Results

Boys 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Gerhardt Morken		11.34a	(0.0)	Sahuaro
2.	10	Trayvion White Austin		11.38a	(0.0)	Sahuaro
3.	12	DeErick Smith		11.39a	(0.0)	Empire
4.	12	Sebastian Spencer		11.50a	(0.0)	Mountain View Marana
5.	12	Michael Schwab		11.61a	(0.0)	Salpointe Catholic
6.	11	Mitch Maas		11.71a	(0.0)	Pusch Ridge Christian
7.	9	Gary Love		11.74a	(0.0)	Tucson Magnet
8.	10	Eric Fike		12.06a	(0.0)	Flowing Wells
 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Gerhardt Morken		11.29a	(-0.3)	Sahuaro
2.	12	DeErick Smith		11.51a	(-1.7)	Empire
3.	10	Trayvion White Austin		11.52a	(-0.4)	Sahuaro
4.	12	Michael Schwab		11.55a	(0.1)	Salpointe Catholic
5.	11	Mitch Maas		11.56a	(2.8)	Pusch Ridge Christian
6.	12	Sebastian Spencer		11.57a	(-1.7)	Mountain View Marana
7.	10	Eric Fike		11.68a	(2.0)	Flowing Wells
9.	11	Gevaughn Bracy		11.70a	(0.1)	Buena
10.	12	Alex Saldivar		11.71a	(-0.4)	Flowing Wells
11.	11	Alec Callahan		11.73a	(-1.7)	Salpointe Catholic
11.	10	Gavin Quintana		11.73a	(0.1)	Marana
13.	10	Andrew Cook		11.77a	(-1.7)	Ironwood Ridge
13.	11	Edward Garcia		11.77a	(2.8)	Palo Verde Magnet
8.	9	Gary Love		11.79a	(-0.8)	Tucson Magnet
15.	12	Steven Carson		11.85a	(-0.8)	Empire
16.	12	Robert Johnson		11.87a	(2.0)	Buena
17.	11	Nick Brahler		11.91a	(-1.7)	Ironwood Ridge
18.	10	Andrew Quintero		11.94a	(2.8)	Sunnyside
19.	10	Jesus Vasquez		12.04a	(-0.4)	Douglas
20.	12	Ralph Walters		12.05a	(-0.8)	Tombstone
21.	10	Diego Miranda		12.08a	(-1.7)	Marana
22.	11	James Devlin		12.10a	(-0.3)	Cholla Magnet
23.	10	Jalen Smith		12.11a	(2.8)	Empire
24.	10	Maxzell Blackwell		12.14a	(-0.3)	Tombstone
25.	10	Jacob Murphy		12.16a	(2.8)	Buena
26.	12	Ivan Lopez		12.17a	(-0.8)	Nogales
27.	10	Darian Taylor		12.20a	(0.1)	Salpointe Catholic
28.	9	Blaise Hillman		12.24a	(-0.4)	Pusch Ridge Christian
29.	11	Nicolas Flynn		12.25a	(-1.7)	Flowing Wells
30.	12	Carlos Perez		12.27a	(-1.7)	Sunnyside
31.	10	Trey Sanchez		12.35a	(2.0)	Marana
32.	11	Larry Gerald		12.38a	(-0.8)	Sabino
33.	11	Jose Silva		12.40a	(-1.7)	Sunnyside
34.	12	Rene Romero		12.41a	(-0.8)	Douglas
35.	10	Ian Morken		12.44a	(-0.4)	Sahuaro
35.	9	Joesph Kozemchak		12.44a	(-0.8)	Cholla Magnet
37.	12	Angel Melendrez		12.48a	(-0.3)	Cholla Magnet
38.	11	Bryan Goodman		12.51a	(0.1)	Douglas
39.	11	Alexander Bell		12.68a	(-0.3)	Sabino
39.	11	Josh Erickson		12.68a	(0.1)	St Augustine Catholic
41.	10	Jamel Brown		12.70a	(-1.7)	Sabino
42.	9	shamon Davis		12.89a	(-0.8)	Mountain View Marana
43.	9	Gavin Davis		12.92a	(2.0)	Pusch Ridge Christian
44.	12	Matt Galvan		13.03a	(2.8)	St Augustine Catholic
45.	11	Maguire 'Mac-Nelson		13.06a	(2.8)	St Augustine Catholic
46.	10	Ivan Romero		13.13a	(-1.7)	Nogales
47.	9	Marcelino Perez		13.21a	(-1.7)	Pueblo Magnet
48.	9	Josh Brown		13.85a	(0.1)	Palo Verde Magnet
49.	9	Julian Lopez		13.98a	(2.0)	Pueblo Magnet
50.	9	Jose Ledesma		14.85a	(-1.7)	Arizona Deaf and Blind
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	William Juniper		22.53a	(1.0)	Salpointe Catholic
2.	12	Tre Quan Ricks		23.08a	(1.0)	Tombstone
3.	10	Andrew Cook		23.15a	(1.0)	Ironwood Ridge
4.	10	Eric Fike		24.45a	(1.0)	Flowing Wells
 
200 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Will Martin		22.44a	(2.5)	Empire
2.	12	Gerhardt Morken		22.70a	(-0.6)	Sahuaro
3.	12	Tre Quan Ricks		22.74a	(4.3)	Tombstone
4.	10	Andrew Cook		22.95a	(0.9)	Ironwood Ridge
4.	12	William Juniper		22.95a	(0.8)	Salpointe Catholic
6.	12	Steven Carson		23.07a	(0.1)	Empire
9.	12	Marsay Turner		23.16a	(0.9)	Sahuaro
10.	12	Alex Saldivar		23.34a	(-0.6)	Flowing Wells
11.	11	Kevin Riesgo		23.47a	(0.1)	Nogales
12.	9	Gary Love		23.49a	(4.3)	Tucson Magnet
13.	11	Mitch Maas		23.58a	(0.8)	Pusch Ridge Christian
14.	11	Malcolm Williams		23.69a	(2.5)	Mountain View Marana
7.	12	Armando Lucero		23.71a	(-1.7)	Pueblo Magnet
15.	11	Nick Brahler		23.76a	(-1.7)	Ironwood Ridge
16.	11	Edward Garcia		23.78a	(0.1)	Palo Verde Magnet
8.	10	Eric Fike		23.93a	(0.5)	Flowing Wells
17.	10	Jesus Vasquez		24.01a	(0.8)	Douglas
18.	12	Ruben Villa		24.05a	(0.8)	Cholla Magnet
19.	12	Rene Romero		24.11a	(2.5)	Douglas
20.	11	Yael Monroy		24.22a	(0.1)	Nogales
21.	12	Robert Johnson		24.24a	(2.5)	Buena
22.	11	Andrew Sayre		24.26a	(0.1)	Salpointe Catholic
23.	9	Afton Oswald		24.30a	(4.3)	Buena
24.	11	Jose Silva		24.35a	(0.5)	Sunnyside
25.	10	Jalen Smith		24.41a	(0.5)	Empire
26.	10	Dominique Beas		24.43a	(0.5)	Sahuaro
27.	11	Bryant Williams		24.64a	(-0.6)	Marana
28.	10	Gavin Quintana		24.70a	(-1.7)	Marana
29.	11	Damien Robles		24.74a	(2.5)	Flowing Wells
30.	10	Sebastian Olmos		24.90a	(4.3)	Sunnyside
31.	10	Maxzell Blackwell		24.96a	(0.9)	Tombstone
32.	12	Ivan Lopez		25.10a	(-1.7)	Nogales
33.	11	Bryan Goodman		25.15a	(0.9)	Douglas
34.	10	Niyibitanga Inosa		25.17a	(0.9)	Salpointe Catholic
35.	10	Trey Sanchez		25.34a	(0.9)	Marana
35.	11	Ariel Marquez		25.34a	(0.1)	Cholla Magnet
37.	11	Josh Erickson		25.36a	(-0.6)	St Augustine Catholic
38.	9	Blaise Hillman		25.38a	(0.9)	Pusch Ridge Christian
39.	10	Jacob Owens		25.43a	(4.3)	Sabino
40.	12	Matt Galvan		25.84a	(0.5)	St Augustine Catholic
41.	9	Gavin Davis		26.25a	(0.8)	Pusch Ridge Christian
42.	10	Logan Szarek		26.41a	(0.1)	Sabino
43.	9	Gabriel Fernandez		26.49a	(0.1)	Cholla Magnet
44.	9	Joshua Garcia		26.50a	(0.8)	Pueblo Magnet
45.	10	Thomas Jones		26.52a	(0.8)	Palo Verde Magnet
46.	11	Maguire 'Mac-Nelson		26.75a	(2.5)	St Augustine Catholic
47.	9	Manuel Gonzales		26.87a	(-0.6)	Arizona Deaf and Blind
48.	9	Marcelino Vega		27.02a	(-1.7)	Pueblo Magnet
49.	11	Ryan Sanchez		30.53a	(0.5)	Arizona Deaf and Blind
50.	9	Jose Ledesma		32.07a	(-1.7)	Arizona Deaf and Blind
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Will Martin		51.19a		Empire
2.	12	Armando Lucero		52.39a		Pueblo Magnet
3.	11	Malcolm Williams		52.59a		Mountain View Marana
4.	12	Steven Carson		53.08a		Empire
5.	10	Diego Miranda		53.24a		Marana
6.	10	Mario Padilla		53.45a		Salpointe Catholic
7.	12	Marsay Turner		53.53a		Sahuaro
8.	12	Eric Smith		53.92a		Pusch Ridge Christian
9.	12	Anthony Korb		54.53a		Flowing Wells
10.	11	Daelyn Toone		54.62a		Marana
11.	11	Alec Callahan		54.64a		Salpointe Catholic
12.	12	Marcelino (Sonny) Valdenegro		54.78a		St Augustine Catholic
13.	12	Ruben Villa		54.84a		Cholla Magnet
14.	11	Alan Siqueiros		54.88a		The Gregory School
15.	12	James Hart		54.96a		Sabino
16.	12	Malik Martin		54.97a		Empire
17.	12	Chance Strawderman		55.17a		St Augustine Catholic
