Complete Results

Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Fred Cunningham           12 Alhambra                      11.06     1.1
  2  Jermaine Randles-Stephens 10 Phoenix Central               11.25     1.1
  3  Andre Johnson             12 Tolleson Union                11.26     1.1
  4  John Brown                11 Tolleson Union                11.28     1.1
  5  Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory      11.42     1.1
  6  Ethan Marbello            10 Blue Ridge                    11.48     2.0
  7  Brendan Geesey            12 Notre Dame Prep               11.55     2.0
  8  Rasheim Bester            12 Phoenix Central               11.69     1.1
  9  Malachi Barnes             9 Greenway                      11.73     2.0
 10  Travis Gammage            10 South Mountain                11.85     0.0
 11  Jon Wealing               12 American Leadership (Iron     11.86     1.1
 11  LaKhi Hardwick            12 South Mountain                11.86     2.0
 13  Christopher Akpede        10 Arete Preparatory Academy     11.92     0.2
 14  Christian Stewart         10 Arcadia                       11.93    -0.8
 15  Adam Bunch                11 Greenway                      11.96    -0.8
 16  Nathan Haremza            12 Greenway                      11.97     0.2
 16  Derrick Sailor             9 Copper Canyon                 11.97     0.2
 18  Robert Smith              10 Page                          12.00     0.2
 19  Caleb Anderson            12 Raymond S Kellis              12.01     2.0
 20  Nicholas Martin           10 Notre Dame Prep               12.13     0.3
 21  Chasen Hampton            10 Arete Preparatory Academy     12.15     0.2
 22  Mohamed Kabia             12 Alhambra                      12.19     0.0
 22  Kyron Samuels             10 Alhambra                      12.19    -0.8
 24  Amir Boyd                  9 South Mountain                12.21     0.2
 25  Chase Salisbury           10 Mesquite                      12.24    -0.6
 26  Carter Allen               9 Phoenix Central               12.27    -0.8
 27  Quinlan Popham            10 Estrella Foothills            12.31     0.2
 28  Kory Barnes               12 Tolleson Union                12.33     0.2
 28  Kenny Abraham             11 Estrella Foothills            12.33    -0.6
 30  Joey Jaurique             10 Blue Ridge                    12.34    -0.6
 31  Michael Villareal         11 Alhambra                      12.35    -0.6
 32  Esteban Ventura           10 Mesquite                      12.36    -0.8
 33  Robert Clayborn           12 Estrella Foothills            12.47    -0.6
 34  John Ojeda                 9 Raymond S Kellis              12.54    -0.6
 35  Ricky Young               12 ASU Preparatory Academy       12.57    -0.8
 36  Travis Sheesley           12 Mesquite                      12.69    -0.8
 37  David Hernandez           12 Blue Ridge                    12.75    -0.6
 38  Tristan Begay             12 Valley (Sanders)              12.96     0.3
 39  Katneay Benally            9 Page                          13.00     0.3
 40  Dean Roan                 12 Valley (Sanders)              13.11     0.3
 41  Brennan Goatson            9 Page                          13.13     0.0
 42  Jason Landas              12 ASU Preparatory Academy       13.37     0.3
 43  Ty Mellor                 10 Arete Preparatory Academy     13.44     0.3
 44  Andrew Mayo               12 American Leadership (Iron     13.46     0.0
 45  Charles Baty              10 ASU Preparatory Academy       13.50     0.3
 46  Zachery Etsitty            9 Valley (Sanders)              13.84     0.0
     Sisqo Yates               12 Trevor G Browne                 DNS     2.0
     Quentin Simmons            9 North Pointe Preparatory        DNS     0.0
     Diontah Jones             12 Betty H Fairfax                 DNS     2.0
     Edgar Villarreal           9 North Pointe Preparatory        DNS    -0.6
     Josue Menjivar            12 Copper Canyon                   DNS    -0.8
     Zack Gray                 12 Notre Dame Prep                 DNS     2.0
     Joey Heywood              12 American Leadership (Iron       DNS     0.3
     Tanner Burke              12 Raymond S Kellis                DNS     1.1
     David Belleh              12 Copper Canyon                   DNS     1.1


Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Fred Cunningham           12 Alhambra                      22.67    -0.4
  2  Andre Johnson             12 Tolleson Union                22.89    -2.1
  3  Zack Gray                 12 Notre Dame Prep               23.36    -2.1
  4  Thomas Moser              12 Copper Canyon                 23.40    -2.1
  5  Jalil Ali                 10 Tolleson Union                23.49     0.1
  6  Ethan Marbello            10 Blue Ridge                    23.60     0.1
  7  Dylan King                12 Estrella Foothills            23.72    -0.5
  8  Giovanni Coulson          11 Page                          23.73     0.1
  9  Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory      23.94    -2.1
 10  Jon Wealing               12 American Leadership (Iron     24.04    -0.5
 11  Nathan Haremza            12 Greenway                      24.09     0.1
 12  Riles Hopper              10 Mesquite                      24.16    -2.1
 13  Dean Harman                9 Estrella Foothills            24.24    -0.4
 14  Chasen Hampton            10 Arete Preparatory Academy     24.38    -0.5
 15  John Brown                11 Tolleson Union                24.42     0.5
 16  Christopher Akpede        10 Arete Preparatory Academy     24.43    -0.5
 17  Malachi Barnes             9 Greenway                      24.48    -0.5
 18  Noah Pope                 11 Estrella Foothills            24.58     0.2
 19  Kyron Samuels             10 Alhambra                      24.59     0.2
 20  Adam Bunch                11 Greenway                      24.60    -0.5
 21  Carter Allen               9 Phoenix Central               24.74    -0.4
 22  Gil Romero Lopez           9 Maryvale                      24.79     0.2
 23  Christopher Granados Clem 11 North Pointe Preparatory      24.81     0.2
 24  Jameson Hernandez         11 North Pointe Preparatory      24.93     0.2
 25  LaKhi Hardwick            12 South Mountain                24.99     0.1
 26  Christopher Nash          10 Notre Dame Prep               25.05    -0.4
 27  John Ojeda                 9 Raymond S Kellis              25.18     0.2
 28  Amir Boyd                  9 South Mountain                25.19    -2.1
 29  William Rauhoff           10 Arcadia                       25.25     0.5
 30  Sheldon Tsosie            12 Valley (Sanders)              25.29    -1.4
 31  Caleb Anderson            12 Raymond S Kellis              25.36    -0.5
 32  Logan Hansen              10 Arete Preparatory Academy     25.62     0.2
 33  Gabriel Landas            10 ASU Preparatory Academy       25.70    -0.4
 34  Bryan Escamilla            9 ASU Preparatory Academy       25.72    -0.4
 35  Robert Smith              10 Page                          25.83    -0.5
 36  Tristan Begay             12 Valley (Sanders)              26.25    -1.4
 37  Luis Sanchez              10 Maryvale                      26.34    -1.4
 38  Ricky Young               12 ASU Preparatory Academy       26.61     0.2
 39  Brennan Goatson            9 Page                          26.84    -1.4
 40  Zachery Etsitty            9 Valley (Sanders)              27.44    -1.4
 41  Chris Bautista            11 American Leadership (Iron     27.74    -1.4
     Nicholas Martin           10 Notre Dame Prep                 DNS    -0.4
     Tommy Pederson            11 Blue Ridge                      DNS     0.1
     Alonzo Lopez              10 Alhambra                        DNS     0.5
     Luis Javier Miranda       12 Maryvale                        DNS     0.5
     Khyeren Stallworth        10 South Mountain                  DNS    -0.4
     Sergio Peredes            11 Trevor G Browne                 DNS    -1.4
     David Belleh              12 Copper Canyon                   DNS    -2.1
     Micah Driesbach           11 Mesquite                        DNS    -1.4
     Tanner Burke              12 Raymond S Kellis                DNS    -2.1
     Derrick Sailor             9 Copper Canyon                   DNS     0.1
     Chase Salisbury           10 Mesquite                        DNS     0.5
     Elijah Taylor              9 American Leadership (Iron       DNS     0.5
     Christian Stewart         10 Arcadia                         DNS     0.1


Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jalil Ali                 10 Tolleson Union              51.18PR        
  2  Jermaine Randles-Stephens 10 Phoenix Central             51.25PR        
  3  Devon Ortega              12 Tolleson Union              51.82PR        
  4  Giovanni Coulson          11 Page                          52.07        
  5  Joshua Worthy             10 Betty H Fairfax             52.37PR        
  6  Thomas Moser              12 Copper Canyon                 52.65        
  7  Eric Amaya                10 Copper Canyon                 52.74        
  8  Dylan King                12 Estrella Foothills          52.77PR        
  9  Chasen Hampton            10 Arete Preparatory Academy     53.58        
 10  Brett Sy                  12 South Mountain              53.67SR        
 11  jacques Span-Moreland     10 Betty H Fairfax             53.98PR        
 12  Jaden Crockett            10 Alhambra                    54.08PR        
 13  K'Shawd Lee               11 Phoenix Central             54.09PR        
 14  Christian Stewart         10 Arcadia                       54.20        
 15  Dustin Beltran-Lucio      12 Tolleson Union                54.60        
 16  Jacob Lopez               11 Trevor G Browne               54.68        
 16  Bryan Lamadrid             9 Trevor G Browne             54.68PR        
 18  Christopher Granados Clem 11 North Pointe Preparatory    54.85PR        
 19  Gil Romero Lopez           9 Maryvale                    55.02PR        
 20  Alonzo Lopez              10 Alhambra                    55.10PR        
 21  Travis Gammage            10 South Mountain                55.46        
 22  Kris Hernandez            12 Raymond S Kellis            55.57PR        
 23  Jameson Hernandez         11 North Pointe Preparatory    55.60PR        
 24  Sean Gillespie            12 Estrella Foothills          55.64PR        
 25  Corvel Simmons            10 Phoenix Central             55.78PR        
 26  Liam McSherry             10 Notre Dame Prep               55.95        
 27  Logan Hansen              10 Arete Preparatory Academy     56.07        
 28  Quentin Marbello          12 Blue Ridge                    56.08        
 29  Angel Gastelum            10 Trevor G Browne               56.57        
 30  Abdiwali Mubarak           9 Alhambra                    56.70PR        
 31  Jorge Sosa                11 American Leadership (Iron   56.82PR        
 32  Brian Tas                 12 Estrella Foothills            56.83        
 33  Sheldon Tsosie            12 Valley (Sanders)            56.89SR        
 34  Kaitano Bateman           10 Copper Canyon               57.17PR        
 35  Brandon Tran               9 Raymond S Kellis            58.21PR        
 36  Bradley Semro             10 Notre Dame Prep               58.35        
 37  Frankie Gilchrist         10 ASU Preparatory Academy     58.57PR        
 38  Christian Moeller          9 Arete Preparatory Academy   58.79PR        
 39  Micah Driesbach           11 Mesquite                    59.02PR        
 40  Zachary Dauch              9 Raymond S Kellis              59.26        
 41  Omarien Johnson           10 Mesquite                    59.81PR        
 42  Austin Harper             12 Mesquite                  1:00.45SR        
 43  Ethan Thurman              9 ASU Preparatory Academy   1:00.88PR        
 44  Dean Roan                 12 Valley (Sanders)          1:00.92SR        
 45  Jack2 Guzman               9 Arcadia                   1:01.09PR        
 46  Zachery Etsitty            9 Valley (Sanders)          1:02.42PR        
 47  Katneay Benally            9 Page                      1:02.58PR        
 48  Anthony Corrales           9 ASU Preparatory Academy   1:03.34PR        
 49  Jacob Edwards             11 North Pointe Preparatory    1:03.72        
 50  Ikaika Uejo               10 Page                        1:05.38        
 51  Bryce Housholder           9 American Leadership (Iron   1:07.27        
     Ryan Gillette             11 Maryvale                        DNS        
     Diontah Jones             12 Betty H Fairfax                 DNS        
     Heston Wahner             11 Greenway                        DNS        
     Jace Creed                11 Greenway                        DNS        
     Bannack Wheeler           11 Notre Dame Prep                 DNS        
     Brandon Whatcott          10 Blue Ridge                      DNS        
     Aziz Khan                 10 South Mountain                  DNS        
     Jon Wealing               12 American Leadership (Iron       DNS        


Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Aiden Richard             11 Greenway                  2:03.51PR        
  2  Diego Zaragoza            10 Maryvale                    2:04.06        
  3  Brett Sy                  12 South Mountain            2:04.78PR        
  4  Jose Cazarez              12 Alhambra                    2:05.08        
  5  Adam Whitehead            11 Arete Preparatory Academy   2:05.32        
  6  Dustin Beltran-Lucio      12 Tolleson Union              2:05.58        
  7  Parker Fowler             11 Greenway                  2:08.08PR        
  8  Kaipo Uejo                12 Page                        2:08.40        
  9  Marcos Cordova            11 Estrella Foothills          2:09.76        
 10  Lance Harris               9 Page                      2:09.96PR        
 11  Michael Dimodugno         11 Greenway                  2:10.19PR        
 12  Nathan Pierce             10 Raymond S Kellis          2:10.48PR        
 13  Garrett Jones             12 Mesquite                  2:12.58PR        
 14  Steven Dagnino            10 Maryvale                  2:12.74PR        
 15  Arthur Rodriguez          10 Estrella Foothills        2:12.92PR        
 16  Alex Espinoza             10 Tolleson Union            2:13.02PR        
 17  Nate Campbell             12 Blue Ridge                2:13.97SR        
 18  Zachary Dauch              9 Raymond S Kellis          2:14.70PR        
 19  Helaman Forsyth           10 Arete Preparatory Academy   2:15.17        
 20  Angel Lydon               10 Trevor G Browne           2:15.30PR        
 21  Jesus Cebreros            10 Trevor G Browne           2:15.32PR        
 22  Giovonny Cervantes        10 Arete Preparatory Academy   2:16.07        
 23  Matthew Gomez             11 Estrella Foothills          2:16.72        
 24  Colby Whiting             10 American Leadership (Iron   2:17.75        
 25  Alfredo Vasquez           12 Alhambra                  2:18.87PR        
 26  Richard Andrade           12 Alhambra                    2:18.92        
 27  Rosado Niche              10 Tolleson Union            2:18.96PR        
 28  Jose Rodelo               12 Trevor G Browne             2:19.16        
 29  Logan Taylor               9 Raymond S Kellis          2:20.35PR        
 30  Simon Raymond             11 Phoenix Central           2:21.12PR        
 31  Angel Bautista            11 American Leadership (Iron 2:21.23SR        
 32  Cole Heathcott            10 Notre Dame Prep           2:21.46PR        
 33  Lemba Pilipili            11 Phoenix Central           2:21.57PR        
 34  Zach Fogle                12 Blue Ridge                2:23.90SR        
 35  Alex McDermott             9 Mesquite                    2:25.11        
 36  Jack2 Guzman               9 Arcadia                   2:26.03PR        
 37  Keanu Chewing              9 Page                      2:29.62PR        
 38  Fernando Aguirre           9 ASU Preparatory Academy     2:30.50        
 39  Scott Myers-Haeussler     10 Arcadia                   2:30.53PR        
 40  Kaleb Totress             11 Maryvale                  2:30.99PR        
 41  Cameron Short             10 Notre Dame Prep           2:31.43PR        
 42  Avery Saltonstall          9 Notre Dame Prep             2:32.12        
 43  Chase Radloff             11 Mesquite                    2:32.55        
 44  Jonah Landry              10 Arcadia                   2:33.14PR        
 45  D'Andre Yazzie            12 Valley (Sanders)            2:33.30        
 46  Petro Lumwanga            10 Phoenix Central             2:34.31        
 47  Samson Nez                10 Valley (Sanders)          2:35.12PR        
 48  Juan Ramirez               9 ASU Preparatory Academy   2:36.78PR        
 49  Jacob Aceves              10 ASU Preparatory Academy   2:40.42PR        
 50  Jael Sosa                 10 American Leadership (Iron   2:44.20        
 51  Shane Phillips             9 Valley (Sanders)          2:48.86PR        
     Eric Amaya                10 Copper Canyon                   DNS        
     Marcel Simental           12 Copper Canyon                   DNS        
     Mitchell Brown            11 Copper Canyon                   DNS        
     Octavio Talavera Torres   12 North Pointe Preparatory        DNS        


Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jesus Campos              10 South Mountain            4:42.92PR        
  2  Cameron Graninger         10 Notre Dame Prep           4:45.46PR        
  3  Salat Ibrahim             11 Alhambra                    4:47.39        
  4  Kyle Bove                 11 Estrella Foothills        4:48.09PR        
  5  Dustin Beltran-Lucio      12 Tolleson Union              4:51.91        
  6  Jorge Sosa                11 American Leadership (Iron   4:52.50        
  7  Ben Waggener              12 Arcadia                     4:52.68        
  8  Kaipo Uejo                12 Page                      4:52.71PR        
  9  Luis Chavez               12 Trevor G Browne           4:54.49PR        
 10  Garrett Jones             12 Mesquite                  4:54.60SR        
 11  Kadan Brimhall            11 Blue Ridge                4:55.11SR        
 12  Giovonny Cervantes        10 Arete Preparatory Academy   5:00.13        
 13  Nathan Pierce             10 Raymond S Kellis            5:00.33        
 14  Ali Mohammed              11 Phoenix Central           5:01.26PR        
 15  Matthew Tryon             12 Notre Dame Prep           5:01.76PR        
 16  Colton Yazzie              9 Page                        5:02.77        
 17  Helaman Forsyth           10 Arete Preparatory Academy   5:04.56        
 18  Matthew Gomez             11 Estrella Foothills        5:06.01PR        
 19  Luke Sleeth                9 Arcadia                   5:08.59PR        
 20  Logan Taylor               9 Raymond S Kellis          5:10.61PR        
 21  Hector Carrero            11 Raymond S Kellis            5:10.65        
 22  Brenic Beggs              11 Estrella Foothills          5:11.16        
 23  Bosco Hakizimana          11 Phoenix Central           5:14.03PR        
 24  Colby Aguayo               9 Tolleson Union              5:14.05        
 25  Alazar Getahun            10 Phoenix Central             5:14.62        
 26  Benjamin Vasquez          10 South Mountain            5:15.14PR        
 27  Alex Espinoza             10 Tolleson Union            5:15.33PR        
 28  Alex McDermott             9 Mesquite                  5:15.34PR        
 29  Anthony Trejo             12 Copper Canyon               5:16.09        
 30  Alexander Atkinson         9 Blue Ridge                5:16.22PR        
 31  Roberto Mendoza            9 ASU Preparatory Academy     5:18.48        
 32  Alexander Skoriuchow       9 Greenway                    5:18.79        
 33  Caden Edgerton             9 American Leadership (Iron 5:19.61PR        
 34  Nick Morales              12 Alhambra                    5:19.72        
 35  Isai Solano                9 South Mountain            5:20.17PR        
 36  Ivan Meza                 10 Trevor G Browne             5:20.55        
 37  Dylan O'Hara              11 Notre Dame Prep             5:20.62        
 38  Mihraj Hamide             11 Alhambra                  5:27.14SR        
 39  Hunter Jensen              9 Page                        5:28.53        
 40  Trevor Kopis              11 Greenway                  5:28.87PR        
 41  Carson Trickel            10 Arcadia                   5:28.96PR        
 42  Michael Adair             10 American Leadership (Iron 5:29.88PR        
 43  Nathan Corona              9 ASU Preparatory Academy     5:34.79        
 44  D'Andre Yazzie            12 Valley (Sanders)          5:35.18SR        
 45  Steven Castro              9 Maryvale                  5:41.70PR        
 46  Ben Ruiz                  10 ASU Preparatory Academy   5:43.49PR        
 47  Anthony Brown              9 Maryvale                  5:47.19PR        
 48  Peshlakai Roan            10 Valley (Sanders)          5:47.51PR        
 49  Angel Sierra              10 Maryvale                  5:58.48SR        
 50  Shane Phillips             9 Valley (Sanders)            6:04.80        
 51  Alexander Sierra-Aragon   12 Arete Preparatory Academy 6:14.43PR        
 52  Cade Melton                9 North Pointe Preparatory  6:14.59PR        
 53  Steven Soto                9 North Pointe Preparatory  6:21.46PR        
     Marcel Simental           12 Copper Canyon                   DNS        
     Albert Souza              12 Copper Canyon                   DNS        
     Chase Radloff             11 Mesquite                        DNS        
     Minh Nguyen               12 North Pointe Preparatory        DNS        


Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lance Harris               9 Page                     10:08.22PR        
  2  Ben Waggener              12 Arcadia                  10:09.82PR        
  3  Hanibal Haile              9 Phoenix Central          10:10.67PR        
  4  Jorge Sosa                11 American Leadership (Iron10:31.98SR        
  5  Nathan Pierce             10 Raymond S Kellis         10:40.69PR        
  6  Badume Asala              12 Phoenix Central          10:41.25PR        
  7  Jacob Nemivant            10 Notre Dame Prep          10:57.02PR        
  8  Ricardo Martinez          11 Tolleson Union             10:57.52        
  9  Colby Aguayo               9 Tolleson Union           10:59.23PR        
 10  Logan Taylor               9 Raymond S Kellis         11:03.41PR        
 11  Alexander Skoriuchow       9 Greenway                 11:06.28PR        
 12  Enoch Dyer                10 Greenway                 11:12.56PR        
 13  Christian Moeller          9 Arete Preparatory Academy11:14.52PR        
 14  Caden Edgerton             9 American Leadership (Iron11:14.86SR        
 15  Roberto Mendoza            9 ASU Preparatory Academy  11:19.21PR        
 16  Jose Sandoval              9 South Mountain           11:19.75PR        
 17  Fernando Aguirre           9 ASU Preparatory Academy  11:22.19PR        
 18  Anthony Trejo             12 Copper Canyon            11:25.39PR        
 19  Cody Slim                  9 Page                       11:28.52        
 20  Carlos Hernandez Monteneg    South Mountain           11:42.43PR        
 21  Fitsum Mulugeta           10 Phoenix Central            11:45.47        
 22  Hector Carrero            11 Raymond S Kellis         11:46.57SR        
 23  Daven Billy                9 Page                     11:50.66PR        
 24  Josue Cerna               10 Arcadia                  11:58.24PR        
 25  William Newman            10 Estrella Foothills         12:00.68        
 26  Arthur Rodriguez          10 Estrella Foothills       12:04.46SR        
 27  Alfredo Vasquez           12 Alhambra                 12:04.49PR        
 28  Shawn Davis               10 Mesquite                 12:06.71PR        
 29  Marcos Linares Soler      12 Estrella Foothills       12:06.72PR        
 30  Carlos Guzman              9 ASU Preparatory Academy  13:07.75PR        
 31  Dee Anthony Barragan      11 Copper Canyon              13:50.35        
 32  Peshlakai Roan            10 Valley (Sanders)           14:17.94        
 33  Alexander Sierra-Aragon   12 Arete Preparatory Academy14:23.91PR        
     Alex Espinoza             10 Tolleson Union                  DNS        
     Salat Ibrahim             11 Alhambra                        DNS        
     Giovany Castellanos       11 American Leadership (Iron       DNS        
     Marcel Simental           12 Copper Canyon                   DNS        
     Angel Galvan               9 Alhambra                        DNS        
     Alexander Atkinson         9 Blue Ridge                      DNS        
     Trevor Kopis              11 Greenway                        DNS        
     Roman Garibay              9 South Mountain                  DNS        


Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Davion McGary             12 Copper Canyon                 15.86     0.5
  2  Josiah Goode              12 Blue Ridge                    15.99     0.5
  3  Joshua Worthy             10 Betty H Fairfax               16.34     0.5
  4  Esteban Ventura           10 Mesquite                      16.51     0.5
  5  Joseph Aguilar            12 Trevor G Browne               17.15     0.5
  6  Jacob Harding              9 Estrella Foothills            17.40     1.5
  7  Sergio Peredes            11 Trevor G Browne               18.23     1.5
  8  Scott Towe                 9 Blue Ridge                    18.71     1.5
  9  Dean Harman                9 Estrella Foothills            18.73     1.5
 10  Bryce Anderson            11 Estrella Foothills            19.64     0.5
 11  Ty Mellor                 10 Arete Preparatory Academy     20.36     1.5
 12  Andrew Mayo               12 American Leadership (Iron     21.08     0.9
 13  Tyler Carpenter           10 Mesquite                      21.20     0.9
 14  Tanner Sweetnam            9 American Leadership (Iron     21.21     0.9
 15  Gavin Richards            10 Greenway                      21.78     1.5
 16  Bryce Housholder           9 American Leadership (Iron     22.65     0.9
     Mar'reon Jackson          12 Betty H Fairfax                 DNS     0.5
     Lukas Clark               12 Mesquite                        DNS     0.9
     Timmy Nguyen              11 Greenway                        DNS     1.5
     Thomas Mullings           11 Greenway                        DNS     0.5
     Robert Wolfe              10 Arcadia                         DNS     0.9
     Hector Espinoza           12 Tolleson Union                  DNS     1.5


Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Davion McGary             12 Copper Canyon                 41.34        
  2  Riles Hopper              10 Mesquite                      42.71        
  3  Josiah Goode              12 Blue Ridge                  43.19PR        
  4  Dean Harman                9 Estrella Foothills            44.05        
  5  Bryce Anderson            11 Estrella Foothills          44.27PR        
  6  Ty Mellor                 10 Arete Preparatory Academy   44.51PR        
  7  PJ London                 10 Blue Ridge                    45.20        
  8  Jagger Jones              11 Notre Dame Prep             45.25PR        
  9  Jacob Harding              9 Estrella Foothills            45.79        
 10  Scott Towe                 9 Blue Ridge                  46.00PR        
 11  Will Lord                 12 Notre Dame Prep             46.73PR        
 12  Biruke Alemayehu          12 Alhambra                    46.85PR        
 13  David Ontiveros           12 Trevor G Browne               46.92        
 14  Colton Johnson            11 Greenway                      47.42        
 15  Raiden Shepherd           10 American Leadership (Iron   47.50PR        
 16  Christian Johnson         10 Greenway                      48.11        
 17  Jose Ortuno               10 Mesquite                      48.19        
 18  Joseph Aguilar            12 Trevor G Browne               48.43        
 19  Douglas Woodall           11 Copper Canyon               48.45PR        
 20  Eyad Alothman             12 Alhambra                    49.45PR        
 21  Bol Bior                  10 Alhambra                    55.26PR        
 22  Bryce Housholder           9 American Leadership (Iron     57.78        
     Adonis Hernandez          10 Raymond S Kellis                DNS        
     Giovany Castellanos       11 American Leadership (Iron       DNS        
     Robert Wolfe              10 Arcadia                         DNS        
     Hector Espinoza           12 Tolleson Union                  DNS        
     David Armendariz          12 Trevor G Browne                 DNS        
     Thomas Mullings           11 Greenway                        DNS        


Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Tolleson Union                               43.98
       Jalil AliJohn BrownKory BarnesAndre Johnson 
  2  South Mountain                               44.63
       Amir BoydTravis GammageKhyeren StallworthLaKhi Hardwick 
  3  Estrella Foothills                           45.64
       Quinlan PophamBishop BurdineDylan KingKenny Abraham 
  4  Greenway                                     45.80
       Adam BunchMalachi BarnesJason HenryNathan Haremza 
  5  Blue Ridge                                   46.86
       Ethan MarbelloDavid HernandezPJ LondonScott Towe 
  6  Mesquite                                     47.15
       Chase SalisburyEsteban VenturaMicah DriesbachRiles Hopper 
  7  American Leadership (Ironwood)               52.32
       Andrew MayoChris BautistaBryce HousholderElijah Taylor 
     Raymond S Kellis                               DNS
       Caleb AndersonJoshua BrownTanner BurkeCorde Long 
     Betty H Fairfax                                DNS
       Diontah JonesMar'reon JacksonJoshua WorthySam Boson 
     Alhambra                                        DQ
       Michael VillarealKyron SamuelsMohamed KabiaJaden Crockett 
     Notre Dame Prep                                DNS
       Christopher NashKyle FarrellNicholas MartinBrett Curley 
     Copper Canyon                                  DNS
       Derrick SailorDavid BellehDavion McGaryThomas Moser 
     Phoenix Central                                DNF
       K'Shawd LeeRasheim BesterCarter AllenJermaine Randles-Stephenson 


Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Alhambra                                   3:34.51
       Jose CazarezAlonzo LopezJaden CrockettAbdiwali Mubarak 
  2  Trevor G Browne                            3:36.36
       Jacob LopezIsael RasconBryan LamadridAngel Gastelum 
  3  Tolleson Union                             3:40.13
       Kory BarnesDustin Beltran-LucioDevon OrtegaJalil Ali 
  4  Blue Ridge                                 3:40.88
       Quentin MarbelloPJ LondonJoey JauriqueTommy Pederson 
  5  Copper Canyon                              3:41.72
       Isaiah HerefordEric AmayaDavion McGaryThomas Moser 
  6  Estrella Foothills                         3:42.19
       Brian TasDylan KingQuinlan PophamSean Gillespie 
  7  Phoenix Central                            3:43.98
       K'Shawd LeeRasheim BesterCorvel SimmonsJermaine Randles-Stephenson 
  8  Mesquite                                   3:56.67
       Chase RadloffGarrett JonesRiles HopperEsteban Ventura 
  9  Raymond S Kellis                           3:58.22
       Kris HernandezBrandon TranZachary DauchCorde Long 
 10  Page                                       4:31.30
       Daven BillyGavin NockidenehKeanu ChewingTrevor Walker 
     American Leadership (Ironwood)                 DNS
       Chris BautistaAndrew MayoAngel BautistaElijah Taylor 
     Arete Preparatory Academy                      DNS
       Christopher AkpedeLogan HansenAdam WhiteheadChasen Hampton 
     Greenway                                       DNS
       Parker FowlerJace CreedThomas MullingsAiden Richard 
     ASU Preparatory Academy                        DNS
       Bryan EscamillaEthan ThurmanRicky YoungFrankie Gilchrist 
     South Mountain                                 DNS
       Amir BoydTravis GammageAziz KhanLaKhi Hardwick 


Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Maryvale                                   8:27.35
       Jorge Corona CarmonaAngel TapiaDiego ZaragozaSteven Dagnino 
  2  Estrella Foothills                         8:36.96
       Marcos CordovaBrenic BeggsKyle BoveMatthew Gomez 
  3  Alhambra                                   8:46.38
       Jose CazarezRichard AndradeSalat IbrahimMihraj Hamide 
  4  American Leadership (Ironwood)             8:55.95
       Jon WealingAngel BautistaJorge SosaColby Whiting 
  5  Blue Ridge                                 9:00.49
       Kadan BrimhallZach FogleNate CampbellTommy Pederson 
  6  Phoenix Central                            9:13.50
       Hanibal HaileAli MohammedFitsum MulugetaBadume Asala 
  7  Trevor G Browne                            9:15.50
       Jose SantiagoIvan MezaJesus CebrerosJose Rodelo 
  8  Greenway                                   9:26.06
       Shawn RaaschRodolfo PambuanEnoch DyerDru Knoebel 
  9  ASU Preparatory Academy                    9:43.05
       Carlos GuzmanFrankie GilchristBen RuizNathan Corona 
 10  Copper Canyon                              9:49.26
       Mitchell BrownNathan SimsEduardo EscamillaMarcel Simental 
 11  South Mountain                             9:55.77
       Benjamin VasquezPedro AntunezIsai SolanoJose Sandoval 
 12  Page                                      10:11.03
       Keanu ChewingGavin NockidenehTrevor WalkerHunter Jensen 
     Mesquite                                       DNS
       Chase RadloffShawn DavisAlex McDermottGarrett Jones 


Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Christian Conroy          12 Estrella Foothills       46-03.50PR        
  2  Adolfo Cano               12 Maryvale                   44-11.00        
  3  Jordan Towner             12 Trevor G Browne            44-02.50        
  4  Camron Watkins            11 Tolleson Union           44-01.00PR        
  5  Henry Simon               12 Notre Dame Prep          43-00.00PR        
  6  Jonathan Mascarenas       11 Tolleson Union             42-04.00        
  7  Anthony Medrano           12 Tolleson Union             41-05.50        
  8  Ishmael Hart              11 Estrella Foothills         39-03.00        
  9  Conner Begay              11 Page                       38-07.00        
 10  Michael Walls-Uribe       12 Arcadia                  38-04.50PR        
 11  Gage Clem                 12 Copper Canyon              37-10.50        
 12  Bryan Renteria            12 Maryvale                   37-08.00        
 13  Finn Walter               11 Estrella Foothills       37-05.00PR        
 14  Aaron Gerle               10 Greenway                 37-01.00PR        
 15  Trevor Hook               11 Arcadia                  37-00.50PR        
 16  Caleb Alexander           11 Greenway                   36-10.00        
 17  Jordan Jenkins            11 Notre Dame Prep          36-07.50PR        
 18  Armando Alvarez           11 Maryvale                 36-04.00PR        
 19  Reo Guest                 11 Raymond S Kellis         36-02.00PR        
 20  Kevin Wooden              12 Arcadia                    35-03.50        
 21  Jack Spano                10 Arete Preparatory Academy  34-11.00        
 22  Elias Torrecillas         11 Greenway                   34-03.50        
 23  Michael Wilmes            10 Page                       32-01.50        
 24  Jeremy Tallsalt           12 Page                     32-00.00SR        
 25  Jacob Moreno              10 Alhambra                 31-10.50PR        
 26  Craig Jacobson-Immelt     10 Mesquite                 29-09.00PR        
 27  Saul Elizalde             11 Phoenix Central          29-04.50PR        
 28  Joshua Scott              12 Mesquite                 29-02.50PR        
 29  Jacson Dayee              12 Alhambra                   28-06.00        
 30  Marcos Perez              12 Blue Ridge                 26-10.00        
 31  Kaden Gross               11 American Leadership (Iron  24-04.50        
 32  Juan Ramirez               9 ASU Preparatory Academy    23-03.50        
 33  Erik Finch-Soto           10 American Leadership (Iron  23-02.50        
 33  Nolan Landas              11 ASU Preparatory Academy    23-02.50        
 35  Jael Sosa                 10 American Leadership (Iron22-07.00PR        
 36  Juan Villalobos            9 Arete Preparatory Academy  22-01.00        
 37  Monico Caneda              9 ASU Preparatory Academy    21-04.00        
     Ricardo Ramos             12 Trevor G Browne                 DNS        
     Elijah Range              12 Trevor G Browne                 DNS        
     Jesus Loya                12 Alhambra                        DNS        
     Derek Elsholz             11 Notre Dame Prep                 DNS        
     Angel Sanchez             10 Copper Canyon                   DNS        
     Nijel Rosado              12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Manny Mosqueda             9 Blue Ridge                      DNS        
     Jonah Strickland          10 Mesquite                        DNS        
     Eloi Kwete                12 Phoenix Central                 DNS        
     Jacob Rosario             12 Copper Canyon                   DNS        


Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Anthony Medrano           12 Tolleson Union             165-07PR        
  2  Adolfo Cano               12 Maryvale                     140-07        
  3  Shaun Wahlstrom           12 Estrella Foothills           137-06        
  4  Gage Clem                 12 Copper Canyon              134-11PR        
  5  PJ London                 10 Blue Ridge                   130-03        
  6  Jordan Towner             12 Trevor G Browne              127-10        
  7  Ishmael Hart              11 Estrella Foothills         124-03PR        
  8  Marc Jones                10 Estrella Foothills           121-00        
  9  Caleb Alexander           11 Greenway                   119-06PR        
 10  Derek Elsholz             11 Notre Dame Prep              116-11        
 11  Armando Alvarez           11 Maryvale                   114-04PR        
 12  Trevor Hook               11 Arcadia                      113-05        
 13  Reo Guest                 11 Raymond S Kellis           112-03PR        
 14  jacques Span-Moreland     10 Betty H Fairfax              112-02        
 15  Camron Watkins            11 Tolleson Union               110-09        
 16  Elias Torrecillas         11 Greenway                   110-05PR        
 17  Bryan Renteria            12 Maryvale                     103-07        
 18  Jeremy Tallsalt           12 Page                        92-07PR        
 19  Eric William              11 Copper Canyon               92-05PR        
 20  Conner Begay              11 Page                          92-00        
 21  Jack Spano                10 Arete Preparatory Academy     91-05        
 22  Kevin Wooden              12 Arcadia                       88-08        
 23  Broc Baney                12 Greenway                    87-01PR        
 24  Brayden Daly               9 Mesquite                    86-10PR        
 25  Jordan Jenkins            11 Notre Dame Prep             86-08PR        
 26  Bryce Myers-Haeussler     10 Arcadia                       83-06        
 27  Bryan Marquez             10 Copper Canyon                 79-05        
 28  Marcos Perez              12 Blue Ridge                    78-11        
 29  Henry Simon               12 Notre Dame Prep             78-10PR        
 30  Jacob Moreno              10 Alhambra                    77-05PR        
 31  Jonah Graham              12 Mesquite                    73-05PR        
 32  Michael Wilmes            10 Page                          70-05        
 33  Juan Villalobos            9 Arete Preparatory Academy     68-10        
 34  Saul Elizalde             11 Phoenix Central             67-04PR        
 35  Erik Finch-Soto           10 American Leadership (Iron     64-11        
 36  Michael Adair             10 American Leadership (Iron   64-08PR        
 37  Samson Nez                10 Valley (Sanders)            58-09PR        
 38  Joshua Scott              12 Mesquite                    55-00SR        
 39  Juan Ramirez               9 ASU Preparatory Academy       54-05        
 40  Monico Caneda              9 ASU Preparatory Academy     52-02PR        
 41  Kaden Gross               11 American Leadership (Iron     51-00        
 42  Nolan Landas              11 ASU Preparatory Academy       50-00        
     Elijah Range              12 Trevor G Browne                 DNS        
     Jesus Loya                12 Alhambra                        DNS        
     Manny Mosqueda             9 Blue Ridge                      DNS        
     Connor Christensen        11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Nijel Rosado              12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Jacson Dayee              12 Alhambra                        DNS        
     Randy Babchuk             12 Tolleson Union                  DNS        
     Ricardo Ramos             12 Trevor G Browne                 DNS        


Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Trevor Hook               11 Arcadia                    146-00PR        
  2  Christian Conroy          12 Estrella Foothills           142-03        
  3  Shaun Wahlstrom           12 Estrella Foothills           139-04        
  4  jacques Span-Moreland     10 Betty H Fairfax              129-05        
  5  Lonzell Lanier            11 Arcadia                      123-04        
  6  Adolfo Cano               12 Maryvale                     108-10        
  7  Troy Moreno               11 Copper Canyon              108-02PR        
  8  Jacob Rosario             12 Copper Canyon                107-09        
  9  Bryce McCaulley           10 Estrella Foothills           106-01        
 10  Antonio Guerro             9 Trevor G Browne              101-07        
 11  Ricardo Ramos             12 Trevor G Browne               96-08        
 12  Jonathan Mascarenas       11 Tolleson Union                96-05        
 13  Deran Benavides           12 Copper Canyon                 93-00        
 14  Bryan Renteria            12 Maryvale                    92-03PR        
 15  Reo Guest                 11 Raymond S Kellis            92-00PR        
 16  Plascencia Jesus           9 Tolleson Union              91-08PR        
 17  Bryce Myers-Haeussler     10 Arcadia                     83-11SR        
 18  Moses Yaro                12 Maryvale                    83-10SR        
 19  Saul Elizalde             11 Phoenix Central               83-01        
 20  Jack Spano                10 Arete Preparatory Academy     81-05        
 21  Alex Montano               9 Trevor G Browne               79-08        
 22  Marcos Perez              12 Blue Ridge                    77-06        
 23  Juan Villalobos            9 Arete Preparatory Academy     61-05        
 24  Thomas Corniea               Alhambra                      60-04        
 25  Ryan Rapo                  9 Raymond S Kellis            55-03PR        
     Eloi Kwete                12 Phoenix Central                 DNS        
     Jacob Moreno              10 Alhambra                       FOUL        
     Nicholas Landing          12 Tolleson Union                  DNS        
     Logan Lebario             10 Alhambra                        DNS        
     Manny Mosqueda             9 Blue Ridge                      DNS        


Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Grayson Fleitz            12 Notre Dame Prep             6-02.00        
  1  Lonzell Lanier            11 Arcadia                     6-02.00        
  3  Benicio Morales           10 Greenway                    5-08.00        
  3  Dejohntae Campbell        12 Copper Canyon             5-08.00PR        
  5  Korry Dwiggins            11 Greenway                  5-06.00PR        
  5  Finn Rewinkle             10 Arcadia                     5-06.00        
  7  Darrell Drake             10 Phoenix Central             5-02.00        
  7  Raiden Shepherd           10 American Leadership (Iron   5-02.00        
  7  Patrick Bontrager         10 Estrella Foothills          5-02.00        
  7  Kaipo Uejo                12 Page                        5-02.00        
 11  Joshua James               9 Valley (Sanders)            5-00.00        
 11  Connor Davis              12 Arcadia                     5-00.00        
 11  Austin Hughes-Wood        10 Estrella Foothills          5-00.00        
     Brandon Whatcott          10 Blue Ridge                       NH        
     Kory Barnes               12 Tolleson Union                   NH        
     Leon Greer                 9 South Mountain                   NH        
     Moses Yaro                12 Maryvale                         NH        
     Mohamed Kabia             12 Alhambra                         NH        
     Scott Towe                 9 Blue Ridge                       NH        
     Bishop Burdine            11 Estrella Foothills               NH        
     David Oparji              11 Copper Canyon                    NH        
     Douglas Woodall           11 Copper Canyon                    NH        
     Devin Fish                10 Blue Ridge                       NH        
     Jael Sosa                 10 American Leadership (Iron        NH        
     Brett Curley              10 Notre Dame Prep                  NH        
     Logan Schipansky          11 Notre Dame Prep                  NH        
     Logan Taylor               9 Raymond S Kellis                 NH        
     Jaden Crockett            10 Alhambra                         NH        
     Miguel Espinoza Quintana  10 Alhambra                         NH        


Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ely Ellsworth             11 Blue Ridge                 11-06.00        
  2  K'Shawd Lee               11 Phoenix Central            11-00.00        
  3  Sean Gillespie            12 Estrella Foothills       10-06.00PR        
  3  Joseph Flake              12 Blue Ridge                 10-06.00        
  5  Jack Kurschatt            10 Arcadia                  10-00.00PR        
  6  Steven Dagnino            10 Maryvale                  9-06.00PR        
  6  Jaxon Penrod               9 Blue Ridge                  9-06.00        
  8  Shilou McKinney           11 Estrella Foothills          9-00.00        
  8  David Ontiveros           12 Trevor G Browne             9-00.00        
  8  Bryce Keil                10 Mesquite                  9-00.00PR        
 11  Ryan Clements             12 Estrella Foothills          8-06.00        
 11  Jason Henry                9 Greenway                    8-06.00        
 11  Angel Lydon               10 Trevor G Browne           8-06.00PR        
 14  Diego Villalpando         10 Maryvale                  8-00.00PR        
 15  Adam Jirak                11 Greenway                    7-06.00        
 15  Nicholas Salsgiver        10 Mesquite                  7-06.00PR        
 15  Caleb Rodriguez            9 Greenway                    7-06.00        
 15  Ernest Brown               9 Copper Canyon             7-06.00PR        
 15  Diego Burciaga Ramos      11 Maryvale                    7-06.00        
     Nathan Sims               11 Copper Canyon                   DNS        
     David Armendariz          12 Trevor G Browne                 DNS        
     Cody Streifel-Gollon      12 Notre Dame Prep                 DNS        


Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Andre Johnson             12 Tolleson Union             21-03.00     1.4
  2  Rasheim Bester            12 Phoenix Central            20-09.00     1.6
  3  John Brown                11 Tolleson Union             20-01.50     1.5
  4  Tommy Pederson            11 Blue Ridge                 19-03.50     0.8
  5  James Howard              11 Arcadia                    19-01.00     1.8
  6  Dejohntae Campbell        12 Copper Canyon              19-00.00     2.0
  7  Kaitano Bateman           10 Copper Canyon              18-06.50     3.2
  8  Isael Rascon              10 Trevor G Browne            18-05.00     1.3
  9  Jacob Lopez               11 Trevor G Browne            18-04.75     0.4
 10  Connor Davis              12 Arcadia                    18-04.00     1.1
 11  Robert Smith              10 Page                       18-00.00        
 12  Colin Martin              11 Arcadia                    17-06.00     1.6
 12  Raiden Shepherd           10 American Leadership (Iron  17-06.00     1.3
 14  Bryce Keil                10 Mesquite                   17-05.00     1.2
 15  Bishop Burdine            11 Estrella Foothills         17-03.00     1.3
 15  Joey Jaurique             10 Blue Ridge                 17-03.00     0.1
 17  Travis Sheesley           12 Mesquite                   16-09.00     0.8
 18  Sheldon Tsosie            12 Valley (Sanders)           16-08.00     1.5
 19  Joshua Brown              11 Raymond S Kellis           16-06.00     2.0
 20  Devin Fish                10 Blue Ridge                 16-05.00     0.4
 21  Christian Johnson         10 Greenway                   16-04.75     1.5
 22  Joshua James               9 Valley (Sanders)           16-01.50     0.4
 23  Colton Johnson            11 Greenway                   15-09.00     1.5
 24  Ross Uretsky               9 Estrella Foothills         15-07.50     1.6
 25  Dean Roan                 12 Valley (Sanders)           15-06.00     1.1
 26  Nicholas Salsgiver        10 Mesquite                   15-05.00     0.5
 27  Eyad Alothman             12 Alhambra                   14-07.00     1.1
 28  Ikaika Uejo               10 Page                       13-05.00     1.8
     Elijah Taylor              9 American Leadership (Iron       DNS        
     Isaiah Hereford           12 Copper Canyon                   DNS     1.5
     Coleton Baldwin           11 Notre Dame Prep                 DNS        
     Moses Yaro                12 Maryvale                        DNS        
     Jarrin Young              12 Estrella Foothills             FOUL        
     Grayson Fleitz            12 Notre Dame Prep                 DNS        
     Kyron Samuels             10 Alhambra                        DNS        
     Nijel Rosado              12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Logan Schipansky          11 Notre Dame Prep                 DNS        
     Mohamed Kabia             12 Alhambra                        DNS        
     Adonis Hernandez          10 Raymond S Kellis                DNS        
     Joey Heywood              12 American Leadership (Iron       DNS        
     Connor Christensen        11 North Pointe Preparatory        DNS        
     Eydurus Muse               9 Maryvale                        DNS        
     Diego Zaragoza            10 Maryvale                        DNS        
     Cacey Davis                9 South Mountain                  DNS        
     Aziz Khan                 10 South Mountain                  DNS        


Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Kaitano Bateman           10 Copper Canyon              39-11.50     0.0
  2  Shemar Wilson             12 Tolleson Union             39-00.00     0.0
  3  Isael Rascon              10 Trevor G Browne            37-06.50     0.4
  4  Bishop Burdine            11 Estrella Foothills         36-11.00     0.1
  5  Benicio Morales           10 Greenway                   36-08.50     0.0
  6  Jarrin Young              12 Estrella Foothills         36-01.00     0.0
  7  Logan Schipansky          11 Notre Dame Prep            35-10.00     1.0
  8  Jagger Jones              11 Notre Dame Prep            34-07.00     0.0
  9  Joshua Brown              11 Raymond S Kellis           34-01.00     0.0
 10  Tanner Sweetnam            9 American Leadership (Iron  28-10.00     0.1
     Moses Yaro                12 Maryvale                        DNS        
     Adonis Hernandez          10 Raymond S Kellis                DNS        
     Eydurus Muse               9 Maryvale                        DNS        
     Brian Tas                 12 Estrella Foothills             FOUL        
     David Oparji              11 Copper Canyon                   DNS        
     Korry Dwiggins            11 Greenway                        DNS        
     Chris Bautista            11 American Leadership (Iron      FOUL        
     Isaiah Hereford           12 Copper Canyon                   DNS        
     Coleton Baldwin           11 Notre Dame Prep                 DNS        
     Joey Heywood              12 American Leadership (Iron       DNS        


Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Mawata Lucky Demaih       12 Maryvale                      12.37     2.0
  2  Keyana Smith               9 South Mountain                13.02     2.0
  3  Kylie Ballard              9 Mesquite                      13.14     2.0
  4  Kaiah James               10 Tolleson Union                13.19     2.0
  5  Keyonna Warner Jones      12 Phoenix Central               13.24     0.9
  6  Kamora Carr               10 ASU Preparatory Academy       13.42     2.0
  7  Faith Mendoza             12 Alhambra                      13.49     0.9
  8  Azrin Averitte            12 Notre Dame Prep               13.70     0.9
  8  Anyjah Thomas             11 Tolleson Union                13.70     0.3
 10  Brooke Warren              9 Arcadia                       13.76     0.9
 10  Olivia Cunningham         12 Arcadia                       13.76     0.3
 12  Gabby Valdez              12 Estrella Foothills            13.89     0.9
 13  Eliana Wroclawsky         12 Estrella Foothills            13.95    -0.2
 14  Maichyna Thomas           12 Copper Canyon                 14.00    -0.2
 15  Aniyah Wing                9 Phoenix Central               14.01    -0.2
 16  Alayna Dinkins            10 Copper Canyon                 14.02     0.9
 17  Amaya White               10 South Mountain                14.14     0.4
 18  Daniela Diaz              12 Copper Canyon                 14.15     0.9
 19  Kylee Vanwormer           11 American Leadership (Iron     14.19     0.4
 20  Arlette Gomez              9 Arcadia                       14.20     0.3
 21  Jacie Washington          11 Estrella Foothills            14.21     0.9
 21  Beatriz Pacovski          11 American Leadership (Iron     14.21    -0.2
 23  Taniah Kennedy             9 South Mountain                14.29    -0.2
 24  Daziane Stevenson          9 Greenway                      14.30    -0.7
 25  Ayannah Glesmann          10 North Pointe Preparatory      14.43    -0.7
 26  Liah Gooden                9 Trevor G Browne               14.47     0.4
 27  Francine Keyonnie         10 Page                          14.53     0.4
 28  Jamie Landas              10 ASU Preparatory Academy       14.56    -0.2
 29  Madelyn Kremer            12 Arete Preparatory Academy     14.70    -0.7
 30  Natalynn Barrera           9 Mesquite                      14.76    -0.2
 31  Regan Boro                10 Blue Ridge                    14.79    -0.7
 31  Isabel Reyes               9 ASU Preparatory Academy       14.79     0.4
 33  Sura Ya                   11 Alhambra                      14.80    -0.7
 34  Mia Brontman              11 Mesquite                      14.95     2.0
 35  Grace Whiting              9 Blue Ridge                    15.08    -0.7
 36  Christina Vu               9 North Pointe Preparatory      15.28    -0.1
 37  Michaela Parker            9 Blue Ridge                    15.30    -0.7
 38  Maya Alley                12 North Pointe Preparatory      15.31    -0.1
 39  Melinda Calnimptewa       10 Page                          15.38    -0.1
 40  Tatum Reynolds            10 Page                          15.39    -0.1
 41  Lizbeth Parra             10 Maryvale                      15.41     0.3
 42  Lizet Francisco Mendoza    9 Maryvale                      16.14     0.3
 43  Nicole O'Leary             9 Arete Preparatory Academy     16.29    -0.1
 44  Quintina Nez              12 Valley (Sanders)              17.93     0.3
     Kimora Bishop             11 Raymond S Kellis                DNS     0.4
     Dulce Silvestre            9 Alhambra                        DNS    -0.1
     Corteaja Andrews          11 Betty H Fairfax                 DNS     2.0
     Hallie Wilson             12 Notre Dame Prep                 DNS     2.0
     Miracle Brown-Jeter       11 American Leadership (Iron       DNS    -0.2
     Brielle Curley            12 Notre Dame Prep                 DNS    -0.1
     Taryn Harkness            11 Tolleson Union                  DNS     0.3
     Alexandria Wilson          9 Raymond S Kellis                DNS     0.4
     Taneese Givens            11 Trevor G Browne                 DNS    -0.7
     Chloe Stoops              10 Arete Preparatory Academy       DNS    -0.1
     Lemons Zerrani            12 Phoenix Central                 DNS     0.4


Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Mawata Lucky Demaih       12 Maryvale                      25.68    -0.2
  2  Kamora Carr               10 ASU Preparatory Academy       27.15    -1.5
  3  Kaiah James               10 Tolleson Union                27.33    -1.5
  4  Keyonna Warner Jones      12 Phoenix Central               28.08    -0.9
  5  Keyana Smith               9 South Mountain                28.11    -1.5
  6  Lauren Skemp               9 Notre Dame Prep               28.16    -0.2
  7  Carter Gray               10 Notre Dame Prep               28.23    -0.9
  8  Kylie Ballard              9 Mesquite                      28.35    -1.5
  9  Brooke Warren              9 Arcadia                       28.71    -0.9
 10  Gabby Valdez              12 Estrella Foothills            28.88    -0.9
 11  Deonjhanai Willis         11 Tolleson Union                28.97    -1.5
 12  Beatriz Pacovski          11 American Leadership (Iron     29.14    -0.9
 13  Anyjah Thomas             11 Tolleson Union                29.34    -0.2
 14  Jacie Washington          11 Estrella Foothills            29.59    -0.5
 15  Aniyah Wing                9 Phoenix Central               29.64    -0.2
 16  Samantha Garcia              Maryvale                      29.90    -1.1
 17  Brianna Vasquez-Ragan     12 Alhambra                      29.97    -1.6
 18  Amaya White               10 South Mountain                30.34    -1.1
 19  Francine Keyonnie         10 Page                          30.39    -0.2
 20  Gabrielle Jones            9 Maryvale                      30.52    -1.1
 21  Ayannah Glesmann          10 North Pointe Preparatory      30.63    -0.5
 22  Jamie Landas              10 ASU Preparatory Academy       30.67    -1.1
 23  Ariana Bailey              9 Mesquite                      30.79    -0.2
 24  Regan Boro                10 Blue Ridge                    30.83    -0.2
 25  Madelyn Kremer            12 Arete Preparatory Academy     30.94    -1.1
 26  Isabel Reyes               9 ASU Preparatory Academy       30.95    -0.2
 27  Daziane Stevenson          9 Greenway                      31.01    -1.6
 28  Cianya Murillo            12 North Pointe Preparatory      31.15    -0.5
 29  Grace Whiting              9 Blue Ridge                    31.58    -1.6
 30  Melinda Calnimptewa       10 Page                          31.81    -1.1
 31  Tatum Reynolds            10 Page                          31.83    -0.5
 32  Olivia Knippers           10 Blue Ridge                    31.91    -1.6
 33  Liah Gooden                9 Trevor G Browne               32.08    -0.5
 34  Autumn Moe                10 American Leadership (Iron     32.91    -1.6
 35  Christina Vu               9 North Pointe Preparatory      33.06    -1.6
 36  Madelyn Solano            10 Arete Preparatory Academy     33.93    -0.2
 37  Nicole O'Leary             9 Arete Preparatory Academy     34.90    -1.6
     Paloma Mertel             10 Notre Dame Prep                 DNS    -0.9
     Olivia Cunningham         12 Arcadia                         DNS    -1.5
     Natalynn Barrera           9 Mesquite                        DNS    -0.5
     Nichole Kaiser            12 Arcadia                         DNS    -1.5
     Maichyna Thomas           12 Copper Canyon                   DNS    -0.9
     Sung Par                  10 Alhambra                        DNS    -1.1
     Giselle Rodriguez         10 American Leadership (Iron       DNS    -1.5
     Taneese Givens            11 Trevor G Browne                 DNS    -0.5
     Daniela Diaz              12 Copper Canyon                   DNS    -0.2
     Joi Johnson               10 South Mountain                  DNS    -0.9
     Alayna Dinkins            10 Copper Canyon                   DNS    -0.2
     Jaqueline Cangas          12 Alhambra                        DNS    -0.2
     Samantha Burke             9 Raymond S Kellis                DNS    -0.5
     Kimora Bishop             11 Raymond S Kellis                DNS    -1.6
     Alexandria Wilson          9 Raymond S Kellis                DNS    -1.1


Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Yazmin Torres             12 Trevor G Browne           1:01.57SR        
  2  Kamora Carr               10 ASU Preparatory Academy     1:01.72        
  3  Carter Gray               10 Notre Dame Prep           1:02.32PR        
  4  Diane Ondobo               9 Mesquite                    1:02.62        
  5  De'Ahjianea Stevenson      9 South Mountain              1:02.86        
  6  Corteaja Andrews          11 Betty H Fairfax             1:03.07        
  7  Akira Arias               10 Copper Canyon             1:03.37PR        
  8  Paloma Mertel             10 Notre Dame Prep           1:03.41SR        
  9  Nichole Kaiser            12 Arcadia                     1:03.75        
 10  Lauren Skemp               9 Notre Dame Prep           1:04.21PR        
 11  Gabby Valdez              12 Estrella Foothills        1:05.67PR        
 12  Olivia Cunningham         12 Arcadia                   1:05.87SR        
 13  Faith Mendoza             12 Alhambra                  1:06.44SR        
 14  Eliana Wroclawsky         12 Estrella Foothills          1:06.63        
 15  D'ionna McBride            9 Betty H Fairfax             1:06.79        
 16  Elayna Padilla             9 Greenway                  1:06.94PR        
 17  McKenzie Fears            10 American Leadership (Iron 1:07.23PR        
 18  Lazia Burks               11 Tolleson Union            1:07.59PR        
 19  Mitzel Mendez             10 Tolleson Union            1:07.78PR        
 20  Jasmine Bartels           12 Copper Canyon             1:08.78SR        
 21  Jennifer Sanchez           9 Trevor G Browne           1:09.72PR        
 22  Jokeytta Rice             12 Phoenix Central           1:10.82PR        
 23  Laura Moran               11 Tolleson Union            1:10.85PR        
 24  Almaaime Madrid           10 Greenway                    1:10.94        
 25  Glaice Castillo           10 Estrella Foothills        1:11.02PR        
 26  Livana Medina             10 Alhambra                  1:11.22SR        
 27  Esailah Martinez           9 Page                        1:14.61        
 28  Bryn Hager                11 Arete Preparatory Academy 1:15.40PR        
 29  Merveille Badesire        11 Maryvale                  1:17.59PR        
 30  Madelyn Solano            10 Arete Preparatory Academy   1:18.83        
 31  Ariana Goldtooth           9 Page                        1:19.72        
 32  Cassandra Baldwin         11 Valley (Sanders)          1:19.75PR        
 33  Edna Enriquez             12 Phoenix Central           1:21.02PR        
 34  Shirhea Cody              10 Page                      1:23.99PR        
 35  Rebeckha Kendall           9 American Leadership (Iron   1:28.77        
     Cianya Murillo            12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Miracle Brown-Jeter       11 American Leadership (Iron       DNS        
     Emely Villafana            9 Alhambra                        DNS        
     Kathleen Myers-Haeussler  11 Arcadia                         DNS        
     Adriana Hewitt            10 Mesquite                        DNS        
     Alize Puppo               12 Mesquite                        DNS        
     Hayley Toro               10 Betty H Fairfax                 DNS        
     Samantha Burke             9 Raymond S Kellis                DNS        
     Joi Johnson               10 South Mountain                  DNS        
     Chris Tsoumou             10 Copper Canyon                   DNS        
     Alexandria Wilson          9 Raymond S Kellis                DNS        
     Denise Golden             12 Valley (Sanders)                DNS        
     Alyssa Reynolds              Maryvale                        DNS        


Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ariz Duarte               12 Maryvale                  2:25.91SR        
  2  Jenna Tovar                9 Estrella Foothills        2:26.20PR        
  3  Athena Melchor            12 Raymond S Kellis            2:30.17        
  4  Nichole Kaiser            12 Arcadia                     2:33.12        
  5  Tavia Stemmons             9 Greenway                    2:38.55        
  6  Emely Villafana            9 Alhambra                  2:39.22PR        
  7  Jaela Brown               12 Copper Canyon               2:39.45        
  8  McKenzie Fears            10 American Leadership (Iron 2:41.53SR        
  9  Jhovanna Cova             11 Copper Canyon             2:41.78PR        
 10  Illiana Moraila           10 Tolleson Union            2:41.87PR        
 11  Daniela Iniguez           11 Arete Preparatory Academy 2:42.33SR        
 12  Julieta Aviles Lopez      10 Maryvale                    2:42.80        
 13  Andrea Suciu              11 Greenway                  2:44.45SR        
 14  Isabella Partida          10 Tolleson Union              2:44.62        
 15  Diane Ondobo               9 Mesquite                  2:45.39PR        
 16  Alissa Kassebaum           9 Arete Preparatory Academy   2:45.48        
 17  Leslie Solache            10 Estrella Foothills        2:47.97PR        
 18  Debrah Boswell             9 Tolleson Union              2:48.24        
 19  Andrea Olvera             12 South Mountain            2:48.47PR        
 20  Andrea Clark              10 Estrella Foothills        2:48.48PR        
 21  Emily Fogle                9 Blue Ridge                2:50.17PR        
 22  Kellie Wilcock            12 Blue Ridge                2:50.67PR        
 23  Neredia Morales           10 Trevor G Browne           2:51.48PR        
 24  Sara Tollen               10 Arete Preparatory Academy 2:51.54PR        
 25  Nadya Begay               10 Page                        2:51.66        
 26  Emily Castillo             9 North Pointe Preparatory    2:52.69        
 27  Jaddah Whitehair           9 Page                        2:53.49        
 28  Alexa Ramirez Aldama      10 Raymond S Kellis          2:54.14PR        
 29  Victoria Munoz            12 North Pointe Preparatory    2:54.65        
 30  Maria Cebreros             9 Alhambra                  2:54.71PR        
 31  Amya Begay                 9 Page                        2:55.67        
 32  Aneliesa Cartledge        12 Notre Dame Prep           2:56.10PR        
 33  Fibi Hernandez             9 Alhambra                  2:58.38PR        
 34  Lauren Parkey             10 Mesquite                  3:00.30PR        
 35  Alejandra Merino Hernande 10 Maryvale                  3:00.60PR        
 36  Sophia Kim                 9 Mesquite                    3:03.12        
 37  Shyla Arredondo           11 Phoenix Central           3:04.71PR        
 38  Tori Burket                9 ASU Preparatory Academy   3:14.49PR        
 39  Cassandra Baldwin         11 Valley (Sanders)          3:16.20SR        
 40  Autumn Moe                10 American Leadership (Iron 3:16.53PR        
 41  Maria Yesuf               10 Phoenix Central             3:17.31        
 42  Denise Golden             12 Valley (Sanders)          3:19.71PR        
 43  Shantal Gibson            10 Valley (Sanders)          3:20.93PR        
 44  Marta Alibay              10 Phoenix Central             4:04.43        
     Crystal Morales           12 Trevor G Browne                 DNS        
     Erika Ordonez             10 Trevor G Browne                 DNS        
     Kailyn Banks               9 North Pointe Preparatory        DNS        
     Gisselle Campos           10 South Mountain                  DNS        
     Caeley Stephenson         12 Notre Dame Prep                 DNS        
     Jenessie German            9 Greenway                        DNS        
     Trejanae Jackson          11 South Mountain                  DNS        
     Cecilia Rojas             11 Copper Canyon                   DNS        
     Nancy Rodriguez            9 American Leadership (Iron       DNS        
     Jasmine Alyasiri          11 Arcadia                         DNS        
     Leslie Nillan             10 ASU Preparatory Academy         DNS        
     Rachel Noble              10 Arcadia                         DNS        
     Marissa Cavral            11 ASU Preparatory Academy         DNS        


Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jenessie German            9 Greenway                    5:29.86        
  2  Athena Melchor            12 Raymond S Kellis          5:36.12SR        
  3  Andrea Suciu              11 Greenway                  5:39.27SR        
  4  Tavia Stemmons             9 Greenway                  5:48.79PR        
  5  Alissa Kassebaum           9 Arete Preparatory Academy 5:53.48PR        
  6  Almira Greer               9 ASU Preparatory Academy   5:54.05PR        
  7  McKenzie Fears            10 American Leadership (Iron 5:57.54PR        
  8  Daniela Iniguez           11 Arete Preparatory Academy 6:02.35SR        
  9  Chasati Andrews           12 Betty H Fairfax           6:06.77PR        
 10  Emily Fogle                9 Blue Ridge                6:10.18PR        
 11  Nadya Begay               10 Page                        6:11.77        
 12  Sara Tollen               10 Arete Preparatory Academy 6:13.97PR        
 13  Jhovanna Cova             11 Copper Canyon             6:18.23SR        
 14  Fibi Hernandez             9 Alhambra                  6:18.90PR        
 15  Leslie Solache            10 Estrella Foothills          6:19.11        
 16  Debrah Boswell             9 Tolleson Union            6:20.04PR        
 17  Amya Begay                 9 Page                      6:21.79PR        
 18  Kellie Wilcock            12 Blue Ridge                6:30.04PR        
 19  Izzy Rich                 11 Arcadia                     6:31.97        
 20  Victoria Vasquez          11 Estrella Foothills          6:33.25        
 21  Maria Cebreros             9 Alhambra                  6:35.57PR        
 22  Shyla Arredondo           11 Phoenix Central           6:36.75PR        
 23  Clara Portillo            11 Estrella Foothills        6:37.28PR        
 24  Alexa Ramirez Aldama      10 Raymond S Kellis          6:37.38PR        
 25  Jocelyn Kent              10 American Leadership (Iron 6:39.35PR        
 26  Katie Estrada Salgado     10 Copper Canyon             6:41.49PR        
 27  Amelia Jazo                9 Arcadia                   6:41.98PR        
 28  Gabrielle Pohlad          10 Arcadia                   6:45.26SR        
 29  Rahel Filipo              12 Phoenix Central             6:46.21        
 30  Yamileth Tena              9 South Mountain              6:56.78        
 31  Cassandra Baldwin         11 Valley (Sanders)          6:58.07PR        
 32  Sophia Kim                 9 Mesquite                  6:58.67PR        
 33  Wendy Martinez             9 Maryvale                    6:58.90        
 34  Maria Yesuf               10 Phoenix Central           7:00.64PR        
 35  Sofia Miranda              9 South Mountain              7:03.15        
 36  Nayeli Ixtabalan Garcia    9 South Mountain            7:03.34PR        
 37  Rebeckha Kendall           9 American Leadership (Iron 7:18.42PR        
 38  Denise Golden             12 Valley (Sanders)            7:22.42        
 39  Abbie Barajas             11 North Pointe Preparatory  7:55.82PR        
 40  Bethany Horney            11 North Pointe Preparatory  9:03.82PR        
 41  Genevieve Agsaulio        10 North Pointe Preparatory    9:21.05        
     Karla Martinez            12 Maryvale                        DNS        
     Marytza Pedroza           10 Maryvale                        DNS        
     Isabella Partida          10 Tolleson Union                  DNS        
     Nancy Gonzalez            11 Trevor G Browne                 DNS        
     Abby McDermott             9 Mesquite                        DNS        
     Cecilia Rojas             11 Copper Canyon                   DNS        
     Illiana Moraila           10 Tolleson Union                  DNS        
     Erika Ordonez             10 Trevor G Browne                 DNS        
     Kayla Sabala              11 Raymond S Kellis                DNS        


Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Andrea Olvera             12 South Mountain           12:51.69PR        
  2  Andrea Suciu              11 Greenway                   12:59.11        
  3  Anahi Navarrete           10 Greenway                 13:08.93PR        
  4  Ashlie Rivera             12 Greenway                 13:23.30PR        
  5  Victoria Vasquez          11 Estrella Foothills         13:48.95        
  6  Izzy Rich                 11 Arcadia                  13:50.20SR        
  7  Almira Greer               9 ASU Preparatory Academy  14:02.40PR        
  8  Nahaniya Fowler           10 Page                       14:12.25        
  9  Jocelyn Mendoza            9 Trevor G Browne          14:13.83PR        
 10  Clara Portillo            11 Estrella Foothills         14:22.48        
 11  Bryn Hager                11 Arete Preparatory Academy14:30.36SR        
 12  Jocelyn Kent              10 American Leadership (Iron  14:38.93        
 13  Rahel Filipo              12 Phoenix Central            14:41.11        
 14  Jenell Lewis              10 Valley (Sanders)           14:41.12        
 15  Felicia Rodriguez         12 Tolleson Union             14:59.46        
 16  Arlette Aguilera          10 Tolleson Union             15:04.82        
 17  Katie Estrada Salgado     10 Copper Canyon              15:17.68        
 18  Nayeli Ixtabalan Garcia    9 South Mountain           15:27.30PR        
 19  Alondra Flores            12 Tolleson Union           15:33.15PR        
 20  Sarah Jacobs              12 Arcadia                    15:48.74        
 21  Serena Houchell           12 Trevor G Browne            16:03.37        
 22  Natalie Scherer            9 Estrella Foothills       17:15.71PR        
     Gisselle Campos           10 South Mountain                  DNS        
     Kayla Sabala              11 Raymond S Kellis                DNS        
     Kamila Yaine              12 Phoenix Central                 DNS        
     Cecilia Rojas             11 Copper Canyon                   DNS        
     Ashley Gonzalez            9 Copper Canyon                   DNS        
     Fibi Hernandez             9 Alhambra                        DNS        


Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Ma'Kayla Dickerson        12 Betty H Fairfax               15.51    -0.8
  2  Daija Burrell             12 Estrella Foothills            15.84    -0.8
  3  Ciara Webbe               10 Estrella Foothills            18.20    -0.8
  4  Lily Mika                 12 Estrella Foothills            18.53    -0.8
  5  Abeliene George            9 Page                          18.80    -0.8
  6  Lauren Parkey             10 Mesquite                      19.25    -0.2
  7  Jessica Neal              10 Arete Preparatory Academy     19.38    -0.2
  8  Alyssa Spiller            11 Greenway                      19.73    -0.2
  9  Sierra Belnap             11 Blue Ridge                    20.70    -0.2
 10  Keylin Chavarria          11 Arcadia                       21.05    -0.2
 11  Kcey Slim                  9 Page                          21.18    -0.2
 12  Beatriz Pacovski          11 American Leadership (Iron     21.27    -0.2
 13  Sophia Kim                 9 Mesquite                      22.10    -0.2
 14  Ariana Bailey              9 Mesquite                      39.77    -0.2
     Avery Richard             10 Greenway                        DNS    -0.2
     Alexus O'connell           9 American Leadership (Iron       DNS    -0.2
     Linda Barron Torrell      12 Phoenix Central                 DNS    -0.2
     Heather Johnson           11 Greenway                        DNS    -0.8
     Giselle Rodriguez         10 American Leadership (Iron       DNS    -0.8
     Sydni Klinefelter          9 Arcadia                         DNS    -0.2
     Dahzyre Johnson           10 South Mountain                  DNS    -0.8


Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lily Mika                 12 Estrella Foothills          50.04PR        
  2  Ciara Webbe               10 Estrella Foothills          51.50PR        
  3  Ariana Bailey              9 Mesquite                    56.15PR        
  4  Avery Richard             10 Greenway                      56.58        
  5  Lauren Parkey             10 Mesquite                      57.10        
  6  A'dasia Porter            11 Copper Canyon               58.03PR        
  7  Abeliene George            9 Page                          58.42        
  8  Malikah Creighton          9 Estrella Foothills          58.48PR        
  9  Sydni Klinefelter          9 Arcadia                     58.52PR        
 10  Jessica Neal              10 Arete Preparatory Academy     59.98        
 11  Jenell Lewis              10 Valley (Sanders)          1:02.33SR        
 12  Sierra Belnap             11 Blue Ridge                  1:06.25        
     Micheala Hall             10 American Leadership (Iron       DNS        
     Meadow Luna                9 American Leadership (Iron       DNS        
     Kcey Slim                  9 Page                            DNS        
     Margaret Gilbert           9 Arcadia                         DNS        
     Raquel Rivard              9 Page                            DNS        
     Heather Johnson           11 Greenway                        DNS        
     Linda Barron Torrell      12 Phoenix Central                 DNS        
     Jhaidah Johnson            9 South Mountain                  DNS        


Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Mesquite                                     52.82
       Adriana HewittDiane OndoboKiriko WestoverKylie Ballard 
  2  Estrella Foothills                           53.03
       Jacie WashingtonEliana WroclawskyLily MikaDaija Burrell 
  3  Copper Canyon                                55.63
       Daniela DiazChris TsoumouAkira AriasCydaisia Miles 
  4  Blue Ridge                                   56.90
       Regan BoroMichaela ParkerGrace WhitingCallie Shumway 
  5  Alhambra                                     58.03
       Jaqueline CangasEmely VillafanaBrianna Vasquez-RaganSura Ya 
     South Mountain                                 DNS
       De'Ahjianea StevensonKeyana SmithTaniah KennedyAmaya White 
     Betty H Fairfax                                DNS
       Corteaja AndrewsD'ionna McBrideHayley ToroLeona Young 
     Notre Dame Prep                                DNS
       Brielle CurleyJacqueline FoleyLauren HardyAzrin Averitte 
     American Leadership (Ironwood)                 DNS
       Giselle RodriguezKylee VanwormerMeadow LunaBeatriz Pacovski 


Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Mesquite                                   4:18.05
       Diane OndoboKylie BallardAlize PuppoAdriana Hewitt 
  2  Trevor G Browne                            4:18.59
       Maria AispuroMaria MontezAnyah HubbardYazmin Torres 
  3  Copper Canyon                              4:21.02
       Jasmine BartelsChris TsoumouJaela BrownAkira Arias 
  4  Estrella Foothills                         4:22.85
       Lily MikaCiara WebbeEliana WroclawskyJenna Tovar 
  5  Alhambra                                   4:39.23
       Faith MendozaFranchesca BanderaLivana MedinaMaria Cebreros 
  6  Blue Ridge                                 4:48.95
       Kellie WilcockGrace WhitingOlivia KnippersEmily Fogle 
     Arcadia                                        DNS
       Olivia CunninghamBrooke WarrenJasmine AlyasiriKathleen Myers-Haeussler 
     South Mountain                                 DNS
       Joi JohnsonDe'Ahjianea StevensonJhaidah JohnsonTrejanae Jackson 
     American Leadership (Ironwood)                 DNS
       McKenzie FearsChristine TaylorNancy RodriguezMiracle Brown-Jeter 
     Arete Preparatory Academy                      DNS
       Sara TollenMadelyn KremerDaniela IniguezAlissa Kassebaum 
     Notre Dame Prep                                DNS
       Carter GrayLauren SkempPaloma MertelHallie Wilson 
     Tolleson Union                                 DNS
       Lazia BurksMitzel MendezAnyjah ThomasKaiah James 


Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Greenway                                  10:28.28
       Jenessie GermanTavia StemmonsAndrea SuciuValerie Lopez 
  2  Maryvale                                  10:36.47
       Mia AvelarJulieta Aviles LopezMichelle RodriguezAnette Carrasco Cota 
  3  Tolleson Union                            10:43.11
       Illiana MorailaIsabella PartidaDebrah BoswellBrianna Aguilar 
  4  Betty H Fairfax                           10:43.78
       Ma'Kayla DickersonD'ionna McBrideAlijah HowardChasati Andrews 
  5  North Pointe Preparatory                  11:13.45
       Emily CastilloVictoria MunozFaith GuyKailyn Banks 
  6  Alhambra                                  11:13.94
       Emely VillafanaFibi HernandezLivana MedinaFaith Mendoza 
  7  Phoenix Central                           12:32.40
       Marta AlibayRahel FilipoShyla ArredondoMaria Yesuf 
  8  Mesquite                                  12:44.70
       Lauren ParkeySophia KimAbby McDermottZoe Pratt 
     Trevor G Browne                                DNS
       Maria MontezYazmin TorresCrystal MoralesNeredia Morales 
     Page                                           DNS
       Amya BegayNadya BegayNahaniya FowlerJaddah Whitehair 
     Copper Canyon                                  DNS
       Jhovanna CovaKatie Estrada SalgadoAshley GonzalezCecilia Rojas 


Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ramona Mata'u             11 Copper Canyon              34-11.50        
  2  Makayla Robertson         11 Raymond S Kellis         34-03.00PR        
  3  Emoni Satterwhite         12 Alhambra                 30-11.50PR        
  4  Aniya Shivers Turner      12 Maryvale                 30-01.50PR        
  5  Katherine Johnson         12 Estrella Foothills         29-08.50        
  6  Abbie Barajas             11 North Pointe Preparatory 29-06.00PR        
  7  Hadja Kadija Kieta        12 Phoenix Central            29-02.00        
  8  Powell Lelya              11 Phoenix Central          29-01.50PR        
  9  Janae Bennalley           10 Raymond S Kellis           28-03.50        
 10  Marrisa Cintron           10 Raymond S Kellis           27-04.00        
 11  Cynthia Montes            11 Trevor G Browne            25-07.50        
 12  Elizabeth Petrosyan       11 Greenway                   25-07.00        
 13  Gabriella Alessio         12 Notre Dame Prep            25-01.00        
 14  Lauren Stidham            11 Blue Ridge                 24-08.00        
 15  Lillie Whitehead          10 Arete Preparatory Academy24-06.50PR        
 16  Olivia Allen              10 Arcadia                  24-05.00PR        
 17  Kelsy Hall                12 Blue Ridge               24-05.00PR        
 18  Jessica Helgerson         12 Trevor G Browne            23-11.50        
 19  Hannah Watson             12 Estrella Foothills         23-07.00        
 20  Maricela Perez            11 Blue Ridge                 23-05.00        
 21  Quintina Nez              12 Valley (Sanders)           22-10.50        
 21  Jaelah Curtis             10 Copper Canyon              22-10.50        
 23  Niya Harris               12 Maryvale                   22-09.50        
 24  Savannah Sandoval          9 Tolleson Union             22-07.00        
 25  Shay'la Evans             12 North Pointe Preparatory 22-02.00PR        
 25  Breeann Daw               12 Page                       22-02.00        
 27  Alvina Litzin             11 Phoenix Central          21-08.00PR        
 28  Ally Boustila             11 Arcadia                    21-03.50        
 29  Mariah Tellechea          12 Estrella Foothills       21-03.00PR        
 30  Kirsten King              12 Valley (Sanders)           21-01.00        
 31  Jonee Pressley            11 Copper Canyon              21-00.50        
 32  Valentina Tsosie           9 Page                     20-08.75PR        
 33  Nikki Tapia                9 ASU Preparatory Academy  20-03.50PR        
 34  Shecid Gonzalez            9 Tolleson Union             20-00.00        
 34  Yesenia Chavez            12 Trevor G Browne            20-00.00        
 36  Makayla Gillett           12 Tolleson Union             18-07.50        
 37  Shantal Gibson            10 Valley (Sanders)           17-08.00        
     Sharmayne Crank           10 Page                            DNS        
     Daisy Chacon              11 Maryvale                        DNS        
     Alexus O'connell           9 American Leadership (Iron       DNS        
     Kyleen Fill               12 North Pointe Preparatory        DNS        


Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ramona Mata'u             11 Copper Canyon                 99-00        
  2  Aniya Shivers Turner      12 Maryvale                    95-00PR        
  3  Katherine Johnson         12 Estrella Foothills            89-06        
  4  Hadja Kadija Kieta        12 Phoenix Central             88-10PR        
  5  Emoni Satterwhite         12 Alhambra                    88-07PR        
  6  Marrisa Cintron           10 Raymond S Kellis            88-02PR        
  7  Lillie Whitehead          10 Arete Preparatory Academy     87-10        
  8  Abbie Barajas             11 North Pointe Preparatory    87-06PR        
  9  Elizabeth Petrosyan       11 Greenway                      86-02        
 10  Janae Bennalley           10 Raymond S Kellis              85-08        
 11  Maricela Perez            11 Blue Ridge                    85-05        
 12  Jessica Helgerson         12 Trevor G Browne             81-02SR        
 13  Chloe Stoops              10 Arete Preparatory Academy     79-04        
 14  Gabriella Alessio         12 Notre Dame Prep             78-10PR        
 15  Ally Boustila             11 Arcadia                       78-09        
 16  Niya Harris               12 Maryvale                    73-09PR        
 17  Powell Lelya              11 Phoenix Central               71-07        
 18  Kelsy Hall                12 Blue Ridge                    70-06        
 19  Cynthia Montes            11 Trevor G Browne               69-08        
 20  Alvina Litzin             11 Phoenix Central               69-01        
 21  Zyaire Brown              12 Estrella Foothills            67-08        
 22  Quintina Nez              12 Valley (Sanders)            63-07PR        
 23  Breeann Daw               12 Page                          62-08        
 23  Aa'Liyah Stevenson        11 Copper Canyon                 62-08        
 25  Olivia Allen              10 Arcadia                       62-05        
 26  Mariah Tellechea          12 Estrella Foothills          61-04PR        
 27  Lauren Stidham            11 Blue Ridge                    60-04        
 28  Shecid Gonzalez            9 Tolleson Union                56-09        
 29  Valentina Tsosie           9 Page                          56-05        
 30  Makayla Gillett           12 Tolleson Union                56-03        
 31  Kirsten King              12 Valley (Sanders)              53-08        
 32  Shay'la Evans             12 North Pointe Preparatory      53-02        
 33  Savannah Sandoval          9 Tolleson Union                51-05        
 34  Sara McCartan              9 Arcadia                     48-00PR        
 35  Yesenia Chavez            12 Trevor G Browne               46-07        
 36  Rebeckha Kendall           9 American Leadership (Iron   45-05PR        
 37  Nikki Tapia                9 ASU Preparatory Academy     39-01PR        
     Daisy Chacon              11 Maryvale                        DNS        
     Alexus O'connell           9 American Leadership (Iron       DNS        
     Jonee Pressley            11 Copper Canyon                   DNS        
     Meadow Luna                9 American Leadership (Iron       DNS        
     Sharmayne Crank           10 Page                            DNS        
     Kyleen Fill               12 North Pointe Preparatory        DNS        
     Makayla Robertson         11 Raymond S Kellis               FOUL        


Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Alvina Litzin             11 Phoenix Central               80-00        
  2  Ariz Duarte               12 Maryvale                    79-05SR        
  3  Marrisa Cintron           10 Raymond S Kellis            78-04PR        
  4  Janae Bennalley           10 Raymond S Kellis              70-06        
  5  Zyaire Brown              12 Estrella Foothills            70-03        
  6  Katherine Johnson         12 Estrella Foothills          69-01PR        
  7  Alyssa Munoz              10 Raymond S Kellis            68-04PR        
  8  Cynthia Montes            11 Trevor G Browne               65-06        
  9  Jonee Pressley            11 Copper Canyon               64-08PR        
 10  Edna Enriquez             12 Phoenix Central               64-04        
 11  Aa'Liyah Stevenson        11 Copper Canyon                 64-02        
 12  Jessica Helgerson         12 Trevor G Browne               62-04        
 13  Savannah Sandoval          9 Tolleson Union              62-03PR        
 14  Chloe Stoops              10 Arete Preparatory Academy     61-07        
 15  Lanna Fisk                11 Blue Ridge                  56-08PR        
 16  Sara McCartan              9 Arcadia                       56-05        
 16  Maricela Perez            11 Blue Ridge                    56-05        
 18  Hadja Kadija Kieta        12 Phoenix Central             54-10PR        
 19  Lillie Whitehead          10 Arete Preparatory Academy     53-05        
 20  Makayla Gillett           12 Tolleson Union                53-02        
 21  Sara Betts                 9 Estrella Foothills            52-09        
 22  Jewliana Gomez            10 Arcadia                     52-01PR        
 23  Yesenia Chavez            12 Trevor G Browne               47-00        
 24  Regan Boro                10 Blue Ridge                    43-09        
 25  Shelby Newman             10 Arcadia                     43-04PR        
 26  Shecid Gonzalez            9 Tolleson Union              37-07PR        
     Olivia Allen              10 Arcadia                         DNS        
     Ramona Mata'u             11 Copper Canyon                   DNS        
     Karina Martinez            9 Maryvale                        DNS        
     Michelle Rodriguez        12 Maryvale                        DNS        


Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jewliana Gomez            10 Arcadia                     4-08.00        
  1  Kiriko Westover           11 Mesquite                  4-08.00PR        
  3  Raquel Rivard              9 Page                        4-06.00        
  4  Daija Burrell             12 Estrella Foothills          4-04.00        
  5  Ross Kennedy              12 Phoenix Central             4-04.00        
  6  Sara Betts                 9 Estrella Foothills        4-04.00PR        
  7  Jacie Washington          11 Estrella Foothills          4-02.00        
  7  A'dasia Porter            11 Copper Canyon               4-02.00        
  7  Sara McCartan              9 Arcadia                     4-02.00        
 10  Brianna Motko             10 Page                        4-00.00        
 10  Brooklyn Wilson            9 Greenway                  4-00.00PR        
     Ariana Bailey              9 Mesquite                         NH        
     Natalynn Barrera           9 Mesquite                         NH        
     Cydaisia Miles            11 Copper Canyon                    NH        
     Micheala Hall             10 American Leadership (Iron        NH        
     Meadow Luna                9 American Leadership (Iron        NH        
     Celina Moraga             12 Maryvale                         NH        


Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nataly Onofre             11 Maryvale                    8-03.00        
  2  Gretchen Knox             11 Blue Ridge                  7-00.00        
  3  Zelia Ibarra              10 Maryvale                    7-00.00        
  4  Alyssa Spiller            11 Greenway                    7-00.00        
  5  Annika Olson              10 Greenway                    6-06.00        
  5  Andrea Clark              10 Estrella Foothills          6-06.00        
  7  Gisella Miranda            9 Trevor G Browne             6-06.00        
  8  Jenna Alcantar             9 Greenway                  6-00.00PR        
  8  Kaitlyn Jones-Perry       10 Estrella Foothills          6-00.00        
  8  Jennifer Sanchez           9 Trevor G Browne             6-00.00        
  8  Maria Aispuro             12 Trevor G Browne             6-00.00        
 12  Sophia Bergay             11 Estrella Foothills          5-06.00        
 12  Lucy Pratt                 9 Mesquite                  5-06.00PR        
     Merveille Badesire        11 Maryvale                         NH        
     Zoe Pratt                  9 Mesquite                         NH        
     Callie Shumway            11 Blue Ridge                      DNS        


Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Anyah Hubbard             11 Trevor G Browne            15-05.50     0.8
  2  Cydaisia Miles            11 Copper Canyon              15-05.00     0.9
  3  Deonjhanai Willis         11 Tolleson Union             14-10.00     1.6
  4  Lauren Hardy              12 Notre Dame Prep            14-07.00     0.3
  5  Zoe McCarthy              12 Notre Dame Prep            14-06.50     0.9
  6  Raquel Rivard              9 Page                       14-06.00     1.5
  7  Zelia Ibarra              10 Maryvale                   14-03.00     0.6
  8  Za'laeh Dejesus           12 Tolleson Union             14-01.00     0.3
  9  Micheala Hall             10 American Leadership (Iron  13-08.00     0.5
 10  Brianna Motko             10 Page                       13-07.00     1.8
 11  Alize Puppo               12 Mesquite                   13-04.50     1.2
 12  Gabby Valdez              12 Estrella Foothills         13-04.00        
 12  Kiriko Westover           11 Mesquite                   13-04.00     0.8
 14  Kylee Vanwormer           11 American Leadership (Iron  13-03.00     1.3
 15  Joi Johnson               10 South Mountain             13-02.00     0.3
 16  Kcey Slim                  9 Page                       12-10.50     1.3
 17  Alyssa Munoz              10 Raymond S Kellis           12-09.00     0.1
 18  Gabrielle Jones            9 Maryvale                   12-07.00     0.6
 19  Celina Moraga             12 Maryvale                   12-05.25     1.9
 20  Amber Wise                11 Estrella Foothills         12-05.00     0.2
 21  Keylin Chavarria          11 Arcadia                    12-03.25     0.5
 22  Mia Brontman              11 Mesquite                   12-00.00     1.7
 23  Sarah Alley               11 North Pointe Preparatory   11-03.50     1.4
 24  Maya Alley                12 North Pointe Preparatory   10-11.00     1.9
     Carolaiza Gleason         11 Tolleson Union                  DNS        
     Gisella Miranda            9 Trevor G Browne                 DNS        
     Amaya White               10 South Mountain                  DNS        
     Daniela Castillo          12 Alhambra                        DNS        
     Daija Burrell             12 Estrella Foothills              DNS        
     Sydni Klinefelter          9 Arcadia                        FOUL        
     Sura Ya                   11 Alhambra                        DNS        
     Callie Shumway            11 Blue Ridge                      DNS        
     A'dasia Porter            11 Copper Canyon                   DNS        
     Sung Par                  10 Alhambra                        DNS        
     Marrisa Cintron           10 Raymond S Kellis                DNS        
     Olivia Knippers           10 Blue Ridge                      DNS        
     Cheyenne Howard            9 South Mountain                  DNS        
     Sara McCartan              9 Arcadia                         DNS        
     Giselle Rodriguez         10 American Leadership (Iron       DNS        


Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark    Wind
==============================================================================
  1  Cydaisia Miles            11 Copper Canyon              33-08.50     0.1
  2  Yazmin Torres             12 Trevor G Browne            30-11.00     0.0
  3  Anyah Hubbard             11 Trevor G Browne            30-08.00     0.0
  4  A'dasia Porter            11 Copper Canyon              30-03.00     0.0
  5  Raquel Rivard              9 Page                       29-09.00     0.0
  6  Zoe McCarthy              12 Notre Dame Prep            29-08.00     0.0
  7  Zelia Ibarra              10 Maryvale                   27-10.50     0.0
  8  Liah Gooden                9 Trevor G Browne            27-07.50     0.0
  9  Kylee Vanwormer           11 American Leadership (Iron  27-03.50     0.0
 10  Alyssa Munoz              10 Raymond S Kellis           26-07.00     0.0
 11  Kcey Slim                  9 Page                       26-03.00     0.0
 12  Haylee Malenfant          12 Notre Dame Prep            25-08.00     0.0
 13  Brianna Motko             10 Page                       25-00.00     0.0
 14  Celina Moraga             12 Maryvale                   24-09.50     0.0
     Sarah Alley               11 North Pointe Preparatory       FOUL        
     Sydni Klinefelter          9 Arcadia                         DNS        
     Miracle Brown-Jeter       11 American Leadership (Iron       DNS        
     Maya Alley                12 North Pointe Preparatory       FOUL        
     Gabrielle Jones            9 Maryvale                       FOUL        
     Jewliana Gomez            10 Arcadia                         DNS        
     Sara McCartan              9 Arcadia                         DNS