Becky Matthews Frosh/Soph & Open Invitational

, AZ

Desert Vista High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.35 w Reina Ferra 1st Finals H1 Complete Results
13.06 w Brielle Hankins 4th Finals H1 Complete Results
13.23 Alyssa Bandin 3rd Finals H1 Complete Results
13.25 w Aria Taylor 6th Finals H1 Complete Results
13.27 w Tori Roberts 7th Finals H1 Complete Results
13.38 SB Lily Ferra 6th Finals H1 Complete Results
13.44 Azana Ammons 8th Finals H1 Complete Results
14.43 SB Leila Nish 31st Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
26.05 Sierra Dotty 1st Finals H1 Complete Results
27.13 Neveah Lightfoot 3rd Finals H1 Complete Results
27.75 Mackenzie Nichols 5th Finals H1 Complete Results
27.93 Rachel Rose 6th Finals H1 Complete Results
27.96 Azana Ammons 6th Finals H1 Complete Results
29.24 Amy Fan 11th Finals H1 Complete Results
29.56 Lily Ferra 17th Finals H1 Complete Results
32.51 Mya Misurace 34th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
59.35 Sierra Dotty 1st Finals H1 Complete Results
1:01.29 Neveah Lightfoot 2nd Finals H1 Complete Results
1:05.25 Ryan Sailors 5th Finals H1 Complete Results
1:11.63 Hannah Armenta 7th Finals H1 Complete Results
1:13.14 Leila Nish 22nd Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:28.03 Jamelah Carswell 1st Finals H1 Complete Results
2:31.18 Holly Hansen 3rd Finals H1 Complete Results
2:39.34 Ryan Sailors 6th Finals H1 Complete Results
2:44.12 Parker Anderson 14th Finals H1 Complete Results
3:06.52 Sarai Ortiz 24th Finals H1 Complete Results
3:09.60 Bailey Breen 26th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:25.46 Olivia Thatcher 1st Finals H1 Complete Results
5:47.93 Maddy Shoemaker 1st Finals H1 Complete Results
5:59.06 Julia Nelson 2nd Finals H1 Complete Results
6:14.81 Brynn Meinhardt 13th Finals H1 Complete Results
6:14.87 Kyra Mazanec 5th Finals H1 Complete Results
6:19.72 SB Janelle Tarchinski 7th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
11:55.31 Olivia Thatcher 2nd Finals H1 Complete Results
12:11.80 Eve Boardman 3rd Finals H1 Complete Results
12:25.10 Holly Hansen 1st Finals H1 Complete Results
12:42.60 Allison Estrada 2nd Finals H1 Complete Results
13:35.29 Story Jones 11th Finals H1 Complete Results
14:16.32 SB Katie Spreitzer 14th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
17.01 Amiya Kaminski 1st Finals H1 Complete Results
18.63 Kiara Graham-williams 3rd Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
50.99 Olivia Spencer 4th Finals H1 Complete Results
51.22 Amiya Kaminski 2nd Finals H1 Complete Results
55.37 Kiara Graham-williams 3rd Finals H1 Complete Results
1:03.36 Maya Smith 12th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
53.72 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
58.56 Relay Team 5th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
5:01.10 Relay Team 7th Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
10:32.73 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
High Jump
5-2 Jamelah Carswell 1st Finals H1 Complete Results
5-2 Aria Taylor 1st Finals H1 Complete Results
4-10 SB Neveah Lightfoot 2nd Finals H1 Complete Results
4-4 Princess Nyakundi 5th Finals H1 Complete Results
4-2 Olivia Bagby 10th Finals H1 Complete Results
Long Jump
17-7 w Olivia Spencer 1st Finals H1 Complete Results
17-6 Jamelah Carswell 1st Finals H1 Complete Results
