Womens 5K Run HS VARSITY
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 REID, Jade SR Page 20:36.00 1
2 SEGAY, Janessa JR Chinle 20:59.00 1
3 KOOPEE, Rylee SR Hopi 21:20.00 1
4 BEGAY, Taylor JR Shiprock 21:50.00 1
5 MCCABE, Sara SR Coconino 21:58.00 1
6 MCKERRACHER, Savanna 9 Coconino 22:02.00 1
7 DENETCLAW, Catherine 9 Tohatchi 22:12.00 1
8 NEZ, Hannah 9 Holbrook 22:14.00 1
9 TSOSIE, Clintiyiah JR Pinon 22:39.00 1
10 LOMAINTEWA, Neveah 9 Hopi 22:42.00 1
11 TACHE, Sara Mei 9 Shiprock 23:05.00 1
12 SLIM, Leonna SO St. Michael Indian School 23:08.00 1
13 PETERS, Kailiah JR Shiprock 23:42.00 1
14 CROOK, Kanela 9 Hopi 23:50.00 1
15 THOMPSON, Jazelle SO Shiprock 23:53.00 1
16 HUMA, Brook 9 Hopi 24:02.00 1
17 YAZZIE, Raelle SR Holbrook 24:03.00 1
18 ASHLEY, Caitlyn SO Chinle 24:07.00 1
19 MITCHELL, Kaylee 9 Tohatchi 24:17.00 1
20 BILLY, Shaylynn JR Coconino 24:17.00 1
21 TIMMS, Valencia SO Hopi 24:21.00 1
22 DANNY, Brooke 9 Tohatchi 24:23.00 1
23 TELLER, Jaylyn SO Hopi 24:35.00 1
24 BEGAYE, Aubrey SO Tuba City 24:53.00 1
25 CHARLESTON, Taylor 9 Shiprock 24:58.00 1
26 WAGNER, Jaycee 9 Chinle 25:15.00 1
27 DATE, Emma 9 Coconino 25:22.00 1
28 YAZZIE, Bailey SO Shiprock 25:36.00 1
29 BEGAY, Kaitlyn 9 Shiprock 25:37.00 1
30 SUTTON, Raidanna 9 Chinle 25:39.00 1
31 HOSTEEN, Kyleigh 9 Pinon 25:43.00 1
32 JIMMIE, Jewelisa JR Tohatchi 25:46.00 1
33 LITTLEMAN, Cheyenne SO Chinle 25:52.00 1
34 BEGAY, Sonora 9 Pinon 25:58.00 1
35 TSOSIE, Qiyanna 9 Chinle 26:05.00 1
36 NOBLE, Ashley SR Pinon 26:16.00 1
37 PETERSON, Janay JR Tohatchi 26:25.00 1
38 HARGAN, Scarlett 9 Coconino 26:45.00 1
39 WILLIAMS, Shilah JR MV-UTAH 27:05.00 1
40 TALIMAN, Iris JR Coconino 27:08.00 1
41 SMITH, Sayler 9 Coconino 27:28.00 1
42 JOE, Lillian SR Chinle 27:38.00 1
43 CHIQUITO, Trynell 9 Crownpoint 27:42.00 1
44 BEDONIE, Precious SR MV-UTAH 27:55.00 1
45 STANLEY, Taylor SO MV-UTAH 28:04.00 1
46 SECAKUKU, Mylia 9 Hopi 28:07.00 1
47 HARRIS, Kristin JR Page 28:13.00 1
48 BENIOH, Bethlynn JR Crownpoint 29:05.00 1
49 BEGAY, Eriana JR Tuba City 30:02.00 1
50 GARCIA, Zoe 9 Crownpoint 30:58.00 1
51 BENALLY, Amber JR Pinon 31:50.00 1
52 TSETHLIKAI, Angellica SO St. Michael Indian School 32:16.00 1
53 YAZZIE, Antoinette JR Crownpoint 33:01.00 1
54 SMITH, Yonabah SR MV-UTAH 35:38.00 1
55 PHILLIPS, Naayaalabaa FR St. Michael Indian School 35:52.00 1
56 SMITH, Twila SO St. Michael Indian School 36:54.00 1
57 JACK, Catalie JR Crownpoint 38:11.00 1
Mens 5K Run HS VARSITY
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 MARTIN, Symond SO Page 16:24.00 1
2 CLEMENT, Antwan 9 Pinon 16:58.00 1
3 DAUPHINAIS, Briley SR Tohatchi 17:00.00 1
4 TAWVAYA, Duwron SR Hopi 17:07.00 1
5 WOLFE, Nicholas SR Coconino 17:10.00 1
6 MASAYESVA, Ian SO Holbrook 17:18.00 1
7 LAPAHIE, Kaden 9 Shiprock 17:34.00 1
8 PRATHER, Nyall 9 Page 17:40.00 1
9 REID, Max SO Page 17:44.00 1
10 BEGAY, Trent JR Pinon 17:53.00 1
11 DAVIS, Laine JR Coconino 17:57.00 1
12 ANTONE, Stephan SR Chinle 17:59.00 1
14 NEZ, Kenneth SR Holbrook 18:09.00 1
15 FOWLER, Garrett SO Greyhills Academy 18:11.00 1
16 MARTIN, Maverick 9 Chinle 18:15.00 1
