivium Preparatory Acade   1:11.25        
 16  Ryanna Begay               9 Coconino                    1:11.51        
 17  Tiana Davis               11 Lee Williams                1:11.64        
 18  Alyssa Siwabessy          10 Trivium Preparatory Acade   1:12.69        
 19  Kendra Park               10 Lake Havasu                 1:13.78        
 20  Maryn McCabe              10 Willow Canyon               1:14.59        
 21  Cianya Murillo            12 North Pointe Preparatory    1:15.25        
 22  Emily Castillo             9 North Pointe Preparatory    1:15.36        
 23  Gia Jehle                  9 Lake Havasu                 1:15.56        
 24  Raven Barnes              12 Tonopah Valley              1:15.85        
 25  A'nyia Newsome            11 Valley Vista                1:18.22        
 26  Clara Hoelzel             11 Raymond S Kellis            1:19.21        
 27  Madelyn Solano            10 Arete Preparatory Academy   1:19.43        
 28  Aiyana Jennings           11 Youngker                    1:19.50        
 29  Kierra Mitchell           10 Youngker                    1:19.66        
 30  Serrena Gonzales          11 Valley Vista                1:20.28        
 31  Amellea Campbell          10 Desert Edge                 1:20.96        
 32  Samantha Gould            12 Valley Vista                1:21.40        
 33  Samantha Silva            11 Youngker                    1:22.99        
 34  Brea Smith                12 Morenci                     1:23.06        
 35  Katalina Ayala            10 Yuma Catholic               1:24.52        
 36  Jimena Sanchez            11 Youngker                    1:26.34        
 37  Summer Olney              10 Mingus Mtn.                 1:26.91        
     Erika Arellano            11 Dysart                          DNS        
     Zenayah Cortez             9 Morenci                         DNS        
     Ciara Webbe               10 Estrella Foothills              DNS        
     Gabby Valdez              12 Estrella Foothills              DNS        
     Sophia Dunne              12 Agua Fria Union                 DNS        
     Kai Maxwell               10 Desert Edge                     DNS        
     Aileen Torres             11 Tonopah Valley                  DNS        
     Christa Davis             10 Lake Havasu                     DNS        
     Adayah Nash               10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Amelia Peterson           10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Brooklyn Mitchell          9 Agua Fria Union                 DNS        
     Angie Enriquez            11 Estrella Foothills              DNS        


Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sarah Stenz               11 Estrella Foothills          2:36.57        
  2  Jenna Tovar                9 Estrella Foothills          2:37.07        
  3  Athena Melchor            12 Raymond S Kellis            2:38.37        
  4  Kaelynn Ashley            11 Coconino                    2:39.77        
  5  Dailynn Evans             11 Lake Havasu                 2:41.17        
  6  Love Alsenay              11 Raymond S Kellis            2:43.56        
  7  Alize Hecker              11 Lee Williams                2:43.97        
  8  Cailyn Ainsworth           9 Dysart                      2:45.41        
  9  Victoria Munoz            12 North Pointe Preparatory    2:50.48        
 10  Lilia Tassinari           12 Coconino                    2:50.65        
 11  Sariah Gesmundo           10 Trivium Preparatory Acade   2:51.68        
 12  Olivia De La Torre        11 Willow Canyon               2:51.83        
 13  Emily Castillo             9 North Pointe Preparatory    2:52.94        
 14  Ahnise Chaira             10 Agua Fria Union             2:53.17        
 15  Willow Wunner             12 Coconino                    2:55.05        
 16  Joslyn Redman             10 Lake Havasu                 2:55.16        
 17  Anny Zhen                 12 Yuma Catholic               2:55.43        
 18  Savannah Sargent           9 Trivium Preparatory Acade   2:55.68        
 19  Soma Freeman              10 Coconino                    2:56.84        
 20  Hope Schlinger             9 Valley Vista                2:57.15        
 21  Erika Delgado Valadez     10 Desert Edge                 2:57.28        
 22  Leslie Solache            10 Estrella Foothills          2:57.66        
 23  Lourdes Villezcas         10 Trivium Preparatory Acade   2:58.33        
 24  Miriam Frisch             11 Morenci                     2:58.81        
 25  Jewel MacPherson          10 Arizona Lutheran            2:59.50        
 26  Sara Lowry                11 Valley Vista                2:59.53        
 27  Lisa Erickson             11 Estrella Foothills          3:00.98        
 28  Halle Rodriguez            9 Lake Havasu                 3:02.40        
 29  Morgan Pierce-Tallent     12 Tonopah Valley              3:07.00        
 30  Melanie Chavez             9 Agua Fria Union             3:07.44        
 31  Jenna Leckliter           12 Youngker                    3:08.38        
 32  Rachel Strong              9 Lee Williams                3:09.08        
 33  Tatiana Nunez             11 Valley Vista                3:09.18        
 34  Aryal Cordova             12 Youngker                    3:10.30        
 35  Dorly Jovel                9 Youngker                    3:10.55        
 36  Faith Guy                 12 North Pointe Preparatory    3:10.73        
 37  Raven Barnes              12 Tonopah Valley              3:14.82        
 38  Kylie Cantrell            12 Lee Williams                3:18.05        
 39  Kaileigh Scott            11 Lee Williams                3:21.29        
 40  Clara Hoelzel             11 Raymond S Kellis            3:21.44        
 41  Summer Howell             11 North Pointe Preparatory    3:25.90        
 42  Emiko Martin               9 Tonopah Valley              3:54.33        
 43  Madelyn Solano            10 Arete Preparatory Academy   3:56.56        
     Michelle Zhen             10 Yuma Catholic                   DNS        
     Gabriella Garcia          12 Willow Canyon                   DNS        
     Anyssa Valencia            9 Agua Fria Union                 DNS        
     Asha Roger                10 Lake Havasu                     DNS        
     Belen Prado                9 Tonopah Valley                  DNS        
     Summer Olney              10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Taylynd Stuhr              9 Buckeye Union                   DNS        
     Marisol Resendiz Garza     9 Youngker                        DNS        
     Amelia Peterson           10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Deztina Jardines           9 Trivium Preparatory Acade       DNS        
     Adayah Nash               10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Sofia Hebda               10 Yuma Catholic                   DNS        
     Viviana Martinez Romero   10 Agua Fria Union                 DNS        
     Ashley Babb               12 Valley Vista                    DNS        


Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kaelynn Ashley            11 Coconino                    5:49.05        
  2  Athena Melchor            12 Raymond S Kellis            5:53.90        
  3  Love Alsenay              11 Raymond S Kellis            5:54.55        
  4  Abby Dayton               11 Estrella Foothills          5:59.85        
  5  Sydney Huffman            12 Lake Havasu                 6:06.66        
  6  Isabella Sloma            10 Lake Havasu                 6:07.46        
  7  Kayla O'Connell           10 Morenci                     6:09.23        
  8  Hope Saxton               11 Coconino                    6:12.42        
  9  Cailyn Ainsworth           9 Dysart                      6:14.06        
 10  Lilia Tassinari           12 Coconino                    6:16.38        
 11  Taylynd Stuhr              9 Buckeye Union               6:17.56        
 12  Zoe Dondero               12 Lake Havasu                 6:22.47        
 13  Daniela Iniguez           11 Arete Preparatory Academy   6:24.12        
 14  Alissa Kassebaum           9 Arete Preparatory Academy   6:25.35        
 15  Erika Delgado Valadez     10 Desert Edge                 6:28.38        
 16  Heidi Schmidt              9 Arizona Lutheran            6:28.90        
 17  Victoria Vasquez          11 Estrella Foothills          6:31.73        
 18  Aspen Charles             10 Agua Fria Union             6:35.05        
 19  Kayla Medlyn              10 Youngker                    6:35.50        
 20  Emma Indahl               11 Arizona Lutheran            6:41.84        
 21  Sara Tollen               10 Arete Preparatory Academy   6:42.75        
 22  Eija Jensen               10 Coconino                    6:43.38        
 23  Bryn Hager                11 Arete Preparatory Academy   6:43.74        
 24  Abigail Peck               9 Raymond S Kellis            6:48.60        
 25  Viviana Martinez Romero   10 Agua Fria Union             6:48.74        
 26  Morgan Pierce-Tallent     12 Tonopah Valley              6:51.18        
 27  Kayla Sabala              11 Raymond S Kellis            6:52.05        
 28  Briana Cerna              10 Valley Vista                6:52.47        
 29  Clara Portillio           11 Estrella Foothills          6:53.37        
 30  Melanie Chavez             9 Agua Fria Union             6:53.98        
 31  Rachel Strong              9 Lee Williams                6:56.66        
 32  Elizabeth Strong          11 Lee Williams                7:00.36        
 33  Kylie Cantrell            12 Lee Williams                7:00.45        
 34  Aaliyah Eastman           11 Estrella Foothills          7:09.43        
 35  Makayla Larson            10 Youngker                    7:12.08        
 36  Kaileigh Scott            11 Lee Williams                7:13.98        
 37  Emily Mullins             10 Arizona Lutheran            7:14.53        
 38  Halle Rodriguez            9 Lake Havasu                 7:20.36        
 39  Mariapaula Gomez Diaz     11 Valley Vista                7:21.83        
 40  Christina Vu               9 North Pointe Preparatory    7:30.50        
 41  Talisha Barton            11 Willow Canyon               7:30.85        
 42  Dena Mustafa               9 Valley Vista                7:35.10        
 43  Cecilia Castillo          10 Desert Edge                 7:49.78        
 44  Amy Whitler               11 Desert Edge                 7:52.34        
 45  Emiko Martin               9 Tonopah Valley              8:32.46        
 46  Gabriela Rosales Gaitan    9 Valley Vista                8:35.04        
 47  Genevieve Agsaulio        10 North Pointe Preparatory    8:52.31        
 48  Meija Levy                10 North Pointe Preparatory    8:56.34        
     Zinnia Segura             11 Tonopah Valley                  DNF        
     Miriam Frisch             11 Morenci                         DNS        
     Olivia Carter             12 Desert Edge                     DNS        
     Angelina Anaya            10 Agua Fria Union                 DNS        
     Alexia Marin              11 Yuma Catholic                   DNS        
     Gabriella Garcia          12 Willow Canyon                   DNS        
     Salma Sinnokrot           11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Belen Prado                9 Tonopah Valley                  DNS        
     Summer Olney              10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Adayah Nash               10 Mingus Mtn.                     DNS        
     Amelia Peterson           10 Mingus Mtn.                     DNS        


Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Woodlyn Smith             12 Coconino                   13:00.59        
  2  Isabella Sloma            10 Lake Havasu                13:18.79        
  3  Kayla O'Connell           10 Morenci                    13:25.82        
  4  Sydney Huffman            12 Lake Havasu                13:38.65        
  5  Hope Saxton               11 Coconino                   13:56.14        
  6  Victoria Vasquez          11 Estrella Foothills         14:30.44        
  7  Zoe Dondero               12 Lake Havasu                14:32.59        
  8  Aspen Charles             10 Agua Fria Union            14:33.31        
  9  Kayla Sabala              11 Raymond S Kellis           14:52.33        
 10  Soma Freeman              10 Coconino                   15:12.10        
 11  Elizabeth Strong          11 Lee Williams               15:32.15        
 12  Abigail Peck               9 Raymond S Kellis           15:33.69        
 13  Leslie Solache            10 Estrella Foothills         15:35.72        
 14  Yrliana Molina            11 Morenci                    15:41.74        
 15  Clara Portillio           11 Estrella Foothills         15:56.14        
 16  Lily Harris               12 Willow Canyon              16:12.77        
 17  Camrie McBride            12 Morenci                    16:24.97        
 18  Mariapaula Gomez Diaz     11 Valley Vista               17:17.87        
 19  Talisha Barton            11 Willow Canyon              17:25.13        
 20  Cecilia Castillo          10 Desert Edge                17:43.85        
 21  Bethany Horney            11 North Pointe Preparatory   23:39.60        
     Alexia Marin              11 Yuma Catholic                   DNS        
     Briana Cerna              10 Valley Vista                    DNS        
     Aaliyah Eastman           11 Estrella Foothills              DNS        
     Kazlyn Godsil             11 Willow Canyon                   DNF        
     Amy Whitler               11 Desert Edge                     DNS        
     Joslyn Redman             10 Lake Havasu                     DNF        
     Gabriela Rosales Gaitan    9 Valley Vista                    DNS        
     Gabriela Cruz             12 Agua Fria Union                 DNS        


Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Daija Burrell             12 Estrella Foothills            16.75     1.1
  2  Desirae Babb              11 Morenci                       17.00     1.1
  3  Rosemary Valle            12 Buckeye Union                 17.12     1.1
  4  Jordan Brockman           12 Coconino                      17.43     1.1
  5  Lillian Rapp              12 Lee Williams                  17.94     1.1
  6  Daniella Vigilant         12 Willow Canyon                 18.06     1.1
  7  Kyra Horton               11 Valley Vista                  18.73     1.1
  8  Kailyn Banks               9 North Pointe Preparatory      18.75     1.1
  9  Lily Mika                 12 Estrella Foothills            19.16     1.1


Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Desirae Babb              11 Morenci                       17.05    -0.5
  2  Daija Burrell             12 Estrella Foothills            17.15    -1.3
  3  Jordan Brockman           12 Coconino                      17.89    -1.3
  4  Lillian Rapp              12 Lee Williams                  18.06    -1.3
  5  Rosemary Valle            12 Buckeye Union                 18.23    -1.2
  6  Daniella Vigilant         12 Willow Canyon                 18.36    -1.3
  7  Lily Mika                 12 Estrella Foothills            19.37    -0.5
  8  Kailyn Banks               9 North Pointe Preparatory      19.39    -1.2
  9  Kyra Horton               11 Valley Vista                  19.52    -1.3
 10  Bryce Shuffler            11 Lee Williams                  19.62    -1.3
 11  Hanah Johnson             11 Estrella Foothills            19.73    -0.5
 12  Jessica Neal              10 Arete Preparatory Academy     20.43    -1.3
 13  Madison Zirges            12 Lake Havasu                   20.44    -0.5
 14  Samantha Lopez            10 Agua Fria Union               20.60    -0.5
 15  Chloe Barefield           11 Valley Vista                  21.05    -1.2
 16  Antonia Goud-Busalacchi   12 Youngker                      21.06    -1.2
 17  Sarah Estes               11 Trivium Preparatory Acade     21.12    -1.3
 18  Ashtyn Frye               10 Valley Vista                  21.22    -0.5
 19  Myah Ritter               12 Valley Vista                  21.50    -1.3
 20  Cazzia Salgado            11 Yuma Catholic                 21.91    -1.2
 21  Isabel Torok              10 Yuma Catholic                 22.63    -1.3
 22  Jalyssa Rogers            10 Youngker                      22.65    -1.3
 23  Kilee Greene              11 Lake Havasu                   22.84    -1.3
 24  Bryn Taylor                9 Trivium Preparatory Acade     23.41    -1.3
 25  Reana Reed                 9 Youngker                      25.07    -1.3
 26  Kiersten Salazar-Tramagli  9 Lee Williams                  25.80    -1.2
     Dior Anderson              9 Estrella Foothills              SCR    -1.2
     Alexis Harbrecht          10 Youngker                        SCR    -0.5


Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Woodlyn Smith             12 Coconino                      47.84        
  2  Desirae Babb              11 Morenci                       51.30        
  3  Daniella Vigilant         12 Willow Canyon                 52.13        
  4  Jordan Brockman           12 Coconino                      52.42        
  5  Zorah Feely               10 Lake Havasu                   52.49        
  6  Lily Mika                 12 Estrella Foothills            53.07        
  7  Aliyah Moore              10 Valley Vista                  54.35        
  8  Isabel Torok              10 Yuma Catholic                 56.76        
     Rosemary Valle            12 Buckeye Union                   DNS        


Varsity Girls 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Woodlyn Smith             12 Coconino                      49.04        
  2  Rosemary Valle            12 Buckeye Union                 50.82        
  3  Desirae Babb              11 Morenci                       51.24        
  4  Zorah Feely               10 Lake Havasu                   51.81        
  5  Daniella Vigilant         12 Willow Canyon                 51.90        
  6  Lily Mika                 12 Estrella Foothills            52.88        
  7  Jordan Brockman           12 Coconino                      53.56        
  8  Isabel Torok              10 Yuma Catholic                 56.57        
  9  Aliyah Moore              10 Valley Vista                  57.52        
 10  Antonia Goud-Busalacchi   12 Youngker                      59.09        
 11  Bryce Shuffler            11 Lee Williams                  59.39        
 12  Lorena Flores              9 Agua Fria Union             1:00.81        
 13  Chloe Barefield           11 Valley Vista                1:01.06        
 14  Ashtyn Frye               10 Valley Vista                1:01.28        
 15  Madison Zirges            12 Lake Havasu                 1:01.82        
 16  Cazzia Salgado            11 Yuma Catholic               1:02.46        
 17  Daisy Venegas             10 Agua Fria Union             1:02.74        
 18  Sarah Estes               11 Trivium Preparatory Acade   1:02.77        
 19  Jessica Neal              10 Arete Preparatory Academy   1:03.16        
 20  Samantha Lopez            10 Agua Fria Union             1:04.63        
 21  Violette Paris            12 Valley Vista                1:06.40        
 22  Reana Reed                 9 Youngker                    1:09.17        
     Jadah Cortez              10 Morenci                         DNS        
     Asha Roger                10 Lake Havasu                      DQ        
     Bryn Taylor                9 Trivium Preparatory Acade       DNS        
     Alexis Harbrecht          10 Youngker                        DNS        
     Lillian Rapp              12 Lee Williams                    DNS        
     Jalyssa Rogers            10 Youngker                        DNS        


Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Agua Fria Union                              50.93
       Riley RobertsNeveah ColeTyya SkaggsJaida Steward 
  2  Willow Canyon                                52.93
       Zoe HendersonIndiah FieldsDaniella VigilantAllison Veloz 
  3  Youngker                                     53.49
       A'Jah StallworthTerri JefferyJocsellys NievesMelony Trejo 
  4  Lee Williams                                 53.95
       Amelia BrackettDarleen BlandLillian RappAlexis Hecker 
  5  Estrella Foothills                           54.38
       Lily MikaEliana WroclawskyGabby ValdezDaija Burrell 
  6  Valley Vista                                 54.47
       Kyra HortonA'nyia NewsomeMariah HughesSara Lowry 
  7  Lake Havasu                                  55.58
       Matilyn KeeleKendra ParkLauren GariteeSummer Evans 
  8  Coconino                                     55.77
       Robin AndersonMilan NelsonElyce PalmerWoodlyn Smith 
  9  Yuma Catholic                              1:01.93
       Emily MartinezIleanazul ArrizonLily ImaiAlexi Andrews 
     Trivium Preparatory Academy                     DQ
       Kiah BurtLourdes VillezcasIsabella LucidoYisabelle Peralta 
     Buckeye Union                                  DNS
       Kayala CampbellAngel MerriweatherRosemary ValleBreanna Puente 
     Desert Edge                                    DNF
       Jazmyn WashingtonSamyia DavisKiara WindfieldTyraneisha Miles 


Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Agua Fria Union                            4:21.63
       Jaida StewardRiley RobertsSophia DunneNeveah Cole 
  2  Willow Canyon                              4:23.18
       Daniella VigilantZoe HendersonIndiah FieldsAllison Veloz 
  3  Lee Williams                               4:30.84
       Alexis HeckerAlize HeckerDarleen BlandTiana Davis 
  4  Estrella Foothills                         4:33.16
       Ciara WebbeLily MikaEliana WroclawskyGabby Valdez 
  5  Trivium Preparatory Academy                4:43.69
       Sariah GesmundoJoy ImohiAmanda MurphyAlyssa Siwabessy 
  6  Lake Havasu                                4:44.76
       Dailynn EvansZorah FeelySummer EvansChrista Davis 
  7  Yuma Catholic                              4:54.33
       Cazzia SalgadoRori MartinezLily ImaiIsabel Torok 
  8  Valley Vista                               4:55.78
       Myah RitterA'nyia NewsomeHope SchlingerSara Lowry 
  9  Arete Preparatory Academy                  4:59.71
       Bryn HagerAlissa KassebaumSara TollenDaniela Iniguez 
 10  Youngker                                   5:09.70
       Terri JefferyJalyssa RogersAiyana JenningsKeyara Morgan 
     Dysart                                         DNS
       Briana ArellanoJasmine GanadosCailyn AinsworthErika Arellano 
     Desert Edge                                    DNS
       Reanna CampbellSamyia DavisKai MaxwellTyraneisha Miles 


Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Estrella Foothills                        10:58.06
       Abby DaytonJenna TovarCiara WebbeSarah Stenz 
  2  Coconino                                  11:07.53
       Willow WunnerEija JensenRyanna BegayWoodlyn Smith 
  3  Lake Havasu                               11:29.19
       Sydney HuffmanHalle RodriguezZoe DonderoGia Jehle 
  4  Lee Williams                              11:32.93
       Alexis HeckerRachel StrongElizabeth StrongAlize Hecker 
  5  Arete Preparatory Academy                 11:34.50
       Alissa KassebaumSara TollenBryn HagerDaniela Iniguez 
  6  North Pointe Preparatory                  11:35.65
       Kailyn BanksFaith GuyVictoria MunozEmily Castillo 
  7  Arizona Lutheran                          11:41.83
       Jewel MacPhersonHeidi SchmidtEmily MullinsEmma Indahl 
  8  Agua Fria Union                           11:48.22
       Anyssa ValenciaMelanie ChavezAspen CharlesViviana Martinez Romero 
  9  Valley Vista                              11:56.29
       Tatiana NunezSara LowryAshley BabbHope Schlinger 
 10  Youngker                                  12:25.79
       Jenna LeckliterDorly JovelMakayla LarsonKayla Medlyn 
 11  Yuma Catholic                             12:50.40
       Lily ImaiAnny ZhenSofia HebdaCazzia Salgado 
     Trivium Preparatory Academy                    DNS
       Sariah GesmundoDeztina JardinesSavannah SargentLourdes Villezcas 


Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kiara Anderson            12 Dysart                     36-11.75        
  2  Makayla Robertson         11 Raymond S Kellis           34-00.00        
  3  Maya Tijerin              12 Coconino                   33-04.00        
  4  Charity Saganey           11 Coconino                   31-06.00        
  5  Raven Roberts              9 Agua Fria Union            30-08.00        
  6  Katherine Johnson         12 Estrella Foothills         30-05.50        
  7  Madella Schroeder         11 Arizona Lutheran           30-01.25        
  8  Sophia Dunne              12 Agua Fria Union            29-11.75        
  9  Aaliana Bridges           10 Lake Havasu                28-08.00        
 10  Makayla Yerian            11 Desert Edge                28-02.00        
 11  Lakeisha Silversmith      12 Mingus Mtn.                28-01.75        
 12  Sarandon Shuck            12 Lake Havasu                27-06.00        
 13  Caitlin Charron           12 Raymond S Kellis           27-03.50        
 14  Tahmya Wright              9 Agua Fria Union            27-02.75        
 15  Abbie Barajas             11 North Pointe Preparatory   26-11.00        
 16  Jenna Carr                11 Willow Canyon              26-09.00        
 17  Brianna Riggins           10 Youngker                   26-08.00        
 18  Kaira Monson              12 Lee Williams               26-07.50        
 19  Jaida Haskins             12 Agua Fria Union            26-06.50        
 20  Savannah Hernandez        10 Tonopah Valley             26-05.00        
 21  Janae Bennalley           10 Raymond S Kellis           26-04.00        
 22  Natalia Gonzalez          11 Trivium Preparatory Acade  26-01.25        
 23  Ashleigh Alba             10 Lake Havasu                25-10.00        
 24  Dariana Trevizo           10 Estrella Foothills         25-05.75        
 25  Cassidy Emmert            12 Lake Havasu                25-01.50        
 26  Fialauia Maugaotega       10 Youngker                   25-00.25        
 27  Chloe Lobmeyer             9 Willow Canyon              24-08.00        
 28  Mishulay Anderson          9 Dysart                     24-07.25        
 29  Cheyenne Fannin           10 Tonopah Valley             24-03.00        
 30  Marissa Cintron           10 Raymond S Kellis           23-07.00        
 31  Stephanie Broadbent       11 Lee Williams               23-00.00        
 32  Rebecca Krug              10 Coconino                   22-05.00        
 33  Janiya Sims                9 Dysart                     22-01.50        
 34  Mikayla Albers             9 Morenci                    22-00.00        
 35  Skylar Clark               9 Valley Vista               21-10.75        
 36  Maya Rose                 10 Dysart                     21-05.50        
 37  Autumn Goodloe            10 Willow Canyon              20-02.00        
 38  Kencoia De La Cruz        11 Valley Vista               19-09.00        
 39  Mariah Tellechea          12 Estrella Foothills         19-05.50        
 40  Ileanazul Arrizon         11 Yuma Catholic              19-04.50        
 41  Bailee Newcombe           11 Willow Canyon              19-00.75        
 42  Shay'la Evans             12 North Pointe Preparatory   17-11.00        
 43  Kyleen Fill               12 North Pointe Preparatory   17-06.00        
 44  Kennis Johnson            10 Trivium Preparatory Acade  16-10.00        
 45  Kezia DeShazer            10 Desert Edge                16-07.25        
     Alexa Bernal              11 Yuma Catholic                   DNS        
     Caitlin Johnson           11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Lillie Whitehead          10 Arete Preparatory Academy       DNS        
     Tionne Pruitt              9 Youngker                        DNS        
     Sara Anastasi             11 Mingus Mtn.                     DNS        
     Joi Harvey                12 Desert Edge                     DNS        


Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kiara Anderson            12 Dysart                       109-04        
  2  Makayla Yerian            11 Desert Edge                  102-07        
  3  Katherine Johnson         12 Estrella Foothills            99-01        
  4  Natalia Gonzalez          11 Trivium Preparatory Acade     95-07        
  5  Shannon Gory              12 Desert Edge                   93-09        
  6  Aaliana Bridges           10 Lake Havasu                   88-05        
  7  Charity Saganey           11 Coconino                      87-10        
  8  Savannah Hernandez        10 Tonopah Valley                87-08        
  9  Chloe Stoops              10 Arete Preparatory Academy     83-11        
 10  Tahmya Wright              9 Agua Fria Union               82-01        
 11  Dariana Trevizo           10 Estrella Foothills            79-04        
 12  Janae Bennalley           10 Raymond S Kellis              78-08        
 13  Lakeisha Silversmith      12 Mingus Mtn.                   78-07        
 14  Makayla Robertson         11 Raymond S Kellis              76-11        
 15  Kaira Monson              12 Lee Williams                  76-08        
 16  Abbie Barajas             11 North Pointe Preparatory      75-11        
 17  Ashleigh Alba             10 Lake Havasu                   73-10        
 18  Sarandon Shuck            12 Lake Havasu                   73-06        
 19  Jaida Haskins             12 Agua Fria Union               73-02        
 20  Sophia Dunne              12 Agua Fria Union               71-08        
 21  Madella Schroeder         11 Arizona Lutheran              71-05        
 22  Brook Lander               9 Lee Williams                  66-08        
 23  Maya Tijerin              12 Coconino                      66-07        
 24  Laurel Morgan             11 Youngker                      66-03        
 25  Jenna Carr                11 Willow Canyon                 65-11        
 26  Yesenia Chavez            10 Youngker                      63-01        
 27  Chloe Lobmeyer             9 Willow Canyon                 62-03        
 28  Cheyenne Fannin           10 Tonopah Valley                60-05        
 29  Katherine Cornelsen       11 Lee Williams                  57-09        
 30  Eliza Klich               10 Willow Canyon                 55-06        
 31  Ileanazul Arrizon         11 Yuma Catholic                 53-06        
 32  Mikayla Albers             9 Morenci                       53-02        
 33  Fialauia Maugaotega       10 Youngker                      52-08        
 34  Marissa Cintron           10 Raymond S Kellis              51-06        
 35  Shay'la Evans             12 North Pointe Preparatory      48-07        
 35  Kencoia De La Cruz        11 Valley Vista                  48-07        
 37  Ogechi Ezeobi             11 Dysart                        44-09        
 38  Maya Rose                 10 Dysart                        44-01        
 39  Autumn Goodloe            10 Willow Canyon                 44-00        
 40  Sara Anastasi             11 Mingus Mtn.                   43-01        
 41  Mishulay Anderson          9 Dysart                        42-07        
 42  Skylar Clark               9 Valley Vista                  42-02        
 43  Kyleen Fill               12 North Pointe Preparatory      38-08        
 44  Kennis Johnson            10 Trivium Preparatory Acade     32-03        
     Caitlin Johnson           11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Alexa Bernal              11 Yuma Catholic                   DNS        
     Caitlin Charron           12 Raymond S Kellis                DNS        
     Lillie Whitehead          10 Arete Preparatory Academy       DNS        
     Raven Roberts              9 Agua Fria Union                 DNS        


Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Allison Veloz             12 Willow Canyon                107-02        
  2  Taylor Brooks             12 Buckeye Union                 97-02        
  3  Jocsellys Nieves          12 Youngker                      88-02        
  4  Kezia DeShazer            10 Desert Edge                   78-09        
  5  Lakeisha Silversmith      12 Mingus Mtn.                   78-08        
  6  Janae Bennalley           10 Raymond S Kellis              76-01        
  7  Makayla Yerian            11 Desert Edge                   70-09        
  8  Aaliana Bridges           10 Lake Havasu                   69-09        
  9  Sara Anastasi             11 Mingus Mtn.                   68-08        
 10  Mariah Tellechea          12 Estrella Foothills            67-06        
 11  Marie Esteen              11 Buckeye Union                 66-11        
 12  Jasmine Ganados           10 Dysart                        65-02        
 13  Chloe Stoops              10 Arete Preparatory Academy     62-04        
 14  Shannon Gory              12 Desert Edge                   62-01        
 15  Sarandon Shuck            12 Lake Havasu                   57-02        
 16  Harley Zubia               9 Valley Vista                  57-00        
 17  Cassidy Emmert            12 Lake Havasu                   55-11        
 18  Alyssa Munoz              10 Raymond S Kellis              55-01        
 19  Madella Schroeder         11 Arizona Lutheran              54-08        
 20  Chloe Lobmeyer             9 Willow Canyon                 51-05        
 21  Kencoia De La Cruz        11 Valley Vista                  51-01        
 22  Ashleigh Alba             10 Lake Havasu                   49-07        
 23  Skylar Clark               9 Valley Vista                  49-04        
 24  Sara Betts                 9 Estrella Foothills            49-00        
     Emiko Martin               9 Tonopah Valley                  DNS        
     Sarah Stenz               11 Estrella Foothills              DNS        
     Jaimee Welch              11 Estrella Foothills              DNS        
     Karina Ramirez            12 Youngker                        DNS        
     Makayla Garcia            12 Youngker                        DNS        
     Lillie Whitehead          10 Arete Preparatory Academy       DNS        
     Joi Harvey                12 Desert Edge                     DNS        


Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Mercedes Sadie Serrano    12 Lee Williams                4-10.00        
  2  Taylynd Stuhr              9 Buckeye Union               4-10.00        
  3  Kaelyn O'Toole            10 Willow Canyon               4-10.00        
  3  Daija Burrell             12 Estrella Foothills          4-10.00        
  5  Joy Imohi                 10 Trivium Preparatory Acade   4-10.00        
  6  Kilee Greene              11 Lake Havasu                 4-08.00        
  7  Aliyah Moore              10 Valley Vista                4-06.00        
  7  Rachel Crowther           10 Coconino                    4-06.00        
  9  Samantha Reyes Diaz       10 Valley Vista                4-04.00        
 10  Tyraneisha Miles          10 Desert Edge                 4-02.00        
 10  Maria Mack                 9 Lake Havasu                 4-02.00        
 10  Abigail Zacharias         11 Coconino                    4-02.00        
 10  Reana Reed                 9 Youngker                    4-02.00        
 10  Eboni Boyd                10 Lake Havasu                 4-02.00        
 10  Kai Maxwell               10 Desert Edge                 4-02.00        
 16  Jordan Brockman           12 Coconino                    4-02.00        
 17  Jacie Washington          11 Estrella Foothills          4-02.00        
 17  Aubrie Jacobs             11 Willow Canyon               4-02.00        
 19  Kamrynn Carbaugh          10 Desert Edge                 3-10.00        
 19  Amber Wise                11 Estrella Foothills          3-10.00        
 21  Bianca Kusheba            10 Trivium Preparatory Acade   3-08.00        
 21  Rori Martinez             10 Yuma Catholic               3-08.00        
 23  Isabel Torok              10 Yuma Catholic               3-06.00        
     Jaden Murray              12 Lake Havasu                      NH        
     Kiah Burt                 10 Trivium Preparatory Acade        NH        


Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Daisy Zwick               11 Youngker                   10-00.00        
  2  Rachael Ivaniuc           11 Valley Vista                8-00.00        
  3  Tessa Judd                12 Dysart                      7-06.00        
  4  Eliza Klich               10 Willow Canyon               6-06.00        
  4  Harley Zubia               9 Valley Vista                6-06.00        
  6  Andrea Clark              10 Estrella Foothills          6-06.00        
  7  Olivia Carter             12 Desert Edge                 6-00.00        
  7  Alyssa Benavides          11 Valley Vista                6-00.00        
  9  Lorena Valencia           10 Desert Edge                 6-00.00        
 10  Kaitlyn Jones-Perry       10 Estrella Foothills          6-00.00        
 10  Starkey Sydney             9 Valley Vista                6-00.00        
     Shannon Gory              12 Desert Edge                      NH        
     Natali Delgado            11 Yuma Catholic                    NH        


Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Aliyah Moore              10 Valley Vista               16-04.50        
  2  Mercedes Sadie Serrano    12 Lee Williams               15-05.00        
  3  Rosemary Valle            12 Buckeye Union              15-03.50        
  4  Melony Trejo              12 Youngker                   14-08.00        
  5  Dailynn Evans             11 Lake Havasu                14-07.00        
  6  Kilee Greene              11 Lake Havasu                14-04.00        
  6  Natalie Steinman          12 Agua Fria Union            14-04.00        
  8  Samantha Reyes Diaz       10 Valley Vista               14-00.00        
  9  Amelia Brackett           10 Lee Williams               13-07.00        
 10  Kamrynn Carbaugh          10 Desert Edge                13-04.00        
 11  Kyra Horton               11 Valley Vista               13-00.00        
 12  Daisy Zwick               11 Youngker                   12-11.50        
 13  Amanda Murphy             10 Trivium Preparatory Acade  12-11.50        
 14  Kiara Windfield           12 Desert Edge                12-11.00        
 14  Cassidy Emmert            12 Lake Havasu                12-11.00        
 16  Samyia Davis              10 Desert Edge                12-10.50        
 17  Abigail Zacharias         11 Coconino                   12-09.00        
 17  Alaina Wong               11 Dysart                     12-09.00        
 19  Aileen Torres             11 Tonopah Valley             12-05.50        
 20  Violette Paris            12 Valley Vista               12-03.50        
 21  Reanna Campbell            9 Desert Edge                12-03.50        
 22  Amber Wise                11 Estrella Foothills         12-03.00        
 23  Heidi Schmidt              9 Arizona Lutheran           12-02.00        
 24  Lauren Garitee            12 Lake Havasu                12-02.00        
 25  Natalia Quinones           9 Arizona Lutheran           12-00.50        
 26  Mollie King               10 Lee Williams               11-11.50        
 27  Samantha Silva            11 Youngker                   11-10.50        
 28  Marissa Cintron           10 Raymond S Kellis           11-08.50        
 29  Shelby Hayes              10 Coconino                   11-07.50        
 30  Tabitha Trevino            9 Arizona Lutheran           11-07.00        
 31  Daisy Venegas             10 Agua Fria Union            11-06.00        
 32  Kaliana Riley             10 Coconino                   11-02.00        
 33  Alyssa Munoz              10 Raymond S Kellis           11-01.00        
 34  Adriana Narvaez           12 Lee Williams               10-04.50        
 35  Serena Saitto             11 Youngker                   10-04.00        
 36  Alexis Walls               9 Tonopah Valley             10-03.00        
 37  Sara Betts                 9 Estrella Foothills          9-10.00        
 38  Alexi Andrews              9 Yuma Catholic               9-10.00        
     Angel Merriweather        10 Buckeye Union                   DNS        
     Livia Rhoton               9 Coconino                       FOUL        
     Rori Martinez             10 Yuma Catholic                  FOUL        
     Kiah Burt                 10 Trivium Preparatory Acade       DNS        
     Maya Alley                12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Gabby Valdez              12 Estrella Foothills              DNS        


Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kilee Greene              11 Lake Havasu                31-03.50        
  2  Abigail Zacharias         11 Coconino                   30-03.50        
  3  Cassidy Emmert            12 Lake Havasu                29-10.00        
  4  A'Jah Stallworth          11 Youngker                   29-07.00        
  5  Samantha Reyes Diaz       10 Valley Vista               29-05.50        
  6  Amanda Murphy             10 Trivium Preparatory Acade  28-07.00        
  7  Natalie Steinman          12 Agua Fria Union            28-03.50        
  8  Kierra Mitchell           10 Youngker                   27-04.50        
  9  Daisy Venegas             10 Agua Fria Union            27-03.00        
 10  Marissa Cintron           10 Raymond S Kellis           25-11.00        
 11  Alyssa Munoz              10 Raymond S Kellis           24-07.00        
     Jalyssa Rogers            10 Youngker                        DNS        
     Alexis Harbrecht          10 Youngker                        DNS        
     Mariapaula Gomez Diaz     11 Valley Vista                   FOUL        
     Katherine Cornelsen       11 Lee Williams                    DNS        
     Maya Alley                12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Morgan Steinman            9 Agua Fria Union                 DNS        
     Jaden Murray              12 Lake Havasu                     DNS