Men's 60 Meters Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 David Dunlap SR-4 Northern Arizona 6.62
2 Kirk Wilson Jr. Seni Unattached 6.67
3 Nicholas Andrews Phoenix Track Club 6.76
4 Justin Robinson SO-2 Arizona State 6.78
5 Adam Knuff SR-4 Grand Canyon 6.82
6 Kyle De Moica SR-4 Grand Canyon 6.87
7 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 6.88
8 Conner Kittleson FR-1 Grand Canyon 6.92
Men's 60 Meters Preliminaries
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 David Dunlap SR-4 Northern Arizona 6.68
2 Kirk Wilson Jr. Seni Unattached 6.75
3 Nicholas Andrews Phoenix Track Club 6.76
4 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 6.81
5 Kyle De Moica SR-4 Grand Canyon 6.81
6 Justin Robinson SO-2 Arizona State 6.82
7 Adam Knuff SR-4 Grand Canyon 6.84
8 Conner Kittleson FR-1 Grand Canyon 6.88
9 Trevin Moyer FR-1 Arizona State 6.88
10 Kyle Smith SO-2 Northern Arizona 6.93
11 Jaichaun Stanton-Jones SO-2 Grand Canyon 6.93
12 David King Phoenix Track Club 6.94
13 Calvin Absten FR-1 Grand Canyon 6.95
14 Paul Dedewo Phoenix Track Club 6.95
15 Cody Bidlow Seni Athlete.X 6.97
16 Dubem Nwachukwu SR-4 Arizona State 7.00
17 Ethan Zake FR-1 Grand Canyon 7.01
18 Jalan McKeaver Soph Unattached 7.03
19 Maxmilian Hairston Phoenix Track Club 7.03
20 Erin Brown JR-3 Grand Canyon 7.04
21 Bryson Benjamin SR-4 Grand Canyon 7.06
22 Donald Pollitt Phoenix Track Club 7.10
23 Jaden Rattay Seni Unattached 7.11
24 Syncere Washington AAG Sports Academy 7.19
25 Josh Bachechi FR-1 Eastern New Mexico 7.19
26 Alex Williams FR-1 Eastern New Mexico 7.20
27 John Magee FR-1 Eastern New Mexico 7.23
28 Victor Jarrett Juni Showtyme 7.24
29 Miles Howa FR-1 Park Gilbert 7.25
30 Dylan Hukill SO-2 Park Gilbert 7.27
31 Keith Major Seni Unattached 7.27
32 Matthew Roma SR-4 Northern Arizona 7.28
33 Will De Spong Phoenix Youth Track Club 7.33
34 Garrett BIshop JR-3 Ottawa (AZ) 7.39
35 Shawn Carter Nevada Track Club 7.43
36 Bridger Megeath SO-2 Park Gilbert 7.45
37 Rufus Dismuke Nevada Track Club 7.45
38 Tristan Wheeler JR-3 Ottawa (AZ) 7.51
39 Brennan Urenda FR-1 Phoenix College 7.52
40 Nyzhae Anderson SO-2 Ottawa (AZ) 7.59
41 Nate Wesh Phoenix Youth Track Club 7.60
42 Alex De Freitas Phoenix Youth Track Club 7.63
43 Brandon Tran Fres Unattached 7.63
44 Ishmael Parks Unattached 7.67
44 Luca Cannizo Phoenix Youth Track Club 7.67
46 Mariano Hernandez SR-4 Grand Canyon 7.70
47 Ibrahim Sani Unattached 7.73
48 Wyatt Beguin FR-1 Ottawa (AZ) 7.75
49 Noah Lara Nevada Track Club 7.78
50 Marcus Smith JR-3 Ottawa (AZ) 7.80
51 Jacob Harding FR-1 Ottawa (AZ) 7.87
52 Darius Alberty Phoenix Youth Track Club 7.91
53 Aspen Wagner Nevada Track Club 8.01
54 Rylan Umphrey Phoenix Youth Track Club 8.01
55 Grace Sangwa Unattached 8.03
56 Dominik Urenda AAG Sports Academy 8.11
57 Keith Campbell Nevada Track Club 8.15
58 Kellen Speed Phoenix Youth Track Club 8.15
59 Daniel Rubenstein Phoenix Youth Track Club 8.22
60 Dante Bowler Phoenix Youth Track Club 8.22
61 Stefano Wood Phoenix Youth Track Club 8.55
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
10 Kyle Smith SO-2 Northern Arizona 6.93