17 PETERSON, Jared SR Tohatchi 18:20.00 1
18 JENSEN, Keyon SR Tuba City 18:34.00 1
19 BEGAY, Nevaughn SR Shiprock 18:44.00 1
20 XICOHTENCATL, Tristan SR Chinle 18:49.00 1
21 REIDHEAD, Kelton SO Holbrook 19:09.00 1
22 TAYLOR, Trevor SR Holbrook 19:12.00 1
23 ATTAKAI, Tristen SR Holbrook 19:15.00 1
24 REED, Elijah SR Page 19:18.00 1
25 KLAH, Marcus JR Pinon 19:24.00 1
26 JAMES, Lukus SO Pinon 19:30.00 1
28 AGUILERA, Antonio SO Hopi 19:40.00 1
29 BARE, Aidan SO Pinon 19:43.00 1
30 BIA, Rylan SO Holbrook 19:55.00 1
31 ZALDIVAR ESTEVA, Ivan SR Coconino 19:58.00 1
32 HONYUMPTEWA, Christopher JR Chinle 20:00.00 1
33 CHEE, Milton SR Pinon 20:09.00 1
34 WILLIAMS, Bryce SR Page 20:11.00 1
35 HUNTER, Micah SO Chinle 20:15.00 1
36 TALASHOMA, Mateo SR Tuba City 20:18.00 1
37 LOMAINTEWA, Andre SO Hopi 20:20.00 1
38 LEE, Mikahail 9 Tuba City 20:23.00 1
39 CIECHOSKI, Kevin JR Coconino 20:24.00 1
40 POLEY, Wayne 9 Hopi 20:25.00 1
41 RHOTON, Clayton JR Coconino 20:36.00 1
42 NEZ, William Holbrook 20:38.00 1
43 DEADMAN, Damion SO Chinle 20:40.00 1
44 NODESTINE, Cayden SO Crownpoint 20:43.00 1
45 JENSEN, Jermaine SR Coconino 20:44.00 1
46 TERRELL, Hayden Chinle 20:51.00 1
47 DAUPHINAIS, Brant 9 Tohatchi 20:52.00 1
48 GIPE, Josiah SO MV-UTAH 20:55.00 1
49 CHEE, Ivan SR Pinon 20:56.00 1
50 POOLA, Kyler JR Tuba City 20:57.00 1
51 MARYBOY, Aiden SO Tuba City 20:59.00 1
52 CARR, Ayden SR Tuba City 21:01.00 1
53 DICK, Zeshawn JR Shiprock 21:08.00 1
54 BEGAY, Deron SO St. Michael Indian School 21:09.00 1
55 JOE, Izylynvario 9 Tohatchi 21:11.00 1
56 HENDERSON, Tristan SR Shiprock 21:13.00 1
57 MAHKEWA, Brandon 9 Hopi 21:20.00 1
58 POLEAHLA, Muh-tala SO Hopi 21:23.00 1
59 DOOLINE, Jayden SO Shiprock 21:49.00 1
60 TRACY, Evans 9 St. Michael Indian School 21:52.00 1
61 ARIZONA, Taylor 9 Tuba City 21:55.00 1
62 SANDOVAL, Keeshawn SO St. Michael Indian School 22:00.00 1
63 TENEQUER-JOE, Calian JR Crownpoint 22:01.00 1
64 TOHTSONI, Elijah 9 Shiprock 22:03.00 1
65 BENNETT, Bruce 8 Tohatchi 22:08.00 1
66 LEE, Alexander SR Shiprock 22:10.00 1
67 SPENCER, Darius SO Red Mesa 22:13.00 1
68 MAHKEWA, Kymani JR Navajo Pine 22:15.00 1
69 REBER, crew Coconino 22:17.00 1
70 PAUL, JOVAN SO Red Mesa 22:19.00 1
71 JODIE, Tryan 9 Crownpoint 22:24.00 1
72 MEYERS JR., Jerald JR St. Michael Indian School 22:27.00 1
73 GOODSHIELD, Braxton SR MV-UTAH 22:30.00 1
74 MANYGOATS, Dwight JR Tohatchi 22:34.00 1
75 HOLTSOI, Branson JR St. Michael Indian School 22:35.00 1
76 SHORTMAN, Akecheta SO MV-UTAH 22:38.00 1
77 COOCHYAMPTEWA, Daron Coconino 22:41.00 1
78 BECENTI, Justin JR St. Michael Indian School 22:45.00 1
79 TORRES, Isaiah SO Crownpoint 22:46.00 1
80 EDISON, Deswood SO Greyhills Academy 22:50.00 1
81 HICKS, Joshua SR MV-UTAH 22:54.00 1
82 ATENE, JayeQuincy SR Red Mesa 23:00.00 1
83 SILVERS, Nari SR Navajo Pine 23:09.00 1
84 STANLEY, Riley SO MV-UTAH 23:11.00 1
85 YAZZIE, Trevor SO St. Michael Indian School 23:56.00 1
86 JOHN, Darian JR Red Mesa 24:00.00 1
87 ATENE, Jaquan 9 Red Mesa 24:09.00 1
88 BEGAYE, Jacoby SO Red Mesa 24:21.00 1
89 NEZ, Kyler JR Navajo Pine 24:56.00 1