17-0 Tori Roberts 2nd Finals H1 Complete Results
15-2 w Lily Ferra 4th Finals H1 Complete Results
15-0 Alyssa Bandin 5th Finals H1 Complete Results
14-4 Madeline Evangalista 9th Finals H1 Complete Results
14-4 SB Hailey Lewis 9th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
34-1.25 Brielle Hankins 1st Finals H1 Complete Results
32-7.25 w Olivia Spencer 3rd Finals H1 Complete Results
32-6 Amiya Kaminski 2nd Finals H1 Complete Results
29-11.5 SB Hailey Lewis 7th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
9-6 Audrey Bonebright 4th Finals H1 Complete Results
9-6 SB Leah Bonebright 4th Finals H1 Complete Results
9-0 Camilla Der 1st Finals H1 Complete Results
9-0 Brianah Herman 8th Finals H1 Complete Results
8-6 Kassidy Mcginley 3rd Finals H1 Complete Results
8-6 Megan Griffith 10th Finals H1 Complete Results
8-0 Paige Deignan 4th Finals H1 Complete Results
7-6 Grace Sharman 6th Finals H1 Complete Results
Discus
123-10 Jordan Ferguson 1st Finals H1 Complete Results
112-3 Alijah Bowens 2nd Finals H1 Complete Results
104-3 Zamaree Blevins 3rd Finals H1 Complete Results
103-0 Selena Nichols 4th Finals H1 Complete Results
89-5 Mya Moore 1st Finals H1 Complete Results
69-11 SB Katrese Goggin 5th Finals H1 Complete Results
66-9 Brooke Peck 7th Finals H1 Complete Results
Javelin
80-7 SB Jacqulynasia Fitch 1st Finals H1 Complete Results
78-8 Adalina Redmond 9th Finals H1 Complete Results
73-3 Alexa Figueroa 11th Finals H1 Complete Results
71-10 Emerson Barrow 2nd Finals H1 Complete Results
59-8 Madeline Evangalista 6th Finals H1 Complete Results
46-9 Ainsley Smith 11th Finals H1 Complete Results
Shot Put
33-8.25 Zamaree Blevins 1st Finals H1 Complete Results
33-7 Jilianna Perez 2nd Finals H1 Complete Results
31-10.75 Alijah Bowens 3rd Finals H1 Complete Results
31-3 Jordan Ferguson 4th Finals H1 Complete Results
29-5 Mya Moore 1st Finals H1 Complete Results
27-2 SB Bailey Busby 4th Finals H1 Complete Results
22-11 Katrese Goggin 11th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.16 w SB Luke Stalus 2nd Finals H1 Complete Results
11.31 w SB Colby Humphrey 4th Finals H1 Complete Results
11.41 w SB Myles High 6th Finals H1 Complete Results
11.41 w Tyson Grubbs 7th Finals H1 Complete Results
11.86 Blake Taylor 22nd Finals H1 Complete Results
11.90 w Devon Grubbs 23rd Finals H1 Complete Results
11.92 Gage Rivera 24th Finals H1 Complete Results
12.05 Gabriel Sauls 30th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
22.31 Ethan Wright 2nd Finals H1 Complete Results
23.38 Tyson Grubbs 5th Finals H1 Complete Results
23.93 Clay Sokol 11th Finals H1 Complete Results
24.35 Gage Rivera 12th Finals H1 Complete Results
24.55 Devon Grubbs 17th Finals H1 Complete Results
24.62 Gabriel Sauls 19th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
50.19 Ethan Wright 1st Finals H1 Complete Results
54.66 Nicholas Sacripanti 12th Finals H1 Complete Results
55.42 Algre Tatum 17th Finals H1 Complete Results
57.88 Isaiah Valez 17th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:01.00 Travis Kearney 1st Finals H1 Complete Results
2:09.95 Noah Jodon 3rd Finals H1 Complete Results
2:11.35 SB Connor Donihi 4th Finals H1 Complete Results
2:14.42 Noah Werbelow 11th Finals H1 Complete Results
2:15.40 SB Ryan Hoyt 7th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:26.79 Lee Nasewytewa 1st Finals H1 Complete Results