18.	11	Addison Mort		55.20a		The Gregory School
19.	12	Kyle Denbaars		56.03a		Sahuaro
20.	11	Francisco Espinoza		56.84a		Pueblo Magnet
21.	10	Hector Rameriz		56.94a		Mountain View Marana
22.	11	Daniel Preciado		57.04a		Douglas
23.	9	Adrian Gonzales		57.12a		Pueblo Magnet
24.	10	Dominic Lopez		57.27a		Flowing Wells
25.	9	Trevin Tate		57.60a		Ironwood Ridge
26.	12	Stephen Matthews		57.64a		Sabino
27.	9	Adam Vekony		58.87a		Pusch Ridge Christian
28.	10	Julio Vazquez		59.14a		Sunnyside
29.	12	Jakob Humphrey		59.35a		Tucson Magnet
30.	11	Kashawn Crump-Valencia		59.44a		Tucson Magnet
31.	11	Jose Mireless		59.57a		Douglas
32.	9	Ethan Alegria		1:01.58a		Sabino
33.	10	Jonathan Lopez		1:02.24a		Sunnyside
34.	10	Tyler Cepero		1:02.71a		Tombstone
35.	9	Kody Linscott		1:03.87a		Palo Verde Magnet
36.	10	Thomas Jones		1:04.41a		Palo Verde Magnet
37.	9	Santana Gonzales		1:04.82a		Arizona Deaf and Blind
38.	9	Jose Ledesma		1:13.57a		Arizona Deaf and Blind
--	11	Manny Gonzalez
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Tony Torres		2:03.90a		Ironwood Ridge
2.	12	Jordan Toone		2:05.37a		Marana
3.	9	David Brooks		2:07.52a		Tombstone
4.	10	Ronald Sabatino		2:08.40a		Sahuaro
5.	12	Connor Deakin		2:08.51a		Ironwood Ridge
6.	11	David Veloz		2:10.59a		Pueblo Magnet
7.	10	Devonta Dietz		2:10.69a		Flowing Wells
8.	10	Avery Dylla		2:11.24a		Ironwood Ridge
9.	11	Alex Duarte		2:11.36a		Douglas
10.	12	Austin Holmes		2:11.95a		Marana
11.	12	Myles Miller		2:12.60a		Sabino
12.	12	Rey Barrios		2:12.77a		Douglas
13.	10	Uriel Fernandez		2:12.95a		Cholla Magnet
14.	10	Nikolay Yakovlev		2:13.45a		Empire
15.	12	James Chase		2:14.10a		Empire
16.	12	Alex Ramirez		2:16.21a		Mountain View Marana
17.	11	Luis Lucero		2:16.61a		Nogales
18.	11	Scott DeWeerdt		2:16.98a		Mountain View Marana
19.	10	Brandon Gonzales		2:17.43a		Flowing Wells
20.	12	Abduallah Tutu		2:18.40a		Palo Verde Magnet
21.	12	Josh Valdez		2:19.12a		Nogales
22.	9	Adrian Gonzales		2:20.36a		Pueblo Magnet
23.	12	Branson Loughney		2:20.93a		Mountain View Marana
24.	10	Isaiah Reed		2:21.88a		Flowing Wells
25.	9	Emmanuel Corral		2:22.68a		Pusch Ridge Christian
26.	11	Raymond Langlais		2:23.86a		Sabino
27.	12	Juan Zamora		2:24.10a		St Augustine Catholic
28.	10	Peter Terrazas		2:24.89a		Cholla Magnet
29.	10	Daniel Ahasteen		2:25.17a		Sahuaro
30.	11	Daniel Romero		2:27.22a		Tucson Magnet
31.	11	Andres Figueroa		2:29.88a		Tucson Magnet
32.	10	Josh Bell		2:30.60a		Sahuaro
33.	11	Gage Clark		2:32.61a		Palo Verde Magnet
34.	11	Chris Clark		2:33.39a		Palo Verde Magnet
35.	10	Joseph Avila		2:35.65a		Sunnyside
36.	11	John Hughes		2:37.85a		Pusch Ridge Christian
37.	10	Carlos Almaraz		2:37.94a		Sunnyside
38.	10	Cameron Tompkins		2:39.21a		Pusch Ridge Christian
39.	11	Jacob Mattani		2:43.87a		Arizona Deaf and Blind
40.	12	Fernando Bulahan		2:45.61a		Santa Rita
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Morgan Risch		4:36.05a		Flowing Wells
2.	11	Tony Torres		4:37.04a		Ironwood Ridge
3.	11	Juan Miranda		4:44.39a		Flowing Wells
4.	12	Alex Ramirez		4:47.43a		Mountain View Marana
5.	11	David Veloz		4:49.35a		Pueblo Magnet
6.	12	Deshaun Ricks		4:50.67a		Tombstone
7.	10	Kyle Partin		4:53.70a		Marana
8.	10	Griffin Sauer		4:55.05a		Ironwood Ridge
9.	10	Alejandro Corrales		5:02.97a		Nogales
10.	12	Kaleb Bowers		5:03.32a		Pusch Ridge Christian
11.	10	Avery Dylla		5:05.57a		Ironwood Ridge
12.	11	Luis Lucero		5:06.03a		Nogales
13.	11	Zach Karlik		5:06.22a		Mountain View Marana
14.	10	Hansell Gonzalez		5:07.24a		Sunnyside
15.	9	Chalen Lozano		5:07.53a		Marana
16.	12	Myles Miller		5:08.13a		Sabino
17.	11	Ben Black		5:09.18a		Pusch Ridge Christian
18.	12	Anthony Sanchez		5:11.95a		Flowing Wells
19.	11	Rigoberto Ibarra		5:12.72a		Marana
20.	11	Raymond Langlais		5:13.59a		Sabino
21.	12	Branson Loughney		5:15.98a		Mountain View Marana
22.	10	Peter Terrazas		5:16.90a		Cholla Magnet
23.	11	Aaron Espinoza		5:17.25a		Sunnyside
24.	10	Roman Valdivia		5:17.31a		Douglas
25.	12	Malik Martin		5:18.69a		Empire
26.	11	David Perry		5:18.75a		Tombstone
27.	12	Ben Meicke		5:20.32a		St Augustine Catholic
28.	10	Javier Mendoza		5:23.34a		Sunnyside
29.	10	Daniel Ahasteen		5:24.15a		Sahuaro
30.	9	Skyler Devaughn		5:28.14a		Sahuaro
31.	10	Zachary Owens		5:28.45a		Sabino
32.	9	Seth Watson		5:34.97a		St Augustine Catholic
33.	10	Hayden Estrella		5:41.64a		Sahuaro
34.	12	Jesus Galaviz		5:43.89a		Tucson Magnet
35.	11	Micheal Williams		5:44.37a		Palo Verde Magnet
36.	11	Cesar Beltran		5:47.27a		St Augustine Catholic
37.	10	Ivan Ochoa		5:54.21a		Tucson Magnet
38.	11	John Hughes		5:55.54a		Pusch Ridge Christian
39.	10	Jose Alcaraz		5:59.35a		Tucson Magnet
40.	12	Fernando Bulahan		6:10.08a		Santa Rita
41.	9	Dakota Pierce		6:29.00a		Tombstone
42.	12	Andres Vasquez		7:27.02a		Cholla Magnet
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Morgan Risch		10:21.57a		Flowing Wells
2.	11	Juan Miranda		10:30.46a		Flowing Wells
3.	10	Uriel Fernandez		10:33.99a		Cholla Magnet
4.	10	Kyle Partin		10:41.27a		Marana
5.	11	Ben Black		10:52.23a		Pusch Ridge Christian
6.	11	Stephen Gonzales		10:53.97a		Sunnyside
7.	11	David Perry		10:57.63a		Tombstone
8.	11	Rigoberto Ibarra		11:07.95a		Marana
9.	10	Brandon Knapp		11:08.99a		Marana
10.	10	Roman Valdivia		11:11.84a		Douglas
11.	10	Alejandro Corrales		11:19.99a		Nogales
12.	10	Jason Dylla		11:20.03a		Ironwood Ridge
13.	10	Zachary Owens		11:22.52a		Sabino
14.	12	Anthony Sanchez		11:27.63a		Flowing Wells
15.	10	Daniel Casanova		11:27.73a		Ironwood Ridge
16.	11	Nicholas Schlagel		11:30.29a		St Augustine Catholic
17.	9	Mario Weiler		11:30.86a		Mountain View Marana
18.	11	Temo Pompa		11:33.90a		Nogales
19.	11	Alexei Esquer		12:10.28a		Sunnyside
20.	11	Marco Duarte		12:16.05a		Nogales
21.	10	Hayden Estrella		12:16.39a		Sahuaro
22.	12	Ron DeSouza		12:30.55a		Ironwood Ridge
23.	10	Josh Bell		12:35.18a		Sahuaro
24.	11	Micheal Williams		12:40.91a		Palo Verde Magnet
25.	10	Hayden Sawyer		12:51.91a		Pusch Ridge Christian
26.	12	Andres Vasquez		13:02.56a		Cholla Magnet
27.	9	Dakota Pierce		13:03.00a		Tombstone
28.	12	Fernando Bulahan		13:11.34a		Santa Rita
29.	12	Tyler Rosenthal		13:11.70a		Sabino
30.	10	Antonio Aguilar		13:19.75a		Tucson Magnet
31.	12	Saul Garcia		13:23.54a		Sunnyside
32.	10	Kyle Loflin		13:28.83a		Sabino
33.	9	Jade Brimhall		13:34.62a		Tucson Magnet
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Dominic Gehr		15.59a	(-0.2)	Marana
2.	12	Deshawn Gill		16.52a	(-0.2)	Sahuaro