12 David King Phoenix Track Club 6.94
16 Dubem Nwachukwu SR-4 Arizona State 7.00
26 Alex Williams FR-1 Eastern New Mexico 7.20
53 Aspen Wagner Nevada Track Club 8.01
56 Dominik Urenda AAG Sports Academy 8.11
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
11 Jaichaun Stanton-Jones SO-2 Grand Canyon 6.93
14 Paul Dedewo Phoenix Track Club 6.95
35 Shawn Carter Nevada Track Club 7.43
38 Tristan Wheeler JR-3 Ottawa (AZ) 7.51
43 Brandon Tran Fres Unattached 7.63
48 Wyatt Beguin FR-1 Ottawa (AZ) 7.75
57 Keith Campbell Nevada Track Club 8.15
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Adam Knuff SR-4 Grand Canyon 6.84
19 Maxmilian Hairston Phoenix Track Club 7.03
20 Erin Brown JR-3 Grand Canyon 7.04
24 Syncere Washington AAG Sports Academy 7.19
55 Grace Sangwa Unattached 8.03
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Nicholas Andrews Phoenix Track Club 6.76
4 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 6.81
27 John Magee FR-1 Eastern New Mexico 7.23
28 Victor Jarrett Juni Showtyme 7.24
32 Matthew Roma SR-4 Northern Arizona 7.28
33 Will De Spong Phoenix Youth Track Club 7.33
39 Brennan Urenda FR-1 Phoenix College 7.52
46 Mariano Hernandez SR-4 Grand Canyon 7.70
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
6 Justin Robinson SO-2 Arizona State 6.82
8 Conner Kittleson FR-1 Grand Canyon 6.88
22 Donald Pollitt Phoenix Track Club 7.10
25 Josh Bachechi FR-1 Eastern New Mexico 7.19
31 Keith Major Seni Unattached 7.27
34 Garrett BIshop JR-3 Ottawa (AZ) 7.39
50 Marcus Smith JR-3 Ottawa (AZ) 7.80
54 Rylan Umphrey Phoenix Youth Track Club 8.01
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 6
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
5 Kyle De Moica SR-4 Grand Canyon 6.81
15 Cody Bidlow Seni Athlete.X 6.97
23 Jaden Rattay Seni Unattached 7.11
30 Dylan Hukill SO-2 Park Gilbert 7.27
36 Bridger Megeath SO-2 Park Gilbert 7.45
41 Nate Wesh Phoenix Youth Track Club 7.60
51 Jacob Harding FR-1 Ottawa (AZ) 7.87
58 Kellen Speed Phoenix Youth Track Club 8.15
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 7
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
9 Trevin Moyer FR-1 Arizona State 6.88
17 Ethan Zake FR-1 Grand Canyon 7.01
18 Jalan McKeaver Soph Unattached 7.03
29 Miles Howa FR-1 Park Gilbert 7.25
42 Alex De Freitas Phoenix Youth Track Club 7.63
44 Luca Cannizo Phoenix Youth Track Club 7.67
47 Ibrahim Sani Unattached 7.73
60 Dante Bowler Phoenix Youth Track Club 8.22
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 David Dunlap SR-4 Northern Arizona 6.68
13 Calvin Absten FR-1 Grand Canyon 6.95
37 Rufus Dismuke Nevada Track Club 7.45
40 Nyzhae Anderson SO-2 Ottawa (AZ) 7.59
44 Ishmael Parks Unattached 7.67
52 Darius Alberty Phoenix Youth Track Club 7.91
61 Stefano Wood Phoenix Youth Track Club 8.55
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
2 Kirk Wilson Jr. Seni Unattached 6.75
21 Bryson Benjamin SR-4 Grand Canyon 7.06
49 Noah Lara Nevada Track Club 7.78
59 Daniel Rubenstein Phoenix Youth Track Club 8.22
Men's 200 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 David Dunlap SR-4 Northern Arizona 20.68
