Northland Preparatory Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.97 | SB | Eleni Pappas | 7th | Prelims H1 | Updated Complete Results |
13.50 | Eleni Pappas | 8th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.83 | SB | Eleni Pappas | 5th | Prelims H3 | Updated Complete Results |
27.17 | Eleni Pappas | 6th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.32 | SB | Alex Zavala | 4th | Prelims H3 | Updated Complete Results |
1:01.64 | Alex Zavala | 4th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:30.86 | Ginger Blodgett | 8th | Finals H2 | Updated Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:56.10 | SB | Ginger Blodgett | 4th | Finals H1 | Updated Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.01 | SB | Sydney Sventek | 1st | Prelims H1 | Updated Complete Results |
16.58 | Sydney Sventek | 2nd | Finals H1 | Updated Complete Results | |
18.07 | SB | Alyssa Sturm | 13th | Prelims H2 | Updated Complete Results |
19.15 | Meg Moezzi | 19th | Prelims H3 | Updated Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.38 | SB | Sydney Sventek | 3rd | Prelims H2 | Updated Complete Results |
50.45 | Sydney Sventek | 8th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
53.84 | Alyssa Sturm | 19th | Prelims H3 | Updated Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.29 | SB | Relay Team | 4th | Prelims H2 | Updated Complete Results |
52.42 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:19.92 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Updated Complete Results |
4:19.95 | Relay Team | 5th | Prelims H1 | Updated Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:28.15 | Relay Team | 17th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Ana Nicol | 13th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
4-6 | Lora Berger | 19th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
4-4 | Audrey Gillenwater | 25th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-3.25 | SB | Sydney Sventek | 3rd | Finals H1 | Updated Complete Results |
16-1.25 | Lora Berger | 10th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
15-8.75 | Regan Eager | 14th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
15-2.75 | SB | Kiarra Hovis | 18th | Finals H1 | Updated Complete Results |
Triple Jump | |||||
34-0 | Lora Berger | 4th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
30-6.75 | Linnea Vagan | 18th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
29-8.75 | Alexis Howie | 21st | Finals H1 | Updated Complete Results | |
Shot Put | |||||
28-1.75 | Lakin Stapley | 21st | Finals H1 | Updated Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:11.46 | Sailor Starcher | 21st | Finals H2 | Updated Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:49.74 | Micah Stanton | 17th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
5:00.10 | Alessandro Bolus | 23rd | Finals H1 | Updated Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:06.69 | Micah Stanton | 5th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
10:22.30 | SB | Sailor Starcher | 9th | Finals H1 | Updated Complete Results |
10:35.37 | Dana Leib-Perry | 18th | Finals H1 | Updated Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.61 | Sagamore Dee | 14th | Prelims H2 | Updated Complete Results | |
18.33 | SB | Rocco Giurlanda | 22nd | Prelims H2 | Updated Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:02.79 | Relay Team | 14th | Finals H1 | Updated Complete Results |