3.	11	Anthony Valencia		16.64a	(-0.2)	Marana
4.	12	David Barraza		16.94a	(-0.2)	Nogales
5.	12	Arnoldo Burquez		16.96a	(-0.2)	Douglas
6.	12	Chris Baxter		16.97a	(-0.2)	Empire
7.	10	Troy Bentley		16.98a	(-0.2)	Buena
8.	12	Rashad Stevenson		17.15a	(-0.2)	Sahuaro
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Deshawn Gill		15.82a	(-0.7)	Sahuaro
2.	12	Dominic Gehr		16.12a	(-2.4)	Marana
3.	12	David Barraza		16.53a	(0.3)	Nogales
6.	12	Arnoldo Burquez		16.54a	(-0.7)	Douglas
7.	11	Anthony Valencia		16.56a	(0.3)	Marana
4.	12	Chris Baxter		16.64a	(0.6)	Empire
8.	12	Rashad Stevenson		16.67a	(0.3)	Sahuaro
5.	10	Troy Bentley		16.76a	(0.2)	Buena
9.	11	Mickey Flynn		16.95a	(-2.4)	Tucson Magnet
10.	11	Daniel Peddy		17.44a	(0.6)	Salpointe Catholic
11.	10	Casey Juan		17.47a	(0.6)	Marana
12.	12	Carlos Gracia		17.48a	(-2.4)	Empire
13.	10	Kevin Acedo		17.55a	(0.6)	Douglas
14.	12	Matthew Ogden		17.92a	(0.2)	Mountain View Marana
15.	12	Wayne Wilridge		18.33a	(-0.7)	Tombstone
16.	9	Alvaro Ley		18.41a	(-2.4)	Nogales
17.	10	Isaiah Russell		18.43a	(-2.4)	Flowing Wells
18.	12	Elijah Flores		18.66a	(-2.4)	Flowing Wells
19.	9	Hans Freeman		19.67a	(-0.7)	Empire
20.	12	Blake Baker		19.77a	(0.2)	Pusch Ridge Christian
21.	10	Jonah Marinez		19.87a	(0.2)	Ironwood Ridge
22.	10	William Moody		20.14a	(0.6)	Pusch Ridge Christian
23.	9	Alvin Jones		20.28a	(0.3)	Tombstone
24.	10	Treyton Brown		20.61a	(0.3)	Sabino
25.	12	Steven Nguyen		20.93a	(0.3)	Flowing Wells
26.	11	Logan Purvance		20.99a	(0.2)	Palo Verde Magnet
27.	12	Sam Winston		21.32a	(0.6)	Sabino
28.	11	Alex Alvarado		21.61a	(0.2)	Sunnyside
29.	12	Grant Studwell		24.96a	(-0.7)	Sabino
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Deshawn Gill		42.09a		Sahuaro
2.	11	Anthony Valencia		42.15a		Marana
3.	11	Mickey Flynn		43.29a		Tucson Magnet
4.	12	Arnoldo Burquez		43.43a		Douglas
5.	10	Casey Juan		43.99a		Marana
6.	12	Carlos Gracia		44.39a		Empire
7.	12	Matthew Ogden		44.54a		Mountain View Marana
8.	10	Isaiah Russell		44.64a		Flowing Wells
9.	12	Joseph Delgado		45.58a		Flowing Wells
10.	10	Kevin Acedo		46.30a		Douglas
11.	12	Chris Baxter		46.62a		Empire
12.	12	Ralph Walters		47.25a		Tombstone
13.	9	Malachi Isome		47.45a		Pusch Ridge Christian
14.	9	Hans Freeman		47.64a		Empire
15.	12	Blake Baker		47.76a		Pusch Ridge Christian
16.	10	Aidan Fout		48.02a		Marana
17.	11	Daniel Peddy		48.63a		Salpointe Catholic
18.	10	Jonah Marinez		48.65a		Ironwood Ridge
19.	11	Keegan Eisele		48.86a		St Augustine Catholic
20.	9	Andrew Lefcourt		50.81a		Mountain View Marana
21.	11	Jakob Dyson		51.08a		St Augustine Catholic
22.	10	Maximo Esquivel		51.52a		Salpointe Catholic
23.	10	Treyton Brown		51.69a		Sabino
24.	10	William Moody		52.45a		Pusch Ridge Christian
25.	12	Grant Studwell		52.89a		Sabino
26.	11	Alex Alvarado		53.52a		Sunnyside
27.	11	Logan Purvance		53.80a		Palo Verde Magnet
28.	12	Sam Winston		57.34a		Sabino
--	9	Alvin Jones
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Wind	Team
1		DJ Hinton		42.57a		Tucson Magnet
2		Mario Padilla		42.81a		Salpointe Catholic
3		Jalen Smith		42.88a		Empire
4		Trayvion White Austin		44.00a		Sahuaro
5		Andrew Cook		44.75a		Ironwood Ridge
6		Daelyn Toone		45.25a		Marana
7		Jovani Borbon		45.52a		Buena
8		Ruben Villa		45.70a		Cholla Magnet
9		Cameron Orozco		46.02a		Sunnyside
10		Alex Saldivar		46.56a		Flowing Wells
11		Rene Romero		46.57a		Douglas
12		Xavion Washington-Wilson		46.60a		Tombstone
13		Matt Galvan		47.68a		St Augustine Catholic
14		Ethan Alegria		47.72a		Sabino
15		Giovany Correa		1:09.28a		Arizona Deaf and Blind
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Wind	Team
1		Dominic Gehr		3:34.76a		Marana
2		Gerhardt Morken		3:35.95a		Sahuaro
3		Nikolay Yakovlev		3:38.18a		Empire
4		Mitch Maas		3:39.35a		Pusch Ridge Christian
5		Afton Oswald		3:39.54a		Buena
6		Wayne Wilridge		3:40.50a		Tombstone
7		Mario Padilla		3:42.30a		Salpointe Catholic
8		Alex Saldivar		3:44.16a		Flowing Wells
9		Josh Valdez		3:45.27a		Nogales
10.		Seth Watson
Chance Strawderman
Ben Meicke
Marcelino (Sonny) Valdenegro		3:46.31a		St Augustine Catholic
11		Martin Laprada		3:47.41a		Douglas
12		Ruben Villa		3:49.04a		Cholla Magnet
13		Kashawn Crump-Valencia		3:49.82a		Tucson Magnet
14		Julio Vazquez		3:52.91a		Sunnyside
15		Alan Siqueiros		3:53.50a		The Gregory School
 
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Wind	Team
1		Edgar Condes II		8:49.60a		Nogales
2		Jordan Toone		8:54.90a		Marana
3		Brandon Gonzales		9:03.70a		Flowing Wells
4		Emmanuel Corral		9:19.20a		Pusch Ridge Christian
5		Alan Siqueiros		9:27.00a		The Gregory School
6		Luis Montijo		10:10.10a		Sunnyside
7		Ivan Ochoa		10:21.70a		Tucson Magnet
8		Chris Clark		10:25.30a		Palo Verde Magnet
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Myles Hamlett		47-08.00		Salpointe Catholic
2.	12	Martin Soto		43-08.00		Nogales
3.	11	Gabriel Raley		41-02.00		Sahuaro
4.	12	Anthony Higuera		40-08.00		Mountain View Marana
5.	10	Parker Bays		40-05.00		Ironwood Ridge
6.	10	Kingsley Ugwu		40-05.00		Sahuaro
7.	11	Cesar Diaz		40-04.00		Flowing Wells
8.	10	Chris Williams		39-10.50		Sahuaro
9.	10	Justin McGrath		39-09.50		Ironwood Ridge
10.	11	Jason Villanueva		39-03.00		Salpointe Catholic
10.	12	Manuel Miranda		39-03.00		Marana
12.	10	Jason Werne		39-00.50		Buena
13.	12	Charles Duffy		38-11.50		Mountain View Marana
14.	12	Justin Shorbe		38-07.00		Flowing Wells
15.	10	Armando Montano		37-10.25		Palo Verde Magnet
16.	12	Mario Ceballos		37-07.00		Nogales
17.	10	Christopher Bell		37-05.00		Ironwood Ridge
18.	11	Angel Ledezma		37-04.00		Marana
19.	12	David Hall		36-08.00		Mountain View Marana
20.	10	Isaiah Sierra		36-02.00		Empire
21.	9	Eros Perez		35-09.00		Sunnyside
22.	12	David Aldaz		35-04.00		Nogales
23.	11	Edward Garcia		35-03.50		Palo Verde Magnet
24.	11	Alex Simpson		34-11.00		Empire
25.	11	Theo Gates		34-06.00		St Augustine Catholic
26.	11	Kendall Tobin		34-05.00		Pusch Ridge Christian
27.	11	Jorge Laborin		34-03.00		Douglas
28.	11	Anthony Wells		33-07.00		Sunnyside
29.	10	Garrett Ball		33-04.00		Salpointe Catholic
30.	10	David Young		33-02.00		Buena
31.	12	Ray Kaufman		32-11.00		Tombstone
32.	10	Rudolph Tapia		32-10.00		Cholla Magnet
33.	11	Max Atkinson		32-04.00		Pusch Ridge Christian
34.	10	James Bias		31-08.00		Buena
35.	12	Mariano Gastelum		31-05.50		Pueblo Magnet
36.	12	Fabian Gutierrez		31-03.00		Tucson Magnet
36.	12	Keyshaun Wilson		31-03.00		Tucson Magnet