4:40.42 Josh Lowry 4th Finals H1 Complete Results
4:40.99 Demetris Love Jr. 6th Finals H1 Complete Results
4:41.73 Pierre Cuyeu 8th Finals H1 Complete Results
4:52.24 Johnathan Estrada 2nd Finals H1 Complete Results
5:02.82 Zaire Blevins 8th Finals H1 Complete Results
5:04.22 SB Jacob Flanders 10th Finals H1 Complete Results
5:05.39 SB Noah Patch 11th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
10:32.90 SB Ceth Reeves 4th Finals H1 Complete Results
10:33.74 Ethan Bukowski 1st Finals H1 Complete Results
10:34.74 Marshall Smith 5th Finals H1 Complete Results
10:45.71 Jacob Cardon 2nd Finals H1 Complete Results
11:29.30 SB Tim Mooney 8th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
14.78 w Ethan Wright 3rd Finals H1 Complete Results
15.44 w Jacob Bagby 5th Finals H1 Complete Results
17.41 Logan Scarbrough 4th Finals H1 Complete Results
19.08 Brandon Doty 11th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
42.02 Luke Stalus 1st Finals H1 Complete Results
44.67 Jacob Bagby 3rd Finals H1 Complete Results
45.87 Logan Scarbrough 6th Finals H1 Complete Results
50.48 Jason Cullen 10th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
44.24 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:34.97 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
8:45.35 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
9:27.88 Relay Team 7th Finals H1 Complete Results
High Jump
6-0 Christian Zerihun 1st Finals H1 Complete Results
5-0 Caelum Terrell 12th Finals H1 Complete Results
4-10 Braden Mauser 19th Finals H1 Complete Results
Long Jump
21-8 SB Colby Humphrey 1st Finals H1 Complete Results
20-7.5 w Clay Sokol 3rd Finals H1 Complete Results
19-5 Tyson Grubbs 6th Finals H1 Complete Results
18-9.5 SB Myles High 8th Finals H1 Complete Results
18-7 w Devon Hughes 8th Finals H1 Complete Results
17-4 w Caelum Terrell 15th Finals H1 Complete Results
15-9 Dennis Leung 27th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
41-11 w SB Devon Grubbs 1st Finals H1 Complete Results
41-7.5 Myles High 2nd Finals H1 Complete Results
37-4.5 Devon Hughes 6th Finals H1 Complete Results
35-0.5 Jad Chamas 9th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
12-0 Lucas Campanella 4th Finals H1 Complete Results
8-0 SB Braden Mauser 12th Finals H1 Complete Results
7-6 Jackson Smith 20th Finals H1 Complete Results
6-6 Connor Tinsley 30th Finals H1 Complete Results
Discus
157-8 Jorden Morales 1st Finals H1 Complete Results
156-2 Youssef Koudssi 2nd Finals H1 Complete Results
134-2 Mason Hickel 1st Finals H1 Complete Results
134-2 Jason Fritz 5th Finals H1 Complete Results
110-2 Braeden Belnap 11th Finals H1 Complete Results
89-5 Ryan Giguere 7th Finals H1 Complete Results
85-9 Calvin Cooper 11th Finals H1 Complete Results
81-3 Micah Pierce 14th Finals H1 Complete Results
Javelin
179-3 Lonnie Kevin Fairchild 1st Finals H1 Complete Results
115-4 Ethan Calhoun 7th Finals H1 Complete Results
Shot Put
56-2.5 Youssef Koudssi 1st Finals H1 Complete Results
52-0.5 Jason Fritz 2nd Finals H1 Complete Results
49-2 Mason Hickel 1st Finals H1 Complete Results
48-5 Jorden Morales 6th Finals H1 Complete Results
43-11.5 SB Michael Lasserre 9th Finals H1 Complete Results
34-10 SB Micah Pierce 8th Finals H1 Complete Results
32-1 Calvin Cooper 14th Finals H1 Complete Results
30-8 Jason Kirwan 17th Finals H1 Complete Results