2 Kyle Smith SO-2 Northern Arizona 22.06
3 Calvin Absten FR-1 Grand Canyon 22.14
4 Cody Bidlow Seni Athlete.X 22.24
5 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 22.34
6 Trenton Givens SO-2 Northern Arizona 22.39
7 Jaden Rattay Seni Unattached 22.47
8 Ethan Seppala SO-2 Northern Arizona 22.80
9 Matthew Roma SR-4 Northern Arizona 22.82
10 Syncere Washington AAG Sports Academy 22.91
11 Karsen Burke SR-4 Northern Arizona 22.93
12 Victor Jarrett Juni Showtyme 22.99
13 Ryan Fimbres FR-1 Ottawa (AZ) 23.28
14 John Magee FR-1 Eastern New Mexico 23.42
15 Dylan Hukill SO-2 Park Gilbert 23.69
16 Rufus Dismuke Nevada Track Club 23.71
17 Garrett BIshop JR-3 Ottawa (AZ) 23.86
18 Tristan Wheeler JR-3 Ottawa (AZ) 23.88
19 Cade Fontenot Nevada Track Club 23.99
20 Brennan Urenda FR-1 Phoenix College 24.37
21 Shawn Carter Nevada Track Club 24.46
22 Ishmael Parks Unattached 24.60
23 Wyatt Beguin FR-1 Ottawa (AZ) 25.17
24 Aspen Wagner Nevada Track Club 25.76
25 Jeremiah Green Nevada Track Club 26.14
26 Keith Campbell Nevada Track Club 26.37
27 Dominik Urenda AAG Sports Academy 26.46
28 Jacob Harding FR-1 Ottawa (AZ) 26.68
Men's 200 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
13 Ryan Fimbres FR-1 Ottawa (AZ) 23.28
23 Wyatt Beguin FR-1 Ottawa (AZ) 25.17
27 Dominik Urenda AAG Sports Academy 26.46
Men's 200 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
10 Syncere Washington AAG Sports Academy 22.91
16 Rufus Dismuke Nevada Track Club 23.71
25 Jeremiah Green Nevada Track Club 26.14
28 Jacob Harding FR-1 Ottawa (AZ) 26.68
Men's 200 Meters Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
11 Karsen Burke SR-4 Northern Arizona 22.93
17 Garrett BIshop JR-3 Ottawa (AZ) 23.86
19 Cade Fontenot Nevada Track Club 23.99
24 Aspen Wagner Nevada Track Club 25.76
26 Keith Campbell Nevada Track Club 26.37
Men's 200 Meters Section 4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Ethan Seppala SO-2 Northern Arizona 22.80
9 Matthew Roma SR-4 Northern Arizona 22.82
12 Victor Jarrett Juni Showtyme 22.99
21 Shawn Carter Nevada Track Club 24.46
Men's 200 Meters Section 5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
2 Kyle Smith SO-2 Northern Arizona 22.06
3 Calvin Absten FR-1 Grand Canyon 22.14
6 Trenton Givens SO-2 Northern Arizona 22.39
7 Jaden Rattay Seni Unattached 22.47
14 John Magee FR-1 Eastern New Mexico 23.42
18 Tristan Wheeler JR-3 Ottawa (AZ) 23.88
Men's 200 Meters Section 6
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 David Dunlap SR-4 Northern Arizona 20.68
4 Cody Bidlow Seni Athlete.X 22.24
5 Jacob Holguin FR-1 Grand Canyon 22.34
15 Dylan Hukill SO-2 Park Gilbert 23.69
20 Brennan Urenda FR-1 Phoenix College 24.37
22 Ishmael Parks Unattached 24.60
Men's 300 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Justin Robinson SO-2 Arizona State 32.59
2 Paul Dedewo Phoenix Track Club 33.42
3 Jeremiah Curry SR-4 Arizona State 33.52
4 Calvin Wilson SR-4 Grand Canyon 33.71
5 Jacob Samford Elite Sports Fitness Acad 33.72
6 Trevin Moyer FR-1 Arizona State 34.13
7 Freddie Crittenden Phoenix Track Club 35.20
8 Donald Pollitt Phoenix Track Club 35.28
