Loading
Milesplit Arizona
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Catalina Foothills, Flowing Wells, Mountain View 2017
Mar 8, 2017
-None-
, AZ
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Flowing Wells High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
13.79
Angelique Hill
1st
Finals
H1
Complete Results
14.12
Katie Daily
2nd
Finals
H1
Complete Results
18.53
Monica Meador
1st
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
29.30
Susan Barnett
1st
Finals
H1
Complete Results
37.08
SB
Monica Meador
14th
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
1:06.77
Susan Barnett
1st
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:35.87
SB
Karena Garcia
1st
Finals
H1
Complete Results
2:35.91
SB
Saydie Chavez
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:50.86
Lorena Martinez
4th
Finals
H1
Complete Results
2:58.80
Cynthia Cardenas
5th
Finals
H1
Complete Results
3:33.58
SB
Erica Rivera
13th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
7:11.04
Cynthia Cardenas
7th
Finals
H1
Complete Results
100 Meter Hurdles
17.88
Angelique Hill
2nd
Finals
H1
Complete Results
23.62
Madeline Young
8th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
50.99
Angelique Hill
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:31.09
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
10:59.55
SB
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-8
Katie Daily
1st
Finals
H1
Complete Results
4-4
Kayleen Osuna
5th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
14-3
Kayleen Osuna
4th
Finals
H1
Complete Results
13-10
Jacqueline Murcia Madrid
8th
Finals
H1
Complete Results
12-9
SB
Susan Reyes
12th
Finals
H1
Complete Results
12-1
SB
Shay Callen
13th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
26-8
Jacqueline Murcia Madrid
3rd
Finals
H1
Complete Results
23-9
Madeline Young
4th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
10-6
Katie Daily
1st
Finals
H1
Complete Results
6-0
Tara Whelan
5th
Finals
H1
Complete Results
Discus
57-9
Aliyah Renteria
9th
Finals
H1
Complete Results
53-6
Tara Whelan
10th
Finals
H1
Complete Results
52-5
Cristina Aguiar
12th
Finals
H1
Complete Results
51-6
Mercedes Peeples
14th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
30-9
Aliyah Renteria
2nd
Finals
H1
Complete Results
26-8.5
Kayleen Osuna
3rd
Finals
H1
Complete Results
24-2.5
SB
Shay Callen
8th
Finals
H1
Complete Results
21-7.25
SB
Cristina Aguiar
15th
Finals
H1
Complete Results
18-10
SB
Erica Rivera
17th
Finals
H1
Complete Results
18-9.25
Mercedes Peeples
18th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.89
Alex Saldivar
2nd
Finals
H1
Complete Results
11.98
Eric Fike
3rd
Finals
H1
Complete Results
12.09
Tj Florence
5th
Finals
H1
Complete Results
12.34
Nick Flynn
7th
Finals
H1
Complete Results
12.98
Nicolaus Anderson
1st
Finals
H1
Complete Results
13.19
Lloyd Love
2nd
Finals
H1
Complete Results
14.03
Andrew Avila
3rd
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
24.31
Eric Fike
1st
Finals
H1
Complete Results
25.86
Nicolaus Anderson
1st
Finals
H1
Complete Results
26.29
Dominic Lopez
2nd
Finals
H1
Complete Results
26.94
Lloyd Love
3rd
Finals
H1
Complete Results
28.77
Andrew Avila
4th
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
55.17
Anthony Korb
1st
Finals
H1
Complete Results
56.62
Damion Robles
2nd
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:06.51
Morgan Risch
1st
Finals
H1
Complete Results
2:23.49
SB
Anthony Sanchez
6th
Finals
H1
Complete Results
2:35.15
Clayton Teague
11th
Finals
H1
Complete Results
2:39.39
SB
Aaron Pon
13th
Finals
H1
Complete Results
2:42.67
SB
Drew Calabaza
15th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
5:15.02
Brandon Gonzalez
5th
Finals
H1
Complete Results
5:23.08
Isaiah Reed
8th
Finals
H1
Complete Results
5:44.65
Clayton Teague
14th
Finals
H1
Complete Results
5:52.28
SB
Drew Calabaza
15th
Finals
H1
Complete Results
6:05.88
Marcus Chavez
18th
Finals
H1
Complete Results
6:12.86
Aaron Pon
19th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
11:31.42
Isaiah Reed
1st
Finals
H1
Complete Results
12:51.21
SB
Marcus Chavez
1st
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
21.47
Elijah Flores
4th
Finals
H1
Complete Results
21.85
Joseph Delgado
5th
Finals
H1
Complete Results
21.89
Steven Nguyen
6th
Finals
H1
Complete Results
22.14
SB
Djidjionya Apedjinou
8th
Finals
H1
Complete Results
23.24
Christian Remington
9th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
47.98
Joseph Delgado
4th
Finals
H1
Complete Results
50.97
Brandon Gonzalez
7th
Finals
H1
Complete Results
51.35
Matthew Abrams
8th
Finals
H1
Complete Results
51.75
Christian Remington
9th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
45.43
SB
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
3:39.80
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
8:52.11
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-6
Nick Flynn
2nd
Finals
H1
Complete Results
5-4
Tj Florence
3rd
Finals
H1
Complete Results
5-0
Mitchell Effing
5th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
19-4
Damion Robles
2nd
Finals
H1
Complete Results
18-7
Mitchell Effing
3rd
Finals
H1
Complete Results
17-6
Christian Remington
7th
Finals
H1
Complete Results
16-7
Jakob Carpenter
10th
Finals
H1
Complete Results
15-6
Jacob Young
12th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
38-1.5
Nick Flynn
1st
Finals
H1
Complete Results
34-10
Mitchell Effing
2nd
Finals
H1
Complete Results
34-5.5
Jacob Young
3rd
Finals
H1
Complete Results
33-1
SB
Jakob Carpenter
4th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
9-6
Matthew Abrams
1st
Finals
H1
Complete Results
7-6
Lloyd Love
4th
Finals
H1
Complete Results
7-0
Joseph Antunez
5th
Finals
H1
Complete Results
7-0
Dominic Lopez
5th
Finals
H1
Complete Results
Discus
100-8
Joseph Antunez
3rd
Finals
H1
Complete Results
95-4
Tristan Oatman
6th
Finals
H1
Complete Results
87-8
Daniel Betancort
10th
Finals
H1
Complete Results
85-4
Justin Shorbe
11th
Finals
H1
Complete Results
84-2
Derek Gonzales
13th
Finals
H1
Complete Results
81-0
Matthew Aldrich
15th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
39-10.5
SB
Joseph Antunez
3rd
Finals
H1
Complete Results
34-0.75
Justin Shorbe
8th
Finals
H1
Complete Results
33-4.5
Tristan Oatman
9th
Finals
H1
Complete Results
31-7.25
Daniel Betancort
11th
Finals
H1
Complete Results
30-0.5
Derek Gonzales
14th
Finals
H1
Complete Results
27-5.5
Matthew Aldrich
16th
Finals
H1
Complete Results