Event 101 100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Dominique Phillips 7 Arizona Risi 16.29 3
2 Ikeah Cuff 7 Arizona Spee 16.71 3
3 Mya Harrell 5 Arizona Gold 18.50 16.95 6
4 Adora Adams 6 Arizona Chee 17.00 17.03 6
5 Sky Black 7 Mustangs TC 17.18 2
6 Trinity Reynolds 7 Eternal Flam 18.18 17.55 6
7 Dashya Washington 7 Arizona Gold 17.00 17.62 6
8 Nasiyah Neal 7 Do Right TC 17.74 4
9 Dominique Mustin 6 Arizona Risi 17.84 4
10 Shardae Haynes 7 Do Right TC 18.00 2
11 Deja Jackson 7 Arizona Risi 18.40 4
12 Jade Betts-Jackson 7 Do Right TC 18.56 3
13 Ajunae Thompson 6 Pops TC 20.00 18.62 5
14 Mia Johnson 7 Arizona Gold 21.00 18.72 5
15 Jayde Charlton 6 Do Right TC 18.75 2
16 Gabrilella Valdez 7 Arizona Gold 18.00 18.79 6
17 Haila Reed 6 Do Right TC 18.87 3
18 Aria Smith 7 Arizona Chee 18.91 3
19 Sadeja Maddox 7 Miles Per Ho 18.92 2
20 Elena Maldenado 6 AZ Flames TC 19.80 19.16 5
21 Destinee Johnson 6 Do Right TC 19.37 4
21 Taylor Robinson 6 Mustangs TC 19.37 3
23 Makayla Norman 7 Arizona Sain 19.38 4
24 Trinty Scroggins 7 Do Right TC 19.45 3
25 Kayla Cesar 7 Miles Per Ho 20.54 4
26 Jolie Eaton 7 Arizona Gold 20.00 20.66 5
27 Sariya Oliver 5 Arizona Pant 21.81 21.00 5
28 Amreah Hutchinson 5 AZ Flames TC 22.29 21.40 5
29 Aziauna Edwards 7 Arizona Gold 17.85 21.54 6
30 Hydie Wilson 7 Coldwater Ex 22.95 2
31 Lashonti Collier 5 Do Right TC 23.01 2
32 Amaya Lathon 5 Phoenix Bobc 25.10 23.02 5
33 Kiemya Williams 7 Do Right TC 23.33 3
34 Joanee Scroggins 6 Do Right TC 23.37 4
35 Nevaeh Montano 5 Arizona Tita 15.00 23.93 6
36 Hayden Funkhouser 4 AZ Flames TC 23.95 23.97 5
37 Kaleigh Mcdowell 5 Arizona Spee 24.16 3
38 Ayanna Govan 5 Arizona Spee 24.19 6
39 Aaryanna Morris 4 Coldwater Ex 25.88 5
40 Sakura Keiser 5 AZ Flames TC 26.00 4
41 Savannah Bingham 4 Mustangs TC 26.35 2
-- Raegan Farrington 5 Arizona Chee NT 1
-- Trinity Coleman 7 Mustangs TC NT 1
-- Emily Hollins 6 Miles Per Ho NT 1
-- Lauren Beech 6 Arizona Spee NT 6
-- Kendall Brown 4 AZ Flames TC NT 1
-- Meadow Moore 7 Aag Panther NT 1
-- Calysta Nixon 7 Coldwater Ex NT 1
-- Robin Lashley 7 Miles Per Ho NT 1
-- Sydney Mcdowell 6 Arizona Spee NT 1
Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Peyton Brown 7 Arizona Spee 36.39 35.89 7
2 Dominique Phillips 7 Arizona Risi 36.17 2
3 Adora Adams 6 Arizona Chee 38.50 36.94 7
4 Sky Black 7 Mustangs TC 37.19 1
5 Ikeah Cuff 7 Arizona Spee 42.15 37.23 6
6 Trinity Reynolds 7 Eternal Flam 39.64 37.28 6
7 Meadow Moore 7 Aag Panther 37.89 37.59 7
8 Dominique Mustin 6 Arizona Risi 38.66 2
9 Erin Jacks 7 Do Right TC 39.50 4
10 Dashya Washington 7 Arizona Gold 36.50 39.66 7
11 Nasiyah Neal 7 Do Right TC 39.87 1
12 Gabrilella Valdez 7 Arizona Gold 39.00 39.89 6
13 Trinty Scroggins 7 Do Right TC 40.37 1
14 Jayde Charlton 6 Do Right TC 40.66 4