9 Tyson Givens SO-2 Northern Arizona 35.36
10 Zach Schroeder SO-2 Northern Arizona 35.94
11 Eli Jackson Elite Sports Fitness Acad 36.13
12 Paden Hall Seni Unattached 36.56
13 Barrie Wesby Elite Sports Fitness Acad 37.91
14 Bridger Megeath SO-2 Park Gilbert 39.88
Men's 300 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Justin Robinson SO-2 Arizona State 32.59
2 Paul Dedewo Phoenix Track Club 33.42
5 Jacob Samford Elite Sports Fitness Acad 33.72
9 Tyson Givens SO-2 Northern Arizona 35.36
12 Paden Hall Seni Unattached 36.56
13 Barrie Wesby Elite Sports Fitness Acad 37.91
Men's 300 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Jeremiah Curry SR-4 Arizona State 33.52
4 Calvin Wilson SR-4 Grand Canyon 33.71
6 Trevin Moyer FR-1 Arizona State 34.13
10 Zach Schroeder SO-2 Northern Arizona 35.94
Men's 300 Meters Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Freddie Crittenden Phoenix Track Club 35.20
8 Donald Pollitt Phoenix Track Club 35.28
11 Eli Jackson Elite Sports Fitness Acad 36.13
14 Bridger Megeath SO-2 Park Gilbert 39.88
Men's 400 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ben Stratman FR-1 Grand Canyon 49.23
2 Alex Rafferty SO-2 Grand Canyon 50.51
3 Austin Clayton SO-2 Grand Canyon 53.74
4 Preston Fagerlin SO-2 Grand Canyon 53.80
5 Victor Jarrett Juni Showtyme 54.75
6 Christian Fagerlin SR-4 Grand Canyon 55.39
7 Carson Scarbrough Phoenix Youth Track Club 58.47
8 Alex De Freitas Phoenix Youth Track Club 58.91
9 Noah Lara Nevada Track Club 59.27
10 Jeremiah Green Nevada Track Club 59.71
11 Rylan Umphrey Phoenix Youth Track Club 59.80
12 Dante Bowler Phoenix Youth Track Club 1:03.18
13 Daniel Rubenstein Phoenix Youth Track Club 1:04.24
14 Stefano Wood Phoenix Youth Track Club 1:05.02
Nate Wesh Phoenix Youth Track Club DQ
Alexander Johnson JR-3 Eastern New Mexico DNF
Men's 400 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
12 Dante Bowler Phoenix Youth Track Club 1:03.18
13 Daniel Rubenstein Phoenix Youth Track Club 1:04.24
Men's 400 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Alex De Freitas Phoenix Youth Track Club 58.91
14 Stefano Wood Phoenix Youth Track Club 1:05.02
Nate Wesh Phoenix Youth Track Club DQ
Men's 400 Meters Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
5 Victor Jarrett Juni Showtyme 54.75
7 Carson Scarbrough Phoenix Youth Track Club 58.47
11 Rylan Umphrey Phoenix Youth Track Club 59.80
Men's 400 Meters Section 4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Austin Clayton SO-2 Grand Canyon 53.74
4 Preston Fagerlin SO-2 Grand Canyon 53.80
6 Christian Fagerlin SR-4 Grand Canyon 55.39
9 Noah Lara Nevada Track Club 59.27
10 Jeremiah Green Nevada Track Club 59.71
Men's 400 Meters Section 5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ben Stratman FR-1 Grand Canyon 49.23
2 Alex Rafferty SO-2 Grand Canyon 50.51
Alexander Johnson JR-3 Eastern New Mexico DNF
Men's 600 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rylan Stubbs Elite Sports Fitness Acad 1:21.00
2 Jarron Stevens FR-1 Grand Canyon 1:21.02
3 Alex Rafferty SO-2 Grand Canyon 1:21.43
4 Robby Foster JR-3 Grand Canyon 1:21.71
5 Max Carmona SR-4 Grand Canyon 1:22.31