38.	10	Caleb Bailey		30-08.00		Cholla Magnet
39.	10	Wesley Kavathas		30-03.00		Flowing Wells
40.	9	Rene Tovar		29-06.00		Cholla Magnet
41.	11	Ryan Sanchez		29-02.00		Arizona Deaf and Blind
42.	10	Pedro Gonzales		28-06.50		Pueblo Magnet
43.	12	Joseph Garcia		28-01.00		St Augustine Catholic
44.	10	Bryan Munoz		27-10.00		Arizona Deaf and Blind
45.	12	Kalani Alvarez		27-09.00		Douglas
46.	12	Joseph Contreras		27-05.00		Tucson Magnet
47.	10	Nicholas Brown		27-01.00		Sabino
48.	10	Fernando De La Riva		26-04.00		Douglas
49.	9	Jason Hawkins		25-10.25		Tombstone
50.	10	Rene Valenzuel		25-08.50		Sunnyside
51.	12	Matt Degan		25-07.00		St Augustine Catholic
52.	10	Luis Gonzalez		24-07.00		Sabino
53.	9	Andrew Hayhurst		24-02.00		Tombstone
54.	9	Isaac Hernandez		23-02.00		Pusch Ridge Christian
55.	10	Chandler Canant		23-01.00		Sabino
56.	11	Jacob Mattani		17-09.00		Arizona Deaf and Blind
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	David Hall		135-04		Mountain View Marana
2.	12	Martin Soto		131-03		Nogales
3.	10	Justin McGrath		127-07		Ironwood Ridge
4.	10	Kingsley Ugwu		122-00		Sahuaro
5.	11	Cesar Diaz		118-10		Flowing Wells
6.	11	Gabriel Raley		116-06		Sahuaro
7.	12	Charles Duffy		116-05		Mountain View Marana
8.	12	Chance Strawderman		115-02		St Augustine Catholic
9.	10	Sebastian Armenta		113-06		Nogales
10.	11	Max Atkinson		112-05		Pusch Ridge Christian
11.	11	Anthony Wells		112-00		Sunnyside
12.	11	Kendall Tobin		109-05		Pusch Ridge Christian
13.	10	Ozkar Ornelas		106-05		Nogales
14.	10	Harry Montoya		105-08		Salpointe Catholic
15.	9	Noah Nieto		102-02		Empire
16.	10	David Young		100-08		Buena
17.	11	Myles Hamlett		100-02		Salpointe Catholic
18.	10	Caleb Bailey		99-08		Cholla Magnet
19.	11	Ryan Sanchez		98-07		Arizona Deaf and Blind
20.	10	Rudolph Tapia		98-00		Cholla Magnet
21.	9	Chance Lamey		96-04		Marana
22.	10	T.J. Cephers		95-11		Marana
23.	11	Jorge Laborin		95-07		Douglas
24.	10	Wesley Kavathas		93-03		Flowing Wells
25.	12	Ray Kaufman		93-00		Tombstone
26.	9	Eros Perez		92-05		Sunnyside
27.	11	Ildefonzo Trujillo		92-00		Palo Verde Magnet
28.	9	Andrew Hayhurst		91-06		Tombstone
29.	10	Christopher Bell		91-04		Ironwood Ridge
30.	11	Landon Grant		90-03		Sahuaro
31.	10	Matthew Barnes		89-03		Tombstone
32.	10	Jason Werne		89-00		Buena
33.	12	Joseph Garcia		88-10		St Augustine Catholic
34.	10	Fernando De La Riva		88-09		Douglas
35.	11	Jacob Magnusson		86-04		Empire
36.	10	Pedro Gonzales		84-03		Pueblo Magnet
37.	10	Isaiah Sierra		83-04		Empire
38.	-	Derek Gonzales		82-08		Flowing Wells
39.	10	James Bias		81-05		Buena
40.	10	Skylar Iban		79-08		Palo Verde Magnet
41.	12	Keyshaun Wilson		78-10		Tucson Magnet
42.	12	Fabian Gutierrez		77-03		Tucson Magnet
43.	9	Kolin Tersey		75-08		Pusch Ridge Christian
44.	12	Joseph Contreras		74-05		Tucson Magnet
44.	11	Theo Gates		74-05		St Augustine Catholic
46.	10	Rene Valenzuel		74-01		Sunnyside
47.	10	Nicholas Brown		73-08		Sabino
48.	10	Luis Gonzalez		71-09		Sabino
49.	12	Mariano Gastelum		69-10		Pueblo Magnet
50.	9	Bryan Martinez		66-10		Palo Verde Magnet
51.	10	Bryan Munoz		66-04		Arizona Deaf and Blind
52.	12	Kalani Alvarez		65-02		Douglas
53.	11	Jacob Mattani		57-03		Arizona Deaf and Blind
54.	10	Chandler Canant		50-11		Sabino
55.	10	Jorge Hernandez		47-01		Cholla Magnet
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Sean Barton		6-02.00		Salpointe Catholic
2.	12	Dominic Gehr		6-00.00		Marana
3.	9	Avery Ndisabiye		5-08.00		Sahuaro
4.	10	Trayvion White Austin		5-08.00		Sahuaro
5.	12	David Barraza		5-08.00		Nogales
6.	11	Leonardo Yepiz		5-06.00		Nogales
7.	11	Francisco Lopez		5-06.00		Tucson Magnet
8.	11	Nick Flynn		5-06.00		Flowing Wells
9.	10	Niyibitanga Inosa		5-06.00		Salpointe Catholic
9.	9	Fabian Santa Maria		5-06.00		Salpointe Catholic
11.	12	TJ Florence		5-04.00		Flowing Wells
11.	9	Joesph Kozemchak		5-04.00		Cholla Magnet
11.	12	Gabe Moreno		5-04.00		Sunnyside
11.	11	Addison Mort		5-04.00		The Gregory School
11.	10	Isaiah Russell		5-04.00		Flowing Wells
16.	10	Chris Williams		5-02.00		Sahuaro
16.	11	Jack Ganske		5-02.00		Empire
18.	10	Tyler Cepero		5-00.00		Tombstone
18.	9	Reece Gardner		5-00.00		Marana
18.	9	Adam Vekony		5-00.00		Pusch Ridge Christian
--	9	Alvin Jones		NH	Tombstone
--	9	Malachi Isome		NH	Pusch Ridge Christian
--	10	Jamel Brown		NH	Sabino
--	12	Stephen Matthews		NH	Sabino
--	12	Michael Montano		NH	Empire
--	12	David Granillo		NH	Empire
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Dominic Gehr		13-00.00		Marana
2.	11	Pablo Bello		10-06.00		Douglas
3.	12	Tristan Martinez		10-06.00		Marana
4.	11	Matthew Abrams		10-00.00		Flowing Wells
4.	11	Yaniel Bernal		10-00.00		Tucson Magnet
6.	12	Arnoldo Burquez		10-00.00		Douglas
7.	10	Alejandro Vera-Galaz		9-06.00		Douglas
8.	10	Maximo Esquivel		9-00.00		Salpointe Catholic
9.	10	Breda Chiago		9-00.00		Salpointe Catholic
9.	9	Lloyd Love		9-00.00		Flowing Wells
11.	11	Angel Martinez		8-06.00		Marana
12.	11	Seth Bustamante		8-00.00		Sunnyside
12.	11	Antonio Saldivar		8-00.00		Tucson Magnet
12.	11	Cameron Orozco		8-00.00		Sunnyside
--	12	Tyler Rosenthal		NH	Sabino
--	11	Larry Gerald		NH	Sabino
--	11	Raymond Langlais		NH	Sabino
--	11	Aaron Espinoza		NH	Sunnyside
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Sean Barton		21-02.50	(2.6)	Salpointe Catholic
2.	10	Trayvion White Austin		20-05.50	(0.0)	Sahuaro
3.	12	Adrian Valenzuela		20-05.00	(0.0)	Tucson Magnet
4.	11	Daelyn Toone		19-10.00	(2.2)	Marana
5.	11	Kashawn Crump-Valencia		19-06.00	(2.5)	Tucson Magnet
5.	12	Madiba Brock		19-06.00	(0.0)	Mountain View Marana
7.	11	Pablo Bello		19-05.50	(2.9)	Douglas
8.	12	Armando Lucero		18-11.50	(1.4)	Pueblo Magnet
9.	10	Niyibitanga Inosa		18-11.00	(3.4)	Salpointe Catholic
10.	11	Jordan Porter		18-09.00	(0.0)	Cholla Magnet
11.	11	Keleen Mayon		18-06.00	(0.9)	Buena
12.	11	Leonardo Yepiz		18-03.00	(2.9)	Nogales
13.	10	Elian Villasenor		18-00.00	(2.6)	Douglas
14.	11	Ricardo Crisantes		17-09.00	(1.7)	Nogales
15.	10	Alejandro Vera-Galaz		17-07.00	(1.4)	Douglas
15.	10	Mitchell Effing		17-07.00	(4.0)	Flowing Wells
17.	10	Julio Vazquez		17-06.50	(0.0)	Sunnyside
18.	11	Francisco Espinoza		17-06.00	(0.2)	Pueblo Magnet
18.	12	Jacob Dybas		17-06.00	(1.3)	St Augustine Catholic
18.	11	Damien Robles		17-06.00	(2.7)	Flowing Wells
21.	10	Trey Sanchez		17-03.50	(3.9)	Marana
22.	12	Tre Quan Ricks		17-03.00	(2.1)	Tombstone
23.	12	David Granillo		17-00.50	(2.0)	Empire