15 Tmarra Carradine 7 Arizona Tita 40.00 40.87 6
16 Aria Smith 7 Arizona Chee 39.00 41.13 7
17 Shardae Haynes 7 Do Right TC 41.77 1
18 Robin Lashley 7 Miles Per Ho 41.79 3
19 Raegan Farrington 5 Arizona Chee 41.88 3
20 Deja Jackson 7 Arizona Risi 41.93 3
21 Elena Maldenado 6 AZ Flames TC 44.38 42.64 6
22 Kayla Cesar 7 Miles Per Ho 43.45 2
23 Trinity Coleman 7 Mustangs TC 43.49 5
24 Sydney Mcdowell 6 Arizona Spee 43.52 2
25 Makayla Norman 7 Arizona Sain 44.01 3
26 Mia Johnson 7 Arizona Gold 46.00 44.04 5
27 Jolie Eaton 7 Arizona Gold 45.00 44.92 6
28 Taylor Robinson 6 Mustangs TC 45.10 4
28 Maya Scott 6 AZ Flames TC 45.10 5
30 Sadeja Maddox 7 Miles Per Ho 46.15 1
31 Calysta Nixon 7 Coldwater Ex 47.00 1
32 Aziauna Edwards 7 Arizona Gold 38.00 48.47 7
33 Nevaeh Montano 5 Arizona Tita 37.00 49.00 7
34 Amreah Hutchinson 5 AZ Flames TC 53.00 50.48 5
35 Ajunae Thompson 6 Pops TC 43.50 51.02 6
36 Amaya Lathon 5 Phoenix Bobc 51.37 51.29 5
37 Hayden Funkhouser 4 AZ Flames TC 53.79 51.59 5
38 Emily Hollins 6 Miles Per Ho 52.32 4
39 Lashonti Collier 5 Do Right TC 53.59 4
40 Hydie Wilson 7 Coldwater Ex 55.00 1
41 Kaleigh Mcdowell 5 Arizona Spee 55.84 2
42 Sakura Keiser 5 AZ Flames TC 55.88 3
43 Lauren Beech 6 Arizona Spee 56.08 4
44 Ayanna Govan 5 Arizona Spee 58.71 4
45 Savannah Bingham 4 Mustangs TC 1:00.36 3
Event 111 100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Roshaun Jones 7 Arizona Spee 15.66 4
2 Wyatt Shedrick 7 Do Right TC 15.73 4
3 Eric Fields 7 Mustangs TC 16.19 1
3 Nainoa Aguano 7 Arizona Chee 16.12 16.19 8
5 Derrick Scott 7 Arizona Risi 16.43 1
6 Treveon Mcdonald 6 Arizona Sain 16.78 4
7 Joshua England 7 Arizona Pant 16.84 1
8 Jacob Gruenwald 7 Arizona Chee 16.12 16.89 7
9 John Brown 7 Arizona Sain 16.93 1
10 Brail Lipford 7 Arizona Chee 17.22 16.94 7
11 Devin Roberts 7 Arizona Chee 16.12 17.08 8
12 William Shaffer 7 Do Right TC 17.12 2
13 Kiondre Taylor 7 Arizona Chee 16.12 17.32 8
14 Larry Craft 7 Arizona Gold 17.50 17.51 7
15 Myles Goodman 7 Mustangs TC 18.08 17.66 7
16 Emery King 7 AZ Flames TC 18.17 17.73 7
17 Zaquerain Coleman 7 Arizona Sain 17.80 1
18 Solomon Matthews 7 Miles Per Ho 17.89 4
19 Joseph Rincon 6 Mustangs TC 19.67 18.12 6
20 Tommy Thain 6 Feel The Hea 18.49 18.20 7
21 Adonn Wright 7 Arizona Gold 18.45 1
22 Elijah Nixon 6 Coldwater Ex 18.46 4
23 Connor Ivie 6 AZ Flames TC 18.20 18.47 7
24 Russle Thain 6 Feel The Hea 17.42 18.49 7
25 Quinn Boykins 7 Northwest Xp 18.50 18.50 5
26 David Bailey 7 Arizona Tita 14.00 18.65 8
27 Dakarai Alberty 7 Arizona Risi 18.83 3
28 Jaelon Taylor 7 Arizona Puma 18.94 18.94 5
29 Jayden Coleman 6 Northwest Xp 20.30 18.99 6
30 Garrison Douglass 5 Unattached 19.00 19.00 5
31 Jaleel Walker 6 Arizona Sain 19.07 3
32 Dason Brooks 6 AZ Flames TC 19.56 19.15 6
33 Zimbalist Odhams 6 Arizona Sain 19.22 3