6 Preston Fagerlin SO-2 Grand Canyon 1:25.83
7 Manuel Najera SO-2 Park Gilbert 1:25.90
8 Austin Clayton SO-2 Grand Canyon 1:26.41
9 Trevor Snedeker SO-2 Park Gilbert 1:27.47
10 Ryan Fimbres FR-1 Ottawa (AZ) 1:28.04
11 Ethan Seppala SO-2 Northern Arizona 1:29.46
12 Brian Martinez JR-3 Grand Canyon 1:29.54
13 Paden Hall Seni Unattached 1:29.61
14 Zach Schroeder SO-2 Northern Arizona 1:30.06
15 Luca Cannizo Phoenix Youth Track Club 1:30.91
16 Michael Reshard FR-1 Ottawa (AZ) 1:34.79
Men's 600 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Manuel Najera SO-2 Park Gilbert 1:25.90
9 Trevor Snedeker SO-2 Park Gilbert 1:27.47
15 Luca Cannizo Phoenix Youth Track Club 1:30.91
16 Michael Reshard FR-1 Ottawa (AZ) 1:34.79
Men's 600 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Alex Rafferty SO-2 Grand Canyon 1:21.43
6 Preston Fagerlin SO-2 Grand Canyon 1:25.83
8 Austin Clayton SO-2 Grand Canyon 1:26.41
11 Ethan Seppala SO-2 Northern Arizona 1:29.46
13 Paden Hall Seni Unattached 1:29.61
14 Zach Schroeder SO-2 Northern Arizona 1:30.06
Men's 600 Meters Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rylan Stubbs Elite Sports Fitness Acad 1:21.00
2 Jarron Stevens FR-1 Grand Canyon 1:21.02
4 Robby Foster JR-3 Grand Canyon 1:21.71
5 Max Carmona SR-4 Grand Canyon 1:22.31
10 Ryan Fimbres FR-1 Ottawa (AZ) 1:28.04
12 Brian Martinez JR-3 Grand Canyon 1:29.54
Men's 800 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tyler Schierenberg FR-1 Arizona State 1:57.82
2 Aiden Barnhill SO-2 Northern Arizona 1:59.06
3 Erik Le Roux FR-1 Northern Arizona 1:59.64
4 Jackson Parker FR-1 Grand Canyon 2:00.22
5 Asher Leslie FR-1 Arizona State 2:01.11
6 Justin Keyes FR-1 Northern Arizona 2:01.12
7 Trevor Querciagrossa FR-1 Arizona State 2:03.10
8 Christian Fagerlin SR-4 Grand Canyon 2:03.58
9 Wyatt Hanson FR-1 Arizona State 2:09.77
10 Rowdy Menefee FR-1 Arizona State 2:10.41
11 Parker Waugh FR-1 Arizona State 2:10.47
12 Cannon Angotti SO-2 Grand Canyon 2:10.87
13 Mac Eliason FR-1 Grand Canyon 2:12.70
14 Jonah Archer FR-1 Grand Canyon 2:14.03
15 Eduardo Mora SO-2 Phoenix College 2:14.87
16 Johnathan Estrada FR-1 Arizona State 2:16.43
17 Holden Tutich FR-1 Grand Canyon 2:21.53
18 Luis Duque FR-1 Phoenix College 2:31.02
19 Samuel Urenda AAG Sports Academy 2:34.91
20 Tereso Sarinana FR-1 Phoenix College 2:42.96
Men's 800 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
6 Justin Keyes FR-1 Northern Arizona 2:01.12
11 Parker Waugh FR-1 Arizona State 2:10.47
13 Mac Eliason FR-1 Grand Canyon 2:12.70
14 Jonah Archer FR-1 Grand Canyon 2:14.03
15 Eduardo Mora SO-2 Phoenix College 2:14.87
17 Holden Tutich FR-1 Grand Canyon 2:21.53
18 Luis Duque FR-1 Phoenix College 2:31.02
19 Samuel Urenda AAG Sports Academy 2:34.91
20 Tereso Sarinana FR-1 Phoenix College 2:42.96
Men's 800 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tyler Schierenberg FR-1 Arizona State 1:57.82
2 Aiden Barnhill SO-2 Northern Arizona 1:59.06
3 Erik Le Roux FR-1 Northern Arizona 1:59.64
4 Jackson Parker FR-1 Grand Canyon 2:00.22
5 Asher Leslie FR-1 Arizona State 2:01.11
7 Trevor Querciagrossa FR-1 Arizona State 2:03.10