24.	10	Jalen Smith		16-09.50	(2.1)	Empire
25.	11	Angel Martinez		16-06.50	(1.9)	Marana
26.	11	Martin Mendoza		16-06.00	(1.9)	Nogales
27.	9	Blaise Hillman		16-05.00	(0.7)	Pusch Ridge Christian
28.	10	Sebastian Olmos		16-03.00	(-1.4)	Sunnyside
28.	12	Manuel Gonzales		16-03.00	(3.1)	Flowing Wells
30.	11	Maguire 'Mac-Nelson		16-02.00	(0.0)	St Augustine Catholic
31.	9	Manuel Gonzales		16-01.00	(-0.3)	Arizona Deaf and Blind
32.	9	Adam Vekony		16-00.00	(4.0)	Pusch Ridge Christian
32.	9	Joesph Kozemchak		16-00.00	(4.0)	Cholla Magnet
34.	12	Blake Baker		15-07.50	(0.2)	Pusch Ridge Christian
35.	10	Dominique Beas		15-07.00	(0.0)	Sahuaro
36.	10	Jacob Murphy		15-06.50	(3.9)	Buena
37.	9	Santana Gonzales		14-11.00	(0.8)	Arizona Deaf and Blind
38.	11	Jose Fuentes		12-04.00	(-1.0)	Sunnyside
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Sean Barton		43-09.75	(1.3)	Salpointe Catholic
2.	11	Pablo Bello		42-08.00	(0.0)	Douglas
3.	11	Royal Miller		41-08.00	(0.0)	Ironwood Ridge
4.	12	Madiba Brock		40-11.50	(1.1)	Mountain View Marana
5.	11	Keleen Mayon		39-05.00	(2.4)	Buena
6.	11	Jordan Porter		38-08.00	(2.4)	Cholla Magnet
7.	12	Jacob Dybas		38-07.00	(4.0)	St Augustine Catholic
8.	11	Mitch Maas		38-03.50	(3.0)	Pusch Ridge Christian
9.	10	Alejandro Vera-Galaz		38-01.50	(1.8)	Douglas
10.	12	Cesar Gastelum Villasenor		37-10.00	(1.1)	Tucson Magnet
10.	12	TJ Florence		37-10.00	(1.0)	Flowing Wells
12.	11	Bryant Williams		37-01.00	(2.4)	Marana
13.	9	Malachi Isome		36-06.00	(0.0)	Pusch Ridge Christian
14.	10	Elian Villasenor		36-02.00	(1.9)	Douglas
15.	10	Mitchell Effing		36-00.50	(0.0)	Flowing Wells
16.	11	Nicolas Flynn		35-07.00	(1.1)	Flowing Wells
17.	12	James Chase		35-05.50	(2.1)	Empire
18.	10	Jacob Murphy		35-05.00	(1.3)	Buena
18.	11	Andrew Sayre		35-05.00	(1.4)	Salpointe Catholic
20.	10	Julio Vazquez		35-02.50	(0.0)	Sunnyside
21.	12	James Hart		35-02.00	(3.0)	Sabino
22.	11	Angel Martinez		34-09.00	(2.8)	Marana
23.	9	Gavin Davis		34-00.00	(2.8)	Pusch Ridge Christian
24.	11	Dennis McMurray		33-02.00	(2.4)	Empire
25.	12	Jelani Howard		32-02.00	(0.0)	Tucson Magnet
 
Girls 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Lauren Miller		12.43a	(-0.2)	Buena
2.	11	Berkeley Larsen		12.92a	(-0.2)	Ironwood Ridge
3.	12	Annabella Spencer		13.04a	(-0.2)	Sahuaro
4.	10	Jacquelyn Candito		13.10a	(-0.2)	Empire
5.	10	Cyanna LaVetter		13.11a	(-0.2)	Salpointe Catholic
6.	9	Kira Montgomery		13.25a	(-0.2)	Sahuaro
7.	11	Breanna Lopez		13.51a	(-0.2)	Palo Verde Magnet
--	10	Tamyia Evans		DNF (-.2)	Palo Verde Magnet
 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Lauren Miller		12.32a	(-0.1)	Buena
2.	11	Berkeley Larsen		13.07a	(-0.2)	Ironwood Ridge
9.	12	Samantha Arellano		13.13a	(-0.1)	Douglas
3.	10	Jacquelyn Candito		13.15a	(-0.8)	Empire
4.	12	Annabella Spencer		13.16a	(-3.2)	Sahuaro
10.	11	Kacy Haynes		13.17a	(-0.8)	Pusch Ridge Christian
11.	9	Jahdai Jones		13.18a	(-3.2)	Buena
5.	9	Kira Montgomery		13.25a	(0.6)	Sahuaro
12.	10	Cherish Gotcher		13.33a	(0.6)	Pusch Ridge Christian
6.	10	Tamyia Evans		13.38a	(0.7)	Palo Verde Magnet
7.	11	Breanna Lopez		13.40a	(-1.8)	Palo Verde Magnet
13.	12	Angelique Hill		13.41a	(0.7)	Flowing Wells
8.	10	Cyanna LaVetter		13.47a	(-1.5)	Salpointe Catholic
14.	10	Jasmine Casey		13.47a	(-1.8)	Buena
15.	9	Angel Addleman		13.59a	(-0.2)	Pusch Ridge Christian
16.	10	Marisa Rivas		13.63a	(-0.1)	Marana
17.	9	Irela Lopez		13.73a	(0.7)	Nogales
18.	11	Alicia Reyes		13.75a	(-1.5)	Pueblo Magnet
19.	9	Hannah Irwin		13.77a	(-1.5)	Ironwood Ridge
20.	9	Katie Jeffers		13.79a	(-0.2)	Ironwood Ridge
21.	12	Ariana Olmos		13.87a	(-0.1)	Empire
22.	11	Iracely Flores		13.91a	(-0.8)	Marana
23.	11	Alexia Grant		14.06a	(-1.5)	Empire
24.	10	Anay Garcia		14.08a	(0.6)	Sunnyside
25.	12	Nafeesa Hunter		14.15a	(-3.2)	Cholla Magnet
26.	11	Isabel Guevara		14.20a	(0.6)	Salpointe Catholic
27.	11	Luvana Saunders		14.22a	(-1.8)	Mountain View Marana
28.	11	Jaqueline Valenzuela		14.32a	(-3.2)	Douglas
29.	12	Michelle Aguirre		14.38a	(-0.8)	Nogales
30.	9	Alexa Ramirez		14.44a	(-0.8)	Sunnyside
30.	11	Kelly Ryan		14.44a	(-0.2)	Mountain View Marana
32.	9	Brooke Reed		14.48a	(-0.1)	Marana
33.	10	Acacia Reeder		14.49a	(-0.1)	The Gregory School
34.	11	Victoria Barker		14.50a	(0.6)	Nogales
35.	12	Sala Sarr		14.52a	(-1.8)	Santa Rita
36.	10	Heaven Murphy		14.70a	(-3.2)	Tombstone
37.	10	Jocline Mayer		14.79a	(-0.2)	Palo Verde Magnet
38.	12	Daniela Gracia Rios		14.88a	(-3.2)	Cholla Magnet
39.	12	Leana Acuna		14.97a	(-1.8)	Pueblo Magnet
40.	12	Luz Rodriguez		14.98a	(-0.1)	Sunnyside
41.	10	Avonna Reynolds		15.11a	(-0.2)	Salpointe Catholic
42.	11	Anastasia Graham		15.48a	(-1.8)	Tombstone
43.	9	Kenya Madlock		15.49a	(-1.5)	Santa Rita
44.	11	Anna Watson		15.51a	(0.7)	St Augustine Catholic
45.	9	Tianna Thierry		15.54a	(-1.8)	Santa Rita
46.	9	Gina Stephano		15.68a	(-3.2)	Sabino
47.	11	Valeria Villafana		15.96a	(0.6)	St Augustine Catholic
48.	9	Thalia Morales		16.16a	(-0.8)	Cholla Magnet
49.	9	Jacqueline Miranda		16.29a	(-3.2)	Pueblo Magnet
50.	10	Aleah Thompson		16.36a	(-0.1)	Arizona Deaf and Blind
51.	10	Chyrie Prunty		16.39a	(-0.2)	Arizona Deaf and Blind
52.	10	Alexis Inocencio		16.70a	(-1.5)	St Augustine Catholic
53.	9	Dineigha Cash		17.86a	(-0.8)	Arizona Deaf and Blind
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Kiara Russell		26.41a	(0.1)	Buena
2.	10	Cyanna LaVetter		26.89a	(0.1)	Salpointe Catholic
3.	11	Berkeley Larsen		26.98a	(0.1)	Ironwood Ridge
4.	9	Kira Montgomery		27.19a	(0.1)	Sahuaro
5.	12	Samantha Arellano		27.26a	(0.1)	Douglas
6.	10	Annie Kosinski		28.41a	(0.1)	Salpointe Catholic
7.	11	Lorenia Tapia		28.56a	(0.1)	Nogales
8.	11	Leisey Trevillyan		30.16a	(0.1)	Empire
 
200 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Kiara Russell		26.56a	(-0.4)	Buena
2.	9	Kira Montgomery		26.90a	(-0.8)	Sahuaro
3.	10	Cyanna LaVetter		27.07a	(-1.6)	Salpointe Catholic
4.	11	Berkeley Larsen		27.17a	(0.0)	Ironwood Ridge
5.	10	Annie Kosinski		27.30a	(2.3)	Salpointe Catholic
9.	11	Kacy Haynes		27.31a	(-1.6)	Pusch Ridge Christian
10.	10	Flora Stevenson		27.33a	(0.0)	Flowing Wells
11.	11	Alicia Reyes		27.36a	(2.3)	Pueblo Magnet
12.	11	Breanna Lopez		27.40a	(-0.8)	Palo Verde Magnet
6.	12	Samantha Arellano		27.48a	(-1.9)	Douglas
13.	12	La Shante Butler		27.50a	(2.3)	Sahuaro
14.	10	Cherish Gotcher		27.75a	(-0.4)	Pusch Ridge Christian
7.	11	Leisey Trevillyan		28.16a	(-3.6)	Empire
15.	10	Ajaysha Lewis		28.28a	(-3.6)	Tucson Magnet