34 Malachi Felix 7 Mustangs TC 19.30 19.30 5
35 Terry Byrd 6 Do Right TC 19.34 2
36 Anthony Nguyen 7 Arizona Puma 19.36 19.36 5
37 Tre Green 6 Northwest Xp 19.50 19.50 5
37 Corbin Hulbert 7 Northwest Xp 19.50 19.50 5
39 Dakota Dyson 7 Phoenix Bobc 19.51 3
40 Demtris Love 6 Arizona Gold 18.00 19.52 7
41 Bryce Cord 5 Northwest Xp 20.50 19.58 6
42 Quaron Adams 5 Do Right TC 19.86 1
43 Aidan Govan 7 Arizona Spee 19.92 1
44 Ceth Reeves 7 Eternal Flam 22.00 19.98 6
45 Jordon Parrish 6 Arizona Tita 14.02 20.09 8
46 Alex Rice 7 Northwest Xp 23.40 20.62 6
47 Devon Grubb 5 Do Right TC 20.65 3
48 Trevon Harris 6 Do Right TC 20.74 2
49 Aiden Kirkwood 5 Northwest Xp 25.30 20.90 4
50 Romeo Hill 7 Arizona Tita 14.00 21.52 8
51 Amar Elmore 5 Do Right TC 21.93 2
52 Jamari Brown 5 Arizona Sain 22.18 3
53 Keyshaun Jackson 7 Arizona Tita 14.00 22.63 8
54 Kaleb Felix 5 Mustangs TC 23.52 2
55 Jett Poplawski 6 Phoenix Bobc 23.73 23.55 6
56 Davares Hill 7 Arizona Tita 14.00 23.67 8
57 Logan Kelley 5 AZ Flames TC 22.91 23.92 6
58 Tyren Harris 4 Do Right TC 24.42 3
59 Devean Hawkins 4 Mustangs TC 25.76 25.76 5
60 Jaylon Williams 6 Arizona Chee 19.22 26.00 5
61 Logan Keiser 6 AZ Flames TC 33.62 2
62 James Poplawski 4 Phoenix Bobc 29.97 34.09 4
-- Zach Williams 7 Eternal Flam 22.10 NT 6
-- Alden Jackson 7 Do Right TC NT 2
-- Gary Love 7 Arizona Tita 14.00 NT 8
-- Davieon Center 6 Do Right TC NT 4
-- Justin Stinson 6 Arizona Chee 19.22 NT 4
-- Melvin Mclaurin 7 Do Right TC NT 2
Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 Roshaun Jones 7 Arizona Spee 33.74 31.97 8
2 Trevon Harris 6 Do Right TC 33.11 3
3 Nainoa Aguano 7 Arizona Chee 33.21 34.60 8
4 Joshua England 7 Arizona Pant 35.27 1
4 Kiondre Taylor 7 Arizona Chee 33.21 35.27 8
6 William Shaffer 7 Do Right TC 35.86 2
7 Devin Roberts 7 Arizona Chee 33.21 36.16 8
8 Derrick Scott 7 Arizona Risi 36.59 1
9 Jacob Gruenwald 7 Arizona Chee 33.21 36.99 8
10 Larry Craft 7 Arizona Gold 37.50 37.29 8
11 Brail Lipford 7 Arizona Chee 37.45 4
12 Quinn Boykins 7 Northwest Xp 38.60 37.91 7
13 Tre Green 6 Northwest Xp 39.60 37.93 7
14 Adonn Wright 7 Arizona Gold 38.28 2
15 Corbin Hulbert 7 Northwest Xp 40.30 38.63 6
16 Solomon Matthews 7 Miles Per Ho 38.69 2
17 Myles Goodman 7 Mustangs TC 38.17 38.70 7
18 David Bailey 7 Arizona Tita 50.00 38.99 5
19 Treveon Mcdonald 6 Arizona Sain 38.74 39.12 7
20 John Brown 7 Arizona Sain 36.74 39.43 8
21 Bryce Cord 5 Northwest Xp 40.30 39.60 6
22 Terry Byrd 6 Do Right TC 39.64 1
23 Quamari Garrett 6 Do Right TC 39.78 1
24 Elijah Nixon 6 Coldwater Ex 39.97 1
25 Tyson Grubb 7 Do Right TC 40.29 3
26 Tommy Thain 6 Feel The Hea 41.37 40.72 6
27 Joseph Rincon 6 Mustangs TC 39.22 40.73 7
28 Connor Ivie 6 AZ Flames TC 38.70 40.81 7
29 Malachi Felix 7 Mustangs TC 40.21 40.86 6
30 Jaleel Walker 6 Arizona Sain 40.89 4