8 Christian Fagerlin SR-4 Grand Canyon 2:03.58
9 Wyatt Hanson FR-1 Arizona State 2:09.77
10 Rowdy Menefee FR-1 Arizona State 2:10.41
12 Cannon Angotti SO-2 Grand Canyon 2:10.87
16 Johnathan Estrada FR-1 Arizona State 2:16.43
Men's Mile
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Aiden Barnhill SO-2 Northern Arizona 4:20.55
2 Erik Le Roux FR-1 Northern Arizona 4:20.80
3 Justin Keyes FR-1 Northern Arizona 4:25.89
4 Tyler Schierenberg FR-1 Arizona State 4:33.23
5 Trevor Querciagrossa FR-1 Arizona State 4:33.84
6 Jaxon Zimmerman Banfield Performance 4:35.82
7 Asher Leslie FR-1 Arizona State 4:36.16
8 Cannon Angotti SO-2 Grand Canyon 4:38.72
9 Mac Eliason FR-1 Grand Canyon 4:47.25
10 Johnathan Estrada FR-1 Arizona State 4:47.76
11 Damon Attakai Fres Unattached 4:47.78
12 Connor Hayward Seni Verde Track Club 4:48.75
13 Rowdy Menefee FR-1 Arizona State 4:48.77
14 Damien Clark Soph Unattached 4:50.83
15 Wyatt Hanson FR-1 Arizona State 4:54.76
16 Luis Holguin SO-2 Eastern New Mexico 4:55.95
17 Jonah Archer FR-1 Grand Canyon 4:56.71
18 Luis Duque FR-1 Phoenix College 5:02.00
19 Joshua Keough Banfield Performance 5:04.97
20 Eduardo Mora SO-2 Phoenix College 5:06.21
21 Holden Tutich FR-1 Grand Canyon 5:06.59
22 Marshall Ritter Unattached 5:10.36
23 Ethan Woodrome JR-3 Eastern New Mexico 5:27.07
24 Juan Bolanos SR-4 Ottawa (AZ) 5:41.06
25 Michael Kulek FR-1 Ottawa (AZ) 5:49.90
Parker Waugh FR-1 Arizona State DNF
Men's Mile Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
11 Damon Attakai Fres Unattached 4:47.78
12 Connor Hayward Seni Verde Track Club 4:48.75
14 Damien Clark Soph Unattached 4:50.83
16 Luis Holguin SO-2 Eastern New Mexico 4:55.95
18 Luis Duque FR-1 Phoenix College 5:02.00
19 Joshua Keough Banfield Performance 5:04.97
20 Eduardo Mora SO-2 Phoenix College 5:06.21
22 Marshall Ritter Unattached 5:10.36
23 Ethan Woodrome JR-3 Eastern New Mexico 5:27.07
24 Juan Bolanos SR-4 Ottawa (AZ) 5:41.06
25 Michael Kulek FR-1 Ottawa (AZ) 5:49.90
Parker Waugh FR-1 Arizona State DNF
Men's Mile Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Aiden Barnhill SO-2 Northern Arizona 4:20.55
2 Erik Le Roux FR-1 Northern Arizona 4:20.80
3 Justin Keyes FR-1 Northern Arizona 4:25.89
4 Tyler Schierenberg FR-1 Arizona State 4:33.23
5 Trevor Querciagrossa FR-1 Arizona State 4:33.84
6 Jaxon Zimmerman Banfield Performance 4:35.82
7 Asher Leslie FR-1 Arizona State 4:36.16
8 Cannon Angotti SO-2 Grand Canyon 4:38.72
9 Mac Eliason FR-1 Grand Canyon 4:47.25
10 Johnathan Estrada FR-1 Arizona State 4:47.76
13 Rowdy Menefee FR-1 Arizona State 4:48.77
15 Wyatt Hanson FR-1 Arizona State 4:54.76
17 Jonah Archer FR-1 Grand Canyon 4:56.71
21 Holden Tutich FR-1 Grand Canyon 5:06.59
Men's 60 Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Freddie Crittenden Phoenix Track Club 7.52
2 David King Phoenix Track Club 7.72
3 Nicholas Andrews Phoenix Track Club 7.86
4 Maxmilian Hairston Phoenix Track Club 7.89
5 Trenton Givens SO-2 Northern Arizona 7.95
6 Tyson Givens SO-2 Northern Arizona 8.00
7 Karsen Burke SR-4 Northern Arizona 8.30
Men's 60 Hurdles Preliminaries