16.	9	Hannah Irwin		28.40a	(0.0)	Ironwood Ridge
17.	11	Alexia Grant		28.47a	(-0.8)	Empire
18.	9	Hailey Dills		28.48a	(2.3)	Empire
18.	12	Kaylen Fox		28.48a	(-1.6)	Sahuaro
8.	11	Lorenia Tapia		28.54a	(2.4)	Nogales
20.	9	Lux Butler		28.55a	(-0.4)	Ironwood Ridge
21.	11	Hallie Brown		28.57a	(-0.8)	Buena
22.	11	Kierra Keyes		29.06a	(-1.9)	Buena
23.	11	Susan Barnett		29.18a	(-1.6)	Flowing Wells
24.	10	Heaven Murphy		29.27a	(2.4)	Tombstone
25.	11	Chelsea Jaramillo		29.49a	(-1.9)	Douglas
26.	9	Irela Lopez		29.60a	(-1.9)	Nogales
27.	11	Luvana Saunders		29.67a	(-0.4)	Mountain View Marana
28.	11	Destiny Aguilar		29.95a	(-3.6)	Pueblo Magnet
29.	9	Antoinette Audiss		30.02a	(-0.8)	Marana
30.	9	Zoe Buelna		30.11a	(2.3)	Palo Verde Magnet
31.	12	Nafeesa Hunter		30.34a	(-0.4)	Cholla Magnet
32.	9	Alijah Howard		30.35a	(-0.4)	Tucson Magnet
33.	9	Alexa Ramirez		30.47a	(-1.6)	Sunnyside
34.	11	Kelly Ryan		30.98a	(-1.6)	Mountain View Marana
35.	10	Alma Conway		31.05a	(0.0)	Sabino
36.	9	Chelsea Owagoke		31.43a	(-0.4)	Santa Rita
37.	12	Leana Acuna		31.62a	(-0.8)	Pueblo Magnet
38.	11	Asia Smallwood		31.79a	(-1.9)	Sabino
39.	10	Tamyia Evans		31.83a	(-3.6)	Palo Verde Magnet
40.	9	Isabelle Torres		31.96a	(0.0)	Pusch Ridge Christian
41.	9	Kenya Madlock		32.11a	(0.0)	Santa Rita
42.	11	Anastasia Graham		32.16a	(-1.6)	Tombstone
43.	12	Luz Rodriguez		32.20a	(-3.6)	Sunnyside
44.	10	Chyrie Prunty		33.05a	(2.3)	Arizona Deaf and Blind
45.	10	Aleah Thompson		33.10a	(2.4)	Arizona Deaf and Blind
46.	9	Tianna Thierry		33.23a	(2.3)	Santa Rita
47.	11	Anna Watson		33.55a	(-3.6)	St Augustine Catholic
48.	11	Valeria Villafana		33.58a	(2.4)	St Augustine Catholic
49.	12	Adriana Valdez		34.18a	(-0.8)	Sunnyside
50.	10	Marianna Rodriquez		34.73a	(-1.9)	Arizona Deaf and Blind
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Onome Ugbisien		1:01.54a		Tucson Magnet
2.	10	Flora Stevenson		1:02.31a		Flowing Wells
3.	10	Kyla Stembridge		1:02.46a		Tucson Magnet
4.	9	Katie Jeffers		1:02.54a		Ironwood Ridge
5.	11	Katja White		1:03.15a		Buena
6.	12	Luisianna Barrios		1:03.55a		Douglas
7.	10	Paige Mariscal		1:03.64a		Douglas
8.	12	La Shante Butler		1:03.80a		Sahuaro
9.	11	Leisey Trevillyan		1:03.96a		Empire
10.	12	Kaylen Fox		1:04.09a		Sahuaro
11.	9	Alycia Cox		1:04.19a		Buena
12.	9	Camilla Hamilton		1:04.31a		Marana
13.	9	Hailey Dills		1:04.46a		Empire
14.	11	Daniela Chavez		1:05.69a		Nogales
15.	10	Alyssa Miles		1:06.24a		Marana
16.	11	Maddie Garnand		1:07.25a		Pusch Ridge Christian
17.	11	Susan Barnett		1:07.37a		Flowing Wells
18.	9	Alijah Howard		1:08.04a		Tucson Magnet
19.	11	Destiny Aguilar		1:08.37a		Pueblo Magnet
20.	10	Emeline Rhoads		1:08.65a		Ironwood Ridge
21.	11	Lauren Corral		1:09.82a		Pusch Ridge Christian
22.	10	Nicole Grizzle		1:10.11a		Pusch Ridge Christian
23.	10	Jocline Mayer		1:12.12a		Palo Verde Magnet
24.	11	Anastasia Graham		1:12.62a		Tombstone
25.	12	Naillil Jacinto		1:13.01a		Sunnyside
26.	9	Chelsea Owagoke		1:13.63a		Santa Rita
27.	10	Aritalia Williams		1:14.10a		The Gregory School
28.	12	Taylor Jones		1:14.18a		Buena
29.	10	Alexis Inocencio		1:18.23a		St Augustine Catholic
30.	10	Marianna Rodriquez		1:19.31a		Arizona Deaf and Blind
31.	10	Aleah Thompson		1:21.00a		Arizona Deaf and Blind
32.	9	Cameron Young		1:28.88a		Tombstone
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	10	Jacquelyn Candito		2:27.82a		Empire
2.	10	Lexi Otto		2:30.14a		Ironwood Ridge
3.	9	Hope McDuffie		2:38.01a		Sahuaro
4.	12	Morgan Woodman		2:41.61a		Buena
5.	10	Arianna Contreras		2:44.02a		Tucson Magnet
6.	12	Elizabeth Appelhans		2:45.96a		Buena
7.	11	Beatriz Hernandez		2:47.56a		Sunnyside
8.	12	Kalie Leavelle		2:49.13a		Buena
9.	11	Rebecca Green		2:49.36a		Sahuaro
10.	11	Hope Powers		2:50.63a		Pusch Ridge Christian
11.	11	Jesalen Luna		2:52.06a		Douglas
12.	9	Isabelle Torres		2:52.38a		Pusch Ridge Christian
13.	12	Damariz Lopez		2:54.31a		Sunnyside
14.	9	Dominique Escarcega		2:55.24a		Tombstone
15.	9	Alexis Garcia		2:55.57a		Mountain View Marana
16.	11	Cynthia Cardenas		2:57.70a		Flowing Wells
17.	12	Shelby Huber		2:59.94a		Mountain View Marana
18.	11	Sarah Painter		3:01.04a		Sabino
19.	11	Lorena Martinez		3:01.52a		Flowing Wells
20.	11	Grace Kimble		3:04.55a		Tucson Magnet
21.	9	Bryanna Rodriguez		3:08.07a		St Augustine Catholic
22.	9	Ayanna Dunklin		3:16.97a		Tombstone
23.	10	Brooklyn Jones		3:22.60a		Tombstone
24.	11	Jaylinne Urbieta		3:28.83a		Cholla Magnet
25.	10	Andrea Michel		3:34.42a		Cholla Magnet
26.	10	Eliana Valencia		3:41.94a		Sunnyside
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	10	Saydie Chavez		5:35.79a		Flowing Wells
2.	10	Arianna Contreras		5:40.92a		Tucson Magnet
3.	11	Karen Renteria		5:49.98a		Nogales
4.	9	Julia Otto		5:52.75a		Ironwood Ridge
5.	10	Samantha Doyle		5:52.85a		Palo Verde Magnet
6.	10	Ashlyn Bohn		6:02.24a		Tucson Magnet
7.	11	Alyssa Chioye		6:04.14a		St Augustine Catholic
8.	12	Daniela Arellano		6:05.43a		Marana
9.	10	Sophia Rodriguez		6:11.67a		Marana
10.	10	Elisama Gurrola		6:15.67a		Sunnyside
11.	12	Shelby Cain*		6:16.13a		Pusch Ridge Christian
12.	11	Lorena Martinez		6:18.06a		Flowing Wells
13.	11	Hannia Ruiz		6:23.33a		Cholla Magnet
14.	10	Valeria Liera		6:26.74a		Ironwood Ridge
15.	10	Hailey Lopez		6:27.66a		Mountain View Marana
16.	10	Kaitlin Stamm		6:28.31a		Marana
17.	11	Rebecca Green		6:33.59a		Sahuaro
18.	11	Sarah Painter		6:34.89a		Sabino
19.	10	Angel Valencia		6:40.50a		Tombstone
20.	9	Bryanna Rodriguez		6:41.24a		St Augustine Catholic
21.	11	Evelyn Duenas		6:41.83a		Nogales
22.	10	Aritalia Williams		6:43.24a		The Gregory School
23.	10	Lluvia Valdez		6:44.94a		Sahuaro
24.	9	Samantha Hernandez		6:45.15a		Sunnyside
25.	11	Iriana Munoz		6:55.74a		Tucson Magnet
26.	10	Kylie Pelton		7:03.29a		Sahuaro
27.	10	Ashlie Rogers		7:16.48a		Tombstone
28.	12	Mckenna Sauer		7:19.83a		Ironwood Ridge
29.	9	Clair Smith		7:23.70a		Tombstone
30.	10	Andrea Michel		7:31.08a		Cholla Magnet
31.	11	Jaylinne Urbieta		7:36.55a		Cholla Magnet
32.	12	Nidia Ruiz		7:38.85a		Sunnyside
33.	11	Alexandra Ragin		7:56.16a		Sabino
34.	9	Abbey Alexander		8:29.13a		Sabino
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	10	Saydie Chavez		12:01.65a		Flowing Wells
2.	10	Samantha Doyle		13:09.45a		Palo Verde Magnet
3.	12	Cindy Corrales		13:20.63a		Nogales
4.	11	Alyssa Chioye		13:40.69a		St Augustine Catholic
5.	10	Sophia Rodriguez		13:51.07a		Marana
6.	12	Lianna Gomez		13:54.21a		Mountain View Marana