31 Zaquerain Coleman 7 Arizona Sain 37.65 41.04 8
32 Jaylon Williams 6 Arizona Chee 41.24 3
33 Zimbalist Odhams 6 Arizona Sain 42.12 41.31 6
34 Anthony Nguyen 7 Arizona Puma 44.54 41.92 5
35 Ceth Reeves 7 Eternal Flam 42.75 42.65 6
36 Russle Thain 6 Feel The Hea 38.89 42.86 7
37 Demtris Love 6 Arizona Gold 39.00 43.21 7
38 Dakarai Alberty 7 Arizona Risi 43.29 2
39 Garrison Douglass 5 Unattached 44.00 44.51 5
40 Wyatt Shedrick 7 Do Right TC 44.58 3
41 Quaron Adams 5 Do Right TC 45.60 2
42 Aidan Govan 7 Arizona Spee 46.69 2
43 Devean Hawkins 4 Mustangs TC 52.59 48.28 5
44 Romeo Hill 7 Arizona Tita 55.00 49.31 4
45 Justin Stinson 6 Arizona Chee 50.04 3
46 Steven Tarango 6 Arizbushmast 50.08 3
47 Gary Love 7 Arizona Tita 50.00 50.62 5
48 Melvin Mclaurin 7 Do Right TC 51.03 2
49 Logan Kelley 5 AZ Flames TC 55.33 55.01 4
50 Keyshaun Jackson 7 Arizona Tita 55.00 55.24 5
51 Tyren Harris 4 Do Right TC 58.02 1
52 Logan Keiser 6 AZ Flames TC 1:12.10 3
Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Do Right TC 'B' 1:13.13
1) Jade Betts-Jackson 7 2) Jayde Charlton 6
3) Erin Jacks 7 4) Trinty Scroggins 7
2 Arizona Speed United 'A' 1:13.54
1) Parys Brown 6 2) Peyton Brown 7
3) Ikeah Cuff 7 4) Sydney Mcdowell 6
3 Miles Per Hour TC 'A' 1:17.54
1) Kayla Cesar 7 2) Emily Hollins 6
3) Robin Lashley 7 4) Sadeja Maddox 7
Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Do Right TC 'A' 1:07.26
1) Davieon Center 6 2) Alden Jackson 7
3) William Shaffer 7 4) Wyatt Shedrick 7
2 Arizona Cheetahs 'A' 1:00.00 1:08.33
1) Nainoa Aguano 7 2) Jacob Gruenwald 7
3) Devin Roberts 7 4) Kiondre Taylor 7
3 Northwest Xpress TC 'A' 1:12.00 1:11.19
1) Quinn Boykins 7 2) Jayden Coleman 6
3) Bryce Cord 5 4) Tre Green 6
4 AZ Flames TC Youth 'A' 1:20.00 1:13.51
1) Dason Brooks 6 2) Davis Funkhouser 6
3) Connor Ivie 6 4) Emery King 7
5 Do Right TC 'B' 1:20.41
1) Terry Byrd 6 2) Quamari Garrett 6
3) Devon Grubb 5 4) Tyson Grubb 7
6 Arizona Titans 'A' 1:26.06
1) David Bailey 7 2) Davares Hill 7
3) Romeo Hill 7 4) Keyshaun Jackson 7
Event 163 Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Dominique Mustin 6 Arizona Risi 2.46m
2 Dominique Phillips 7 Arizona Risi 2.39m
3 Elena Maldenado 6 AZ Flames TC 1.75m 2.25m
4 Parys Brown 6 Arizona Spee 2.19m
5 Amreah Hutchinson 5 AZ Flames TC 1.34m 2.13m
5 Makayla Norman 7 Arizona Sain 2.13m
7 Adora Adams 6 Arizona Chee 2.25m 2.12m
8 Trinity Reynolds 7 Eternal Flam 2.01m
9 Maya Scott 6 AZ Flames TC 1.93m
10 Ajunae Thompson 6 Pops TC 0.99m 1.74m
11 Sariya Oliver 5 Arizona Pant 1.66m
11 Erin Jacks 7 Do Right TC 1.66m
13 Kaleigh Mcdowell 5 Arizona Spee 1.61m
14 Joanee Scroggins 6 Do Right TC 1.60m
15 Hayden Funkhouser 4 AZ Flames TC 1.40m
16 Amaya Lathon 5 Phoenix Bobc 0.98m 1.31m
17 Haila Reed 6 Do Right TC 1.26m
18 Sakura Keiser 5 AZ Flames TC 1.13m