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Freddie Crittenden Phoenix Track Club 7.56
2 David King Phoenix Track Club 7.73
3 Nicholas Andrews Phoenix Track Club 7.92
4 Aidan Diggs SR-4 Grand Canyon 7.97
5 Maxmilian Hairston Phoenix Track Club 8.03
6 Trenton Givens SO-2 Northern Arizona 8.03
7 Tyson Givens SO-2 Northern Arizona 8.17
8 Karsen Burke SR-4 Northern Arizona 8.26
9 Patrick Nelson JR-3 Grand Canyon 8.63
10 Jacob Harding FR-1 Ottawa (AZ) 9.41
11 Tereso Sarinana FR-1 Phoenix College 9.99
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
2 David King Phoenix Track Club 7.73
3 Nicholas Andrews Phoenix Track Club 7.92
6 Trenton Givens SO-2 Northern Arizona 8.03
7 Tyson Givens SO-2 Northern Arizona 8.17
11 Tereso Sarinana FR-1 Phoenix College 9.99
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Freddie Crittenden Phoenix Track Club 7.56
4 Aidan Diggs SR-4 Grand Canyon 7.97
5 Maxmilian Hairston Phoenix Track Club 8.03
8 Karsen Burke SR-4 Northern Arizona 8.26
9 Patrick Nelson JR-3 Grand Canyon 8.63
10 Jacob Harding FR-1 Ottawa (AZ) 9.41
Men's High Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Stefan Duvivier Unattached 2.09m 6-10.25
2 Jeremy Cody SR-4 Arizona State 2.06m 6-9
3 Roderick Townsend Unattached 2.03m 6-7.75
4 Brennen McHenry Seni Unattached 1.98m 6-6
5 Jack Normand SR-4 Northern Arizona 1.98m 6-6
6 Jacob Hruska JR-3 Grand Canyon 1.93m 6-4
7 Anthony Meng Seni Unattached 1.88m 6-2
8 Tristan Wheeler JR-3 Ottawa (AZ) 1.83m 6-0
9 Nyzhae Anderson SO-2 Ottawa (AZ) 1.78m 5-10
Patrick Nelson JR-3 Grand Canyon NH NH
Men's Pole Vault
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Austin Cox SO-2 Arizona State 4.90m 16-0.75
2 Evan Dudley JR-3 Grand Canyon 4.75m 15-7
3 Brian Kennedy JR-3 Grand Canyon 4.60m 15-1
4 Eric Cabais-Fernandez SO-2 Grand Canyon 4.60m 15-1
5 Patrick Nelson JR-3 Grand Canyon 4.60m 15-1
Misael Colon FR-1 Grand Canyon NH NH
Grant Hagaman SO-2 Grand Canyon NH NH
Kyler Probst JR-3 Grand Canyon NH NH
Men's Long Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Aiden Montigny FR-1 Grand Canyon 7.10m 23-3.5
2 Christian Mayfield JR-3 Grand Canyon 7.09m 23-3.25
3 Ian Lipsey SO-2 Northern Arizona 7.09m 23-3.25
4 Austin Atencio JR-3 Grand Canyon 7.07m 23-2.5
5 Jaichaun Stanton-Jones SO-2 Grand Canyon 6.92m 22-8.5
6 Brennen McHenry Seni Unattached 6.84m 22-5.25
7 Grace Sangwa Unattached 6.79m 22-3.5
8 Devin Greene Unattached 6.79m 22-3.5
9 Joshua Bennett SO-2 Northern Arizona 6.69m 21-11.5
10 Nyzhae Anderson SO-2 Ottawa (AZ) 6.64m 21-9.5
11 Malachi Marshall FR-1 Northern Arizona 6.59m 21-7.5
12 David Valdez Soph Unattached 6.43m 21-1.25
13 Marcus Smith JR-3 Ottawa (AZ) 5.64m 18-6
Tereso Sarinana FR-1 Phoenix College NM NM
Roderick Townsend Unattached NM NM
Men's Long Jump Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Aiden Montigny FR-1 Grand Canyon 7.10m 23-3.5
4 Austin Atencio JR-3 Grand Canyon 7.07m 23-2.5
10 Nyzhae Anderson SO-2 Ottawa (AZ) 6.64m 21-9.5
12 David Valdez Soph Unattached 6.43m 21-1.25
13 Marcus Smith JR-3 Ottawa (AZ) 5.64m 18-6
Tereso Sarinana FR-1 Phoenix College NM NM
Men's Long Jump Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