7.	10	Angel Valencia		14:09.91a		Tombstone
8.	10	Kaitlin Stamm		14:14.36a		Marana
9.	10	Andrea Michel		14:51.55a		Cholla Magnet
10.	12	Anna Vekony		14:56.74a		Pusch Ridge Christian
11.	12	Alexsandra Rojas		15:11.70a		Nogales
12.	11	Cezanne Chavez		15:15.50a		Mountain View Marana
13.	9	Abbey Alexander		15:36.67a		Sabino
14.	11	Alexandra Ragin		15:40.90a		Sabino
15.	11	Jaylinne Urbieta		15:47.52a		Cholla Magnet
16.	11	Isabel Olivas		16:46.85a		Tucson Magnet
17.	10	Savannah Walker		17:05.63a		Sabino
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Dayris Bonillas		16.28a	(-0.9)	Sahuaro
2.	10	Ajaysha Lewis		16.58a	(-0.9)	Tucson Magnet
3.	10	Annie Kosinski		16.93a	(-0.9)	Salpointe Catholic
4.	12	Maria-Paulina Carillo		17.04a	(-0.9)	Mountain View Marana
5.	12	Julia English		17.63a	(-0.9)	Salpointe Catholic
6.	11	Iracely Flores		17.72a	(-0.9)	Marana
7.	12	Daniela Gracia-Rios		18.24a	(-0.9)	Cholla Magnet
8.	9	Abigail Walls		18.46a	(-0.9)	Tucson Magnet
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Dayris Bonillas		15.82a	(1.9)	Sahuaro
2.	10	Ajaysha Lewis		16.44a	(1.9)	Tucson Magnet
6.	12	Maria-Paulina Carillo		16.53a	(1.9)	Mountain View Marana
3.	9	Abigail Walls		17.17a	(-1.3)	Tucson Magnet
4.	11	Iracely Flores		17.27a	(2.0)	Marana
7.	10	Annie Kosinski		17.29a	(-1.3)	Salpointe Catholic
8.	12	Julia English		17.31a	(1.9)	Salpointe Catholic
9.	10	Ayanna Valles		17.39a	(1.9)	Marana
10.	11	Leisey Trevillyan		17.41a	(1.9)	Empire
11.	12	Angelique Hill		17.60a	(-1.3)	Flowing Wells
12.	9	Isabella Cordova		17.78a	(1.9)	Empire
5.	12	Daniela Gracia-Rios		17.83a	(0.9)	Cholla Magnet
13.	12	Danitza Espadas		18.01a	(2.0)	Douglas
14.	12	Nafeesa Hunter		18.06a	(1.9)	Cholla Magnet
15.	11	Nohelia Holguin		18.30a	(0.9)	Douglas
16.	10	Juliana Torres		18.95a	(2.0)	Nogales
17.	10	Kelsea Hanson		19.10a	(1.9)	Pusch Ridge Christian
18.	10	Sabrina Ketner		19.50a	(2.0)	Ironwood Ridge
19.	10	Kiersten Russo		19.68a	(-1.3)	Pusch Ridge Christian
20.	10	Aries Brett		20.05a	(0.9)	Ironwood Ridge
21.	12	Lanae Finley		20.18a	(1.9)	Sabino
22.	12	Hallie Letsinger		20.35a	(1.9)	Sabino
23.	10	Jazmine Benjamin		20.66a	(0.9)	Empire
24.	9	Elena Valles		21.07a	(-1.3)	Flowing Wells
25.	9	Penelope Garate		21.10a	(2.0)	Nogales
26.	9	Jacqueline Miranda		21.12a	(2.0)	Pueblo Magnet
27.	11	Kyauna Luna		22.41a	(-1.3)	Tucson Magnet
28.	9	Carissa Spaanstra		22.58a	(-1.3)	Pusch Ridge Christian
29.	12	Isela Medina		24.26a	(0.9)	Sunnyside
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Annabella Spencer		47.03a		Sahuaro
2.	12	Dayris Bonillas		48.46a		Sahuaro
3.	12	Angelique Hill		48.60a		Flowing Wells
4.	11	Claire Donner		50.58a		Buena
5.	12	Julia English		50.65a		Salpointe Catholic
6.	9	Isabella Cordova		51.61a		Empire
7.	10	Alyssa Miles		51.94a		Marana
8.	11	Nohelia Holguin		52.11a		Douglas
9.	12	Danitza Espadas		52.23a		Douglas
10.	10	Kiersten Russo		53.28a		Pusch Ridge Christian
11.	10	Jazmine Benjamin		53.49a		Empire
12.	12	Daniela Gracia-Rios		53.71a		Cholla Magnet
13.	12	Maria-Paulina Carillo		54.29a		Mountain View Marana
14.	10	Macy Young		54.56a		Mountain View Marana
15.	10	Clarissa Martinez		54.69a		Tucson Magnet
16.	10	Kelsea Hanson		54.76a		Pusch Ridge Christian
17.	10	Marisa Rivas		55.17a		Marana
18.	12	Lanae Finley		55.20a		Sabino
19.	11	Lorenia Tapia		56.77a		Nogales
20.	12	Alexsandra Rojas		57.27a		Nogales
21.	12	Sala Sarr		58.24a		Santa Rita
22.	9	Carissa Spaanstra		59.71a		Pusch Ridge Christian
23.	10	Aries Brett		59.76a		Ironwood Ridge
24.	10	Sophia Pappas		1:00.25a		Tucson Magnet
25.	12	Isela Medina		1:06.66a		Sunnyside
26.	9	Mary Wallace		1:15.23a		Salpointe Catholic
--	10	Sabrina Ketner
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Wind	Team
1		Ajaysha Lewis		48.81a		Tucson Magnet
2		Alexia Grant		51.55a		Empire
3		Kira Montgomery		51.62a		Sahuaro
4		Hannah Irwin		51.84a		Ironwood Ridge
5		Sara Sawyer		52.22a		Pusch Ridge Christian
6		Kaylee Lopez		53.37a		Nogales
7		Zoe Buelna		54.06a		Palo Verde Magnet
8		Jackeline Walldez		54.94a		Salpointe Catholic
9		Alexa Ramirez		55.75a		Sunnyside
10		Asia Smallwood		57.96a		Sabino
11		Acacia Reeder		58.18a		The Gregory School
--		Iracely Flores
Seadra Hamilton
Ayanna Valles
Marisa Rivas
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Wind	Team
1		Jasmine Casey		4:10.76a		Buena
2		Ana Lopez		4:11.19a		Tucson Magnet
3		Katie Yelifari		4:28.91a		Empire
4		Daniela Chavez		4:29.58a		Nogales
5		Angel Addleman		4:32.47a		Pusch Ridge Christian
6		Leilani Andrews		4:34.27a		Flowing Wells
7		Venezia Galindo		4:34.61a		Douglas
8		Adriana Valdez		4:49.15a		Sunnyside
9		Dominique Escarcega		4:59.88a		Tombstone
 
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Wind	Team
1		Alexsandra Rojas		10:45.67a		Nogales
2		Morgan Woodman		11:05.82a		Buena
3.		Shelby Cain*
Lauren Corral
Nicole Grizzle
Maddie Garnand		11:24.36a		Pusch Ridge Christian
4		Daniela Arellano		12:07.48a		Marana
5		Dominique Escarcega		13:09.64a		Tombstone
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	10	Grace Hala'ufia		32-07.50		Marana
2.	11	Mikayla Otuafi		31-11.25		Ironwood Ridge
3.	12	Mele Hala'ufia		31-01.00		Marana
4.	12	Angela Slagle		30-02.00		Salpointe Catholic
5.	12	Gloria Mckinney		29-08.00		Sabino
6.	11	Kiera Lamoreaux		29-06.50		Marana
7.	10	Aliyah Renteria		28-08.50		Flowing Wells
8.	10	Elizabeth McGibbon		28-03.75		Salpointe Catholic
9.	11	Patience Bartz		28-02.00		Mountain View Marana
10.	11	Carmen Morales		27-10.00		Salpointe Catholic
11.	10	Alaysha Grissette		27-09.50		Sahuaro
12.	11	Allysa Redman		27-08.25		Mountain View Marana
13.	10	Aaliyah Ortiz		27-00.00		Palo Verde Magnet
14.	10	Sylvia Estrella		26-00.00		Nogales
15.	9	Kayleen Osuna		25-11.00		Flowing Wells
16.	10	Jada Davis		25-10.00		Tucson Magnet
17.	9	Amber Gordon		25-07.75		Empire
18.	11	Hope Powers		25-07.00		Pusch Ridge Christian
19.	11	Erica Austin		25-01.50		Sunnyside
20.	9	Hannah Harsy		24-09.50		Pusch Ridge Christian
21.	9	Alyssa O'Daniel		24-03.00		Empire
22.	9	Abby Merino		23-09.00		St Augustine Catholic
23.	9	Isabel Kennerly		23-05.00		Mountain View Marana
24.	9	Aaliyah Duchemin		23-04.50		Sahuaro
25.	12	Gisellle Lopez		22-03.00		Flowing Wells
26.	10	Aliana Vega Gallego		22-02.00		Douglas
27.	11	Vanessa Canez		22-00.00		Tucson Magnet
28.	12	Lizbeth Monreal		21-11.75		Sunnyside
29.	9	Gabrianna Gonzalez		21-09.00		Cholla Magnet
30.	9	Hilary Gibbs		21-05.75		Sabino
31.	10	Amelia Tonga		21-00.75		Ironwood Ridge