-- Deja Jackson 7 Arizona Risi ND
-- Sky Black 7 Mustangs TC ND
-- Jadyn Mays 6 Arizona Pant ND
-- Aria Smith 7 Arizona Chee FOUL
Event 167 Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Girls
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Destinee Johnson 6 Do Right TC 11.93m
2 Jade Betts-Jackson 7 Do Right TC 7.72m
3 Raegan Farrington 5 Arizona Chee 6.62m
4 Joanee Scroggins 6 Do Right TC 4.86m
-- Kiemya Williams 7 Do Right TC ND
-- Lashonti Collier 5 Do Right TC ND
Event 173 Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Eric Fields 7 Mustangs TC 3.07m
2 Roshaun Jones 7 Arizona Spee 3.12m 2.96m
3 Treveon Mcdonald 6 Arizona Sain 2.80m 2.89m
4 Emery King 7 AZ Flames TC 2.94m 2.75m
5 Solomon Matthews 7 Miles Per Ho 2.72m
6 Larry Craft 7 Arizona Gold 2.61m
7 Brail Lipford 7 Arizona Chee 2.59m
8 John Brown 7 Arizona Sain 2.55m 2.52m
9 Zaquerain Coleman 7 Arizona Sain 2.57m 2.36m
10 Dakota Dyson 7 Phoenix Bobc 2.11m 2.34m
11 Dakarai Alberty 7 Arizona Risi 2.24m
12 Tyson Grubb 7 Do Right TC 2.20m
13 Amar Elmore 5 Do Right TC 2.15m
14 Russle Thain 6 Feel The Hea 2.11m
15 Zimbalist Odhams 6 Arizona Sain 2.40m 2.04m
16 Tommy Thain 6 Feel The Hea 2.02m
17 Adonn Wright 7 Arizona Gold 2.00m
18 Joshua England 7 Arizona Pant 1.98m
19 Jaylon Williams 6 Arizona Chee 1.83m
20 Davis Funkhouser 6 AZ Flames TC 2.15m 1.81m
21 Devon Grubb 5 Do Right TC 1.78m
21 Demtris Love 6 Arizona Gold 1.78m
23 Aidan Govan 7 Arizona Spee 1.77m
24 Trevon Harris 6 Do Right TC 1.74m
25 Alex Rice 7 Northwest Xp 1.62m
26 Steven Tarango 6 Arizbushmast 1.59m
27 Dason Brooks 6 AZ Flames TC 1.49m 1.56m
28 Logan Kelley 5 AZ Flames TC 1.37m
29 Devean Hawkins 4 Mustangs TC 1.18m
30 Erick Zapata 6 Arizbushmast 1.16m
31 Melvin Mclaurin 7 Do Right TC 1.15m
32 Aiden Kirkwood 5 Northwest Xp 1.10m
-- Jaleel Walker 6 Arizona Sain ND
-- Quamari Garrett 6 Do Right TC ND
-- Juan Flores 6 Arizbushmast ND
-- Garrison Douglass 5 Unattached 0.91m ND
-- Zach Williams 7 Eternal Flam ND
-- James Poplawski 4 Phoenix Bobc ND
-- Jett Poplawski 6 Phoenix Bobc ND
-- Jordon Parrish 6 Arizona Tita ND
-- Derrick Scott 7 Arizona Risi ND
-- Alden Jackson 7 Do Right TC ND
-- Logan Keiser 6 AZ Flames TC ND
Event 177 Javelin Throw (300G) Sub-Bantam Boys
=========================================================================
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 Alex Ramirez 6 Unattached 19.81m 20.23m
2 Dakota Dyson 7 Phoenix Bobc 14.74m
3 Jayden Coleman 6 Northwest Xp 11.64m
4 Davis Funkhouser 6 AZ Flames TC 10.44m
5 Aiden Kirkwood 5 Northwest Xp 8.48m
6 Amar Elmore 5 Do Right TC 8.06m
7 Alex Rice 7 Northwest Xp 7.73m
8 Quaron Adams 5 Do Right TC 6.27m
9 Tyren Harris 4 Do Right TC 4.85m
-- Justin Stinson 6 Arizona Chee ND
-- Davieon Center 6 Do Right TC ND
-- Juan Flores 6 Arizbushmast ND