2 Christian Mayfield JR-3 Grand Canyon 7.09m 23-3.25
3 Ian Lipsey SO-2 Northern Arizona 7.09m 23-3.25
5 Jaichaun Stanton-Jones SO-2 Grand Canyon 6.92m 22-8.5
6 Brennen McHenry Seni Unattached 6.84m 22-5.25
7 Grace Sangwa Unattached 6.79m 22-3.5
8 Devin Greene Unattached 6.79m 22-3.5
9 Joshua Bennett SO-2 Northern Arizona 6.69m 21-11.5
11 Malachi Marshall FR-1 Northern Arizona 6.59m 21-7.5
Roderick Townsend Unattached NM NM
Men's Triple Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Mitchell Effing JR-3 Northern Arizona 15.81m 51-10.5
2 Sirr Butler SO-2 Northern Arizona 15.05m 49-4.5
3 Devin Greene Unattached 14.10m 46-3.25
Men's Shot Put
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Turner Washington SR-4 Arizona State 19.35m 63-6
2 Desmond Lott SO-2 Northern Arizona 16.05m 52-8
3 Maxwel Myers SR-4 Grand Canyon 15.72m 51-7
4 Parker Bays JR-3 Northern Arizona 15.47m 50-9.25
5 Karsten Santaella JR-3 Grand Canyon 15.08m 49-5.75
6 Jake Tucker SR-4 Northern Arizona 14.86m 48-9
7 Blake Baloun SR-4 Northern Arizona 14.80m 48-6.75
8 Cole White SR-4 Northern Arizona 14.69m 48-2.5
9 Israel Gallardo FR-1 Grand Canyon 14.39m 47-2.5
10 Clifford McMullen SR-4 Northern Arizona 13.74m 45-1
11 Jorg Vanlierde SR-4 Grand Canyon 11.94m 39-2.25
12 Arturo Whipple Seni Unattached 11.13m 36-6.25
13 Marcus Smith JR-3 Ottawa (AZ) 9.85m 32-3.75
14 Nicholas Fay FR-1 Park Gilbert 9.37m 30-9
15 Jessie Woodruff FR-1 Eastern New Mexico 8.99m 29-6
16 Ricky Diaz JR-3 Eastern New Mexico 6.83m 22-5
Noe Ybaben-Burciaga FR-1 Eastern New Mexico FOUL NM
Men's Shot Put Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
9 Israel Gallardo FR-1 Grand Canyon 14.39m 47-2.5
10 Clifford McMullen SR-4 Northern Arizona 13.74m 45-1
11 Jorg Vanlierde SR-4 Grand Canyon 11.94m 39-2.25
12 Arturo Whipple Seni Unattached 11.13m 36-6.25
13 Marcus Smith JR-3 Ottawa (AZ) 9.85m 32-3.75
14 Nicholas Fay FR-1 Park Gilbert 9.37m 30-9
15 Jessie Woodruff FR-1 Eastern New Mexico 8.99m 29-6
16 Ricky Diaz JR-3 Eastern New Mexico 6.83m 22-5
Noe Ybaben-Burciaga FR-1 Eastern New Mexico FOUL NM
Men's Shot Put Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Turner Washington SR-4 Arizona State 19.35m 63-6
2 Desmond Lott SO-2 Northern Arizona 16.05m 52-8
3 Maxwel Myers SR-4 Grand Canyon 15.72m 51-7
4 Parker Bays JR-3 Northern Arizona 15.47m 50-9.25
5 Karsten Santaella JR-3 Grand Canyon 15.08m 49-5.75
6 Jake Tucker SR-4 Northern Arizona 14.86m 48-9
7 Blake Baloun SR-4 Northern Arizona 14.80m 48-6.75
8 Cole White SR-4 Northern Arizona 14.69m 48-2.5
Men's Weight Throw
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Jorden Okyere SR-4 Grand Canyon 20.21m 66-3.75
2 John Murphy SR-4 Northern Arizona 19.27m 63-2.75
3 Desmond Lott SO-2 Northern Arizona 19.20m 63-0
4 Karsten Santaella JR-3 Grand Canyon 17.43m 57-2.25
5 Parker Bays JR-3 Northern Arizona 16.98m 55-8.5
6 Oscar Rodriguez JR-3 Grand Canyon 15.69m 51-5.75
7 Jay Nielsen SR-4 Northern Arizona 15.15m 49-8.5
8 Andrew Wells JR-3 Grand Canyon 14.72m 48-3.5
9 Cole White SR-4 Northern Arizona 14.22m 46-8
10 Noe Ybaben-Burciaga FR-1 Eastern New Mexico 11.54m 37-10.5