32.	9	Keely Denny-Wright		20-10.00		Buena
32.	10	Ivory Bacy		20-10.00		Sahuaro
34.	12	Mikaylah Mitchell		20-07.25		Empire
35.	9	Brianna Collier		20-06.50		Buena
36.	11	Gloria Romero		20-05.75		Douglas
37.	9	Alyssa Grijalva		20-02.50		Pueblo Magnet
38.	10	Marianna Rodriquez		20-02.00		Arizona Deaf and Blind
39.	9	Marissa Lara		18-07.50		Tucson Magnet
40.	10	Annalisa Brown		18-02.00		Tombstone
41.	11	Isabel Gutierrez		17-04.00		St Augustine Catholic
42.	9	Liliana Duarte		17-03.75		Pueblo Magnet
43.	9	Oksana Giron		16-04.50		Sunnyside
44.	10	Lyzette Villafane		16-02.50		Arizona Deaf and Blind
45.	9	Jacqueline Miranda		15-01.00		Pueblo Magnet
46.	10	Abigail Ricks		14-10.00		Tombstone
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Kiera Lamoreaux		105-11		Marana
2.	12	Angela Slagle		104-02		Salpointe Catholic
3.	12	Mele Hala'ufia		94-04		Marana
4.	11	Patience Bartz		93-02		Mountain View Marana
5.	10	Grace Hala'ufia		88-08		Marana
6.	11	Mikayla Otuafi		86-10		Ironwood Ridge
7.	10	Alaysha Grissette		81-09		Sahuaro
8.	11	Allysa Redman		81-01		Mountain View Marana
9.	10	Sylvia Estrella		80-06		Nogales
10.	11	Hope Powers		79-10		Pusch Ridge Christian
11.	9	Gabrianna Gonzalez		79-08		Cholla Magnet
12.	9	Kayleen Osuna		77-05		Flowing Wells
13.	10	Dianarah Conzon		76-07		Empire
14.	11	Erica Austin		75-00		Sunnyside
15.	9	Keely Denny-Wright		74-10		Buena
16.	10	Amelia Tonga		74-00		Ironwood Ridge
17.	9	Hannah Harsy		72-10		Pusch Ridge Christian
18.	9	Alyssa O'Daniel		72-01		Empire
19.	10	Chyrie Prunty		71-11		Arizona Deaf and Blind
19.	10	Aliana Vega Gallego		71-11		Douglas
21.	12	Lizbeth Monreal		71-09		Sunnyside
22.	11	Nataly Uribe		70-08		Flowing Wells
23.	12	Gloria Mckinney		67-00		Sabino
24.	10	Aaliyah Ortiz		66-08		Palo Verde Magnet
25.	9	Isabella Cordova		66-06		Empire
26.	10	Marianna Rodriquez		66-00		Arizona Deaf and Blind
27.	10	Annalisa Brown		65-06		Tombstone
28.	9	Abby Merino		65-04		St Augustine Catholic
29.	9	Isabelle Stanton		64-09		Mountain View Marana
30.	9	Aaliyah Duchemin		63-01		Sahuaro
31.	11	Vanessa Canez		63-00		Tucson Magnet
32.	12	Gisellle Lopez		62-11		Flowing Wells
33.	9	Brianna Collier		62-05		Buena
34.	9	Marissa Lara		61-05		Tucson Magnet
35.	9	Alyssa Urff		58-03		Sahuaro
36.	10	Jada Davis		57-02		Tucson Magnet
37.	10	Lyzette Villafane		54-08		Arizona Deaf and Blind
38.	9	Alyssa Grijalva		51-08		Pueblo Magnet
39.	11	Isabel Gutierrez		50-04		St Augustine Catholic
40.	9	Hilary Gibbs		48-10		Sabino
40.	10	Abigail Ricks		48-10		Tombstone
42.	11	Gloria Romero		48-00		Douglas
43.	9	Oksana Giron		38-00		Sunnyside
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	11	Alessia Pavone		5-02.00		Nogales
2.	9	Abigail Walls		5-02.00		Tucson Magnet
3.	12	Katherine Daily		4-10.00		Flowing Wells
4.	11	Juliana Chavez		4-08.00		Empire
5.	9	Victoria Lynch		4-08.00		Marana
6.	12	Bryanne Olson		4-08.00		Pusch Ridge Christian
7.	10	Kailee Villanueva		4-06.00		Ironwood Ridge
8.	10	Laura Mejia		4-06.00		Sahuaro
9.	10	Ashlyn Bohn		4-06.00		Tucson Magnet
10.	10	Jezeniah Allen		4-06.00		Tucson Magnet
11.	12	Shelby Cain*		4-06.00		Pusch Ridge Christian
12.	9	Roxanne Sias		4-02.00		Flowing Wells
13.	9	Irankunda Eveline		4-02.00		Salpointe Catholic
14.	10	Avery Olson		4-00.00		Pusch Ridge Christian
14.	11	Christine Bennett		4-00.00		Marana
--	10	Isaya Gonzalez		NH	Marana
--	11	Jordan Brooks		NH	Empire
--	10	Lourdes Guedes Pereira		NH	Pueblo Magnet
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Katherine Daily		10-09.00		Flowing Wells
2.	10	Macy Young		8-00.00		Mountain View Marana
3.	10	Annie Kosinski		7-00.00		Salpointe Catholic
4.	10	Yalyssa Zermeno		7-00.00		Tucson Magnet
4.	11	Jenna Soulvie		7-00.00		Salpointe Catholic
6.	11	Jackeline Walldez		7-00.00		Salpointe Catholic
6.	12	Tiara Arias		7-00.00		Douglas
8.	11	Tara Whelan		6-06.00		Flowing Wells
9.	10	Raelynn Salazar		6-06.00		Douglas
9.	10	Alma Conway		6-06.00		Sabino
9.	11	Iracely Flores		6-06.00		Marana
9.	11	Cassandra Brown		6-06.00		Sabino
--	9	Isabella Johnson		NH	Tucson Magnet
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Ana Lopez		16-07.00	(3.0)	Tucson Magnet
2.	11	Neysia Howard		16-07.00	(3.1)	Tucson Magnet
3.	11	Katja White		15-09.00	(1.9)	Buena
4.	12	Sara Sawyer		15-08.50	(2.3)	Pusch Ridge Christian
5.	9	Kira Montgomery		15-07.25	(3.0)	Sahuaro
6.	10	Ayanna Valles		14-09.50	(2.0)	Marana
7.	11	Araceli Dagnino		14-07.00	(2.8)	Sahuaro
8.	10	Kyla Stembridge		14-06.50	(3.5)	Tucson Magnet
9.	11	Juliana Chavez		14-06.50	(3.5)	Empire
10.	11	Destiny Aguilar		14-06.50	(1.9)	Pueblo Magnet
11.	10	Annie Kosinski		14-05.50	(2.4)	Salpointe Catholic
12.	11	Victoria Barker		14-01.75	(5.5)	Nogales
13.	12	Bailey White		14-00.50	(3.8)	Empire
14.	12	Bryanne Olson		14-00.25	(2.3)	Pusch Ridge Christian
15.	9	Irela Lopez		13-09.50	(1.9)	Nogales
16.	9	Kayla Massey		13-09.25	(3.6)	Pusch Ridge Christian
17.	11	Jackeline Walldez		13-09.00	(2.4)	Salpointe Catholic
18.	9	Hannah Irwin		13-07.00	(2.1)	Ironwood Ridge
19.	11	Victoria Curfman		13-05.50	(2.6)	Douglas
20.	11	Breanna Lopez		13-04.00	(0.0)	Palo Verde Magnet
21.	9	Kayleen Osuna		13-01.00	(2.0)	Flowing Wells
22.	9	Jacqueline Madrid		13-00.50	(3.5)	Flowing Wells
23.	11	Shannon Flake		13-00.00	(1.7)	Mountain View Marana
24.	12	Whitney Weaver		12-04.00	(2.6)	Mountain View Marana
24.	12	Sala Sarr		12-04.00	(2.3)	Santa Rita
26.	11	Anna Watson		12-03.50	(1.5)	St Augustine Catholic
27.	10	Alyssa Miles		12-02.75	(3.7)	Marana
28.	11	Isabel Guevara		12-02.00	(2.9)	Salpointe Catholic
29.	10	Raelynn Salazar		11-11.00	(2.9)	Douglas
30.	12	Leana Acuna		11-06.50	(1.8)	Pueblo Magnet
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Wind	Team
1.	12	Mele Hala'ufia		35-01.50	(1.5)	Marana
2.	10	Kyla Stembridge		32-01.25	(2.4)	Tucson Magnet
3.	11	Juliana Chavez		31-08.25	(1.2)	Empire
4.	11	Victoria Curfman		31-01.75	(4.0)	Douglas
5.	10	Flora Stevenson		30-10.25	(2.0)	Flowing Wells
6.	10	Avery Olson		30-06.00	(0.0)	Pusch Ridge Christian
7.	10	Ayanna Valles		30-06.00	(2.8)	Marana
8.	11	Araceli Dagnino		30-00.50	(2.2)	Sahuaro
9.	9	Angel Addleman		29-10.75	(2.6)	Pusch Ridge Christian
10.	10	Kiersten Russo		29-08.75	(2.8)	Pusch Ridge Christian
11.	11	Jackeline Walldez		29-02.75	(3.9)	Salpointe Catholic
12.	9	Jacqueline Madrid		28-04.25	(1.2)	Flowing Wells
13.	10	Heaven Murphy		27-09.25	(0.0)	Tombstone
14.	11	Jenna Soulvie		27-07.50	(3.6)	Salpointe Catholic
15.	10	Raelynn Salazar		26-11.75	(2.8)